reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nagły skok tsh

Tym bardziej, że tsh na poziomie 2 to przecież nie aż tak mało aby zmniejszać dawkę aż tak drastycznie. A wzrost tsh do 5.6 wskazuję dobitnie że dawka leku jest za mała. Czy wzrost tsh wydłużył Ci cykl to nie wiem, ale u mnie duże tsh rozwaliło mi cykle i wynosiły około 40 dni, ale to trwało u mnie około 5 miesięcy nim zajęłam się tarczyca. U Ciebie po 1ccyklu ciężko powiedzieć czy to jednorazowe zachwiania cyklu bo np stres, przeziębienie czy coś innego, czy wina tarczycy.
 
reklama
Ech no właśnie ciężko powiedzieć, nie wiem kiedy to tak podskoczyło bo ostatnie wyniki robiłam w połowie października a w grudniu mi się wydłużył cykl o dwa dni. Od dzisiaj będę brała 50 i zapisuje się szybko na wizytę do endokrynologa.
 
Wcale nie za mala. Zalezy od organizmu - lekarz wie lepiej. U mnie przy podobnym tsh dla wyrownania starczalo 12.5. W ciazy gdy tsh skoczylo endo na poczatku dala mi 25 potem 50 aby znowu w 3 trym wrocic do 25. Po ciazy znowu dawka zmniejszona.
W moim przypadku to wystarcza zeby tsh zbic w okoloce 2.
W tamtym czasie robilam badanie tsh ft4 i ft3 srednio co miesiac wiec obie z endo wiedzialysmy ze to wystarcza.
Teraz korona wiec dawno nie badalam bo dobrze sie czuje.
No widać jak lepiej skoro było ok a dawka zmniejszona tak niskiej jaka jest branie tabletek dwa razy w tygodniu i tsh szaleje. Są różni lekarze i nie każdy jest dobry. Ten ewidentnie nie jest. Rozumiem każdy może mieć swoje zdanie. Pozdrawiam
 
Do góry