reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Narkotyki

Dołączył(a)
1 Wrzesień 2005
Postów
2
Nie wiedzialam jeszcze ze jestem w ciazy i nie wiemj co mi odbilo ale pierwszy raz w zyciu wzielam narkotyk.Tak tylko zeby zobaczyc jak to jest.Teraz jestem w 7 tygodniu ciazy i srtasznie sie boje ze to moglo zaszkodzic dziecku. Podobnie jest z alkoholem(chociaz to nie byl pierwszy raz). Czy istnieje duze ryzyko, ze mu to zaszkodzi???
 
reklama
spokojnie na pewno będzie zdrowe ale już więcej tego nie rób! bo może się to źle skończyć ::)
Ja na początku ciąży paliłam i mój synuś urodził się zdrowy :laugh: Bądź dobrej myśli i już więcej tego nie rób!!!!!!!!!!!!!
 
Wydaje mi sie że jeden raz nie zaszkodzi - najgorzej jak świadomie sie ćpa, pali czy pije i mysli że wszystko bedzie okej...A pożniej jak sie coś stanie to niestety wyrzuty do końca zycia..
Chociaż sa matki co idealnie o siebie dbaja a tu nagle jakies nieszczescie wiec juz sama nie wiem...
Ale nie rob tego - ja kiedys palilam papierosy nalogowo. Jak sie dowiedziałam że jestem w ciąży zaraz przestałam mimo że że mialam ogrom stresow bo wlasnie bronilam magisterkę...

Najlepiej bedzie jak powiesz o tym zaufanemu lekarzowi może on coś doradzi pozdrawiam

....

A to moja stronka www.martynka1.smyki.pl
 
zależy co brałaś przede wszystkim i ile. ale raczej nie powinno zaszkodzić o ile nie było to coś naprawdę mocnego. może powinnaś pójść do lekarza lub psychologa??? jak masz jakieś pytania jeszcze to śmiało - trochę się na tym znam.
 
Hybrydka ja miałam to samo!A nawet gorzej.Jako kobieta bezdzietna bez obowiązków(oprócz pracy oczywiście)balowałam ile wlezie!I nie tylo raz tak jak Ty.Okazało się że jestem w ciąży!!!Prawie osiwiałam w jedną noc.Chciałam usunąc,bo byłam pewna na 100%,żedziecko urodzi się upośledzone.Jednak mój facet(teraz mąż)odwiódł mnie od tego!Przez 9 miesięcy nie przestawałam myślec onajgorszym i obwiniac siebie o to ,że zrobiłam krzywdę własnemu dziecku.Dzisiaj Hanka ma 14 mies.Jest zdrowa jak ryba.żywe srebro!!!gada jak katarynka!!!jeszcze nie chodziła a już gadała!!!Wiec głowa do góry będzie o.k.NIE ma innej możliwości!!!
 
hm.. tez nie wiedzialam, ze jestem w ciazy, choc byla planowana.. nie przypuszczalam, ze stalo sie to teraz i juz, wczesniej jakos nie wychodzilo.. no i byla impresska, jakies winko, piffko, papierosy i hasz. a potem panika, czy dziecko bedzie zdrowe.

cale szczescie, ze to tez byl tylko jeden raz, nie za duzo i wszystko skonczylo sie dobrze. ale ledwo zobaczylam test - w odstawke poszly wszelkie uzywki, z kawa i herbata wlacznie :) i nie zaluje!
 
Pozwole sobie z całą świadomością na taki komentarz.
Głupota niekiedy jest bardzo brzemienna w skutkach. Mam jednak nadzieję, że nic złego się nikomu nie stanie i nie stało. Niech to będzie nauczka dla Was wszystkich i innych to czytających.

A tak na marginesie, co to ma wspólnego z dietą?
 
Hmmm no własnie dieta i narkotyki ...... ;D czego to sie człowiek na forumku nie dowie ;D ;D ;D
A do Hybrydki proponuje zmiast sie nas pytać ... bo w zasadzie malo konkretów napisałaś... to sie kobito kopnij do lekarza i o fachowa porade zapytaj... bo wiesz jak tam sobie popaliła jakąś trawę no to moze nic nie bedzie a jak poszlaś na ostro i twardziela wziełaś.... idź do lekarza
 
Witam!
mam pytanie wlasnie przestalam sie dchudzac (zazywalam ADIPEX) i za jakies 2-3 miesiace zaczne sie starac aby zajsc w ciaze i zastanawia mnie ile czasu potzreba aby 'oczyscic" organizm...moze wiecie? dzieki i pozdrawiam:)
 
reklama
na oczyszczanie organizmu spokojnie wystarczą 2 miesiące. Proponuję zacząć już teraz brać kwas foliowy i możesz spróbować herbaty ziołowej takiej na oczyszczanie organizmu ale teraz tak przez tydzień najwyżej.

Co do narkotyków - kiedy kobieta zachodzi w ciążę, pierwsze 2 tygodnie są tzw ochronne. wtedy jeszcze teratogeny (czyli wszelkie złe wpływy środowiska oddziałujące na matkę) nie wpływają na dziecko pod warunkiem, że poprzez nałogowe zażywanie jakiejś substancji nie wyrządziło się sobie trwałych szkód.
Te 2 tygodnie istnieją w naturze po to, żeby właśnie nie skrzywdzić maleństwa o którym jeszcze nie mamy pojęcia.
Nie przejmowałabym się w ogóle używką zażytą raz i to pewnie w niewielkiej ilości. Natomiast bardziej wpływają na nasze dzieci nałogi - np. nikotynowy (nawet jeżeli rzuci się go zaraz po odczytaniu testu).
Poza tym dodam, że komórki jajowe kobiety tworzą się już w życiu płodowym i nie wymieniają się raz na miesiąc tak jak u mężczyzny, dlatego wszystko, co robimy przez całe życie od poczęcia wpływa w jakiś sposób na nasze dziecko (w naszych komórkach jajowych zapisują się wszelkie informacje o nałogach, niezdrowym trybie życia itp.)..
szkoda, ze tego typu informacje podaje się kobietom do wiadomości dopiero w liceum albo na studiach.
 
Do góry