reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nadzieja umiera ostatnia

Wika.00

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Sierpień 2022
Postów
842
Witam. Jestem tu nowa.
Mierzę temperaturę już 3 cykl. W zaszłych cyklach w 2 fazie nie przekraczała 36,7. W tym cyklu w pierwszej fazie wachała się między 36,2-36,4. Po owulacji wzrosła do 36,6-36,8. Około 6 dpo odnotowałam spadek o dwie kreski i następnego dnia temperatura gwałtownie wzrosła. Od kilku dni wynosi 37.0 - 37.3. W nocy nie mogę spać u budzę się cała spocona. Do tego mam metaliczny posmak w ustach, zawroty głowy i swędział mnie biust. Dzisiaj ( 25 dc) odnotowałam spadek poniżej 37 stopni. Robiłam test ale niestety negatywny. Co myślicie ? Mam jeszcze szanse ? Dodam że pierwszy raz mam takie wysokie temperatury, i jeszcze ten drugi wzrost 7dpo… dajcie znać co sądzicie. Jeżeli macie wykresy możecie podesłać w komentarzu, podzielcie się swoimi doświadczeniami.
Pozdrawiam was serdecznie
 
reklama
Witam. Jestem tu nowa.
Mierzę temperaturę już 3 cykl. W zaszłych cyklach w 2 fazie nie przekraczała 36,7. W tym cyklu w pierwszej fazie wachała się między 36,2-36,4. Po owulacji wzrosła do 36,6-36,8. Około 6 dpo odnotowałam spadek o dwie kreski i następnego dnia temperatura gwałtownie wzrosła. Od kilku dni wynosi 37.0 - 37.3. W nocy nie mogę spać u budzę się cała spocona. Do tego mam metaliczny posmak w ustach, zawroty głowy i swędział mnie biust. Dzisiaj ( 25 dc) odnotowałam spadek poniżej 37 stopni. Robiłam test ale niestety negatywny. Co myślicie ? Mam jeszcze szanse ? Dodam że pierwszy raz mam takie wysokie temperatury, i jeszcze ten drugi wzrost 7dpo… dajcie znać co sądzicie. Jeżeli macie wykresy możecie podesłać w komentarzu, podzielcie się swoimi doświadczeniami.
Pozdrawiam was serdecznie
Nigdy nie mierzylam temperatury w czasie starań, niesttwy uważam, że ta metoda jest dość wątpliwa. Najwięcej pewnośći daje monitoring u ginekologa. Wtedy wiesz czy wogole była owulka.
"Obajwy" o których wspomniasz, to raczej nie pochodzą od ciąży, bo na takie objawy za wcześnie w 25 DC.
Jak długie masz cykle? Czy dziś powinna być już miesiączka? Kiedy była ewentualnie ta owulacja, może na test jest za wcześnie. Ogólnej dużo pytań mało odpowiedzi.
Jeśli długo się starcie, polecam udać się do ginekologa żeby zmonitorowac cykl, zobaczyć co się dzieje, czy jest owulacja czy pęka pęcherzyk itd. wg mnie trzeba być bardzo dobrze obeznanym że swoim ciałem i wykonywać pomoary długo żeby wiedzieć co i jak. A jest też spóro czynników których mogą zaburzyć cykl.
W moim przypadku nawet testy paskowe owulcyjne nie wychodzily, a owulka była, tylko monitoring dawał pewność.
Tak czy inaczej,.powodzenia!🙂
 
Cykle mam 28/29 dni. Miesiączkę powinnam dostać w czwartek lub piątek. Owulacja była 3.08. Pęcherzyki pękają, ponieważ byłam 2 razy po owulacji u ginekologa i badałam progesteron więc owulację mam. Mój lekarz powiedział że badania mam idealne i że szybko powinnam zajść w ciążę. Zobaczymy co będzie. Dziękuje bardzo za twoją odpowiedz
 
Cykle mam 28/29 dni. Miesiączkę powinnam dostać w czwartek lub piątek. Owulacja była 3.08. Pęcherzyki pękają, ponieważ byłam 2 razy po owulacji u ginekologa i badałam progesteron więc owulację mam. Mój lekarz powiedział że badania mam idealne i że szybko powinnam zajść w ciążę. Zobaczymy co będzie. Dziękuje bardzo za twoją odpowiedz
a ile cykli się starasz?
 
Również mierzyłam temperaturę przy staraniu o dziecko, czekałam niecierpliwie na wzrost. Suma sumarum, zorientowałam się, że jestem w ciąży gdy w dniu okresu bardzo bolały mnie jajniki, tak inaczej, zrobiłam test wyszedł pozytywny. Gdy oglądałam później wykres wcale nie było na nim widać spadku,później znaczącego wzrostu temperatury. Nie skupiałaby się na niej aż tak bardzo ,łatwo ją "zakłamać ", nieprzespaną nocą, przeziębieniem, zmęczeniem organizmu, alkoholem.
Trzeba czekać do miesiączki, żadnego innego przyspieszonego sposobu nie ma żeby się upewnić. Powodzenia w staraniach!
 
Witam. Jestem tu nowa.
Mierzę temperaturę już 3 cykl. W zaszłych cyklach w 2 fazie nie przekraczała 36,7. W tym cyklu w pierwszej fazie wachała się między 36,2-36,4. Po owulacji wzrosła do 36,6-36,8. Około 6 dpo odnotowałam spadek o dwie kreski i następnego dnia temperatura gwałtownie wzrosła. Od kilku dni wynosi 37.0 - 37.3. W nocy nie mogę spać u budzę się cała spocona. Do tego mam metaliczny posmak w ustach, zawroty głowy i swędział mnie biust. Dzisiaj ( 25 dc) odnotowałam spadek poniżej 37 stopni. Robiłam test ale niestety negatywny. Co myślicie ? Mam jeszcze szanse ? Dodam że pierwszy raz mam takie wysokie temperatury, i jeszcze ten drugi wzrost 7dpo… dajcie znać co sądzicie. Jeżeli macie wykresy możecie podesłać w komentarzu, podzielcie się swoimi doświadczeniami.
Pozdrawiam was serdecznie
3mam kciuki żeby to była ciąża 🙂. Powtórz test albo idź na betę wtedy nie będziesz miała wątpliwości 🙂
 
reklama
Cykle mam 28/29 dni. Miesiączkę powinnam dostać w czwartek lub piątek. Owulacja była 3.08. Pęcherzyki pękają, ponieważ byłam 2 razy po owulacji u ginekologa i badałam progesteron więc owulację mam. Mój lekarz powiedział że badania mam idealne i że szybko powinnam zajść w ciążę. Zobaczymy co będzie. Dziękuje bardzo za twoją odpowiedz
Test powinno się zrobić najwcześniej w dniu spodziewanej miesiączki, żeby sobie zaoszczędzić stresu. Wcześniej zazwyczaj wychodzą negatywne.
 
Do góry