reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Najlepsze teksty dotyczące dzieci i macierzyństwa; złote rady

Początek ciąży znosiłam bardzo ciężko, dużo wymiotowałam i wiadomo, że nie zajmowałam się wtedy wyglądem. Po 5 miesiącach mi przeszło. Moja teściowa:
-teraz to dobrze wyglądasz
Ja:
-o, dziękuję
Teściowa:
-bo wcześniej to wyglądałaś jak szczur.

Ostatnio wzięła synka na ręce, on zaczął u niej płakać, bo oczywiście go nie zabawia. Ja siedzę na 5 sek przy stole jem. A ona: "co malutki, płaczesz, bo obraziłeś się na mamę, że nie chce ci dać jeść"

Dzień po porodzie dzwonił brat teścia zapytać czy karmię piersią.

Od mojej babci (jej wybaczam, bo tak została nauczona) :"masz cieniutkie mleko, mało procent"
Odpowiedziałam tylko: a co ja jestem krowa, że na procenty to się liczy?

Teściowa z kolei: "dziecko duże, za tluste mleko masz"

Ostatnio też usłyszałam, że on w nocy się budzi, bo drzemie w dzień (niemowlak 6 mies.)
Jaka uprzejma teściowa . A tak wogole to po co wiedzieć bratu teścia czy karmisz piersią ? 😂
 
reklama
Początek ciąży znosiłam bardzo ciężko, dużo wymiotowałam i wiadomo, że nie zajmowałam się wtedy wyglądem. Po 5 miesiącach mi przeszło. Moja teściowa:
-teraz to dobrze wyglądasz
Ja:
-o, dziękuję
Teściowa:
-bo wcześniej to wyglądałaś jak szczur.
Mi też ostatnio koleżanka powiedziała, że na 100% będę miała córkę, bo odbiera mi urodę jak nie wiem 🥲🥲 Bardzo miło xd Jestem w 14 tygodniu ciąży i też mega źle się czuję. Są takie dni, że szczytem moich możliwości jest umycie twarzy i zębów. Trudno jest wyglądać wspaniałe gdy czujesz się okropnie, a takie komentarze są naprawdę chamskie
 
Mi też ostatnio koleżanka powiedziała, że na 100% będę miała córkę, bo odbiera mi urodę jak nie wiem 🥲🥲 Bardzo miło xd Jestem w 14 tygodniu ciąży i też mega źle się czuję. Są takie dni, że szczytem moich możliwości jest umycie twarzy i zębów. Trudno jest wyglądać wspaniałe gdy czujesz się okropnie, a takie komentarze są naprawdę chamskie
Naprawdę się przejmujesz takimi komentarzami?
Przynajmniej zęby myjesz. Jak ja próbowałam a pierwszym trymestrze to od razu wymiotowałam, więc nawet nie codziennie mi się zdarzało 🤦‍♀️ tylko płyn do płukania buzi.
 
Moja teściowa kiedy nie mogła sobie poradzić z napadem histerii mojej autystycznej córeczki, wykrzyczała mi, że moje dziecko jest opętane przez diabła i że powinnam się zacząć gorliwie modlić do Boga, bo to moja wina, że ona taka jest... Złota rada od kochanej teściowej 😑
 
Moja teściowa kiedy nie mogła sobie poradzić z napadem histerii mojej autystycznej córeczki, wykrzyczała mi, że moje dziecko jest opętane przez diabła i że powinnam się zacząć gorliwie modlić do Boga, bo to moja wina, że ona taka jest... Złota rada od kochanej teściowej 😑
Mój syn jest bardzo płaczliwy, nerwowy, ma kłopoty ze spaniem a moja "teściowa" która nie lubi dzieci wykrzyczała ostatnio że musimy go ochrzcić to wszystko minie, że on płacze przez to że żyjemy z diabłem, i że powinniśmy zanim wstaniemy z łóżka się przeżegnać 😁 dodam że nigdy nie chodziła do kościoła, nie modliła się, nie chodzi nawet na pogrzeby.
 
Mój syn jest bardzo płaczliwy, nerwowy, ma kłopoty ze spaniem a moja "teściowa" która nie lubi dzieci wykrzyczała ostatnio że musimy go ochrzcić to wszystko minie, że on płacze przez to że żyjemy z diabłem, i że powinniśmy zanim wstaniemy z łóżka się przeżegnać 😁 dodam że nigdy nie chodziła do kościoła, nie modliła się, nie chodzi nawet na pogrzeby.
Ja już się nauczyłam nie zwracać uwagi na takie dobre rady, a z teściowa ograniczyłam kontakty do minimum, bo to nie był najgorszy tekst pod moim adresem.
Do furii doprowadzał mnie też tekst " daj jej cycusia bo jest głodna" za każdym razem kiedy mała zapłakała. Do tej pory na słowo "cycuś" mam ochotę mordować.
 
Ja już się nauczyłam nie zwracać uwagi na takie dobre rady, a z teściowa ograniczyłam kontakty do minimum, bo to nie był najgorszy tekst pod moim adresem.
Do furii doprowadzał mnie też tekst " daj jej cycusia bo jest głodna" za każdym razem kiedy mała zapłakała. Do tej pory na słowo "cycuś" mam ochotę mordować.
Ja urodziłam mając 23 lata, byłam młoda i "dzięki temu" non stop słyszałam i słyszę nadal złote rady dotyczące WSZYSTKIEGO. Ubierz mu coś, ma zimne rączki, gdzie jest czapka, sadzaj go, przepajaj koprem, nie jedz tego i tego, bo wody naleci w uszka, będzie miał zapalenie ucha, kąp w oliwce, kąp w krochmalu.przykryj kocykiem, czas kupić buty, ma brudne ucho, ma babę w nosie, dlaczego płacze, kiedy tak się podrapał, może długie paznokcie, ma zimne nóżki ubierz mu spodnie, o 18 kładź spać, nie wstawaj jak płacze, nie pędź od razu kiedy za marudzi, daj popłakać, jak się wypłacze to sam zaśnie, nie bujaj, nie nos, bo przyzwyczaisz, już przyzwyczaiłaś, ten mały was pozbadł (tak się tutaj mówi), nie dacie mu rady, nie radzisz sobie, oddaj mi go na wychowanie, ja go odchowam, ja go nauczę pić z butelki, niemożliwe że nie chce spać, jak to nie lubi jeździć w wózku, przecież wszystkie dzieci śpią w wózku i w samochodzie, musi zasypiać sam.
I mogę tak wymieniać bez końca :)
 
reklama
Z tym wróżeniem płci z wyglądu brzucha, apetytu czy ogólnie samopoczucia to też jest śmiesznie 😆
Kwaśne jesz, chłopak będzie!
Rzygasz? Tak? Ooo to chłopak będzie!
Słodkiego Ci się nie chce? Słodkie się je na dziewczynkę, chłopak będzie!
Na twarzy się nie zmieniłaś, a dziewczynki odbierają mamie urodę. Chłopak będzie!

I kurczę urodziłam tego chłopca 🤔😂
Ale bratowe, które miały o 180 stopni inne ciąże też urodziły synów 🤭
 
Do góry