reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze samopoczucie, nasze dolegliwości

reklama
Elka pomiętajn zeby brac staweran 1,5 -1 godz. przed fenoterolem bo inaczej bedziesz cała rozdygotana przez jakiś czas!!!
Ja juz sie nprzyzwyczaiłamale i tak jesli wezmę z zamała przerwą to szuje kołatania i dygotki..

Tylko, że ja te dawki mam tak dziwnie, bo Fenoterol biorę połówkę co 3 godz. a Staweran 3 razy co 8 godz. i i tak mnie telepie. Do tego Relanium i jestem nawalona prawie przez cały dzień.
Plus z tego taki, że w nocy śpię jak zabita i w dzień ze dwa razy drzemkę sobie robię.
Minus- boję się jeździć autem.
 
Elete buderhin to glikokortykoid stos. miejscowo(aerozol do nosa), wiec raczej mozna go brac w ciazy(malo sie wchlania).On obkurcza naczynia- bedzie Ci latwiej oddychac, jak masz katar. Ascorutical tez ma rutyne, wiec jak lekarz nie widzial przeciwwskazan, to mozesz brac. Apap- na tym etapie ciazy jak najbardziej mozna, a spirytusem sie nie zaciagaj ;-). Pytanie podstawowe- czy Twoj stan jest tak ciężki, ze sie nie obejdzie bez lekow? :-) Te leki mają na celu zmniejszenie objawow przeziebienia.Nie likwidują przyczyn choroby. Bez nich przeziebienie i tak Ci przejdzie, tylko ze np. bedziesz miala wiekszy katar. Jedyny wyjątek- jesli masz gorączke, to bierz Apap.
 
Ostatnia edycja:
Jeszcze Inhalol- to jest mieszanka olejkow eterycznych. Jednym z nich jest olejek tymiankowy, ktory moze powodowac skurcze macicy. Jesli ciąża jest zagrozona, to nie rob sobie nim inhalacji. Jesli nie jest zagrozona- Twoj wybor,czy bedziesz stosowac. Olejek miętowy tez nie jest najbezpieczniejszy w ciąży.
 
Anik ja też miałam takie bóle w dole brzucha po lewej stronie. I wyczaiłam że to jelita i wzdęcia. Teraz nie dopuszczam do zaparć i jest dobrze.

Ela
lepiej nie ryzykuj i kieruj autem. Za dużo leków bierzesz.
 
celinka a może coś wiesz na temat olejku pomarańczowego? Musze coś ruszyc na tego doła, bo odbiera mi chęci na wszystko, a muszę teraz byc silna babka i stanowcza, ale tak z głową, a stany depresyjne zawsze okraszałam kominkiem z odrobina olejku pomarańczowego, co mi bardzo pomagało. No a teraz nie wiem sama, poszukam jak trzeba, ale moze Ty coś wiesz...
 
dziewczynki wykopac dolki i uzbroic sie w cierpliwosc
najdluzsza i najciezsza czesc ciazy przed nami
zaczynaja sie bule plecow nog i brzucha (przynajmiej u mnie )
juz zaczelam tez puchnac
kostki , dlonie i buzi mi pomalu puchna
wieczorem kostki mam jak 2 baloniki , wogule kostek nie widac
dopada mnei mega zmeczenie
i brak mi cierpliwosci
kurcze ciaza sie chyba zatrzymala:-:)-(

brzuch mi wywala a przy tym tak boli ze szok
ahhh
co tam mozna sobie pomarudzic i znosic wszystko dalej;-);-);-);-)

wyciagnelam wczoraj pile na bolacy kregoslup i skacze soebie i kulam sie na niej
mam nadzioje ze troche pomoze


ach a co u Was z cycochami ? tzn pojawia sie juz siara
u mnei juz ze 4 razy w nocy sie pojawila i kilka razy w dzien
w nocy robi mi si ezaraz zimno bo koszula mokra a w dzien to naet nei czulam tylko iweczorem na staniku widzialam :nerd::nerd::nerd:
 
Anik oj wiem coś o tym.. Z Julka miałam dwa takie ataki... nawet nospa forte była bezradna.. dziecko uciska na jelito grube zatkane jescze do tego.. i masz wrazenie ze zaraz urodzisz bo boli jak cholera...
Anik staraj sie nie dopuszczać do zaparć i jak poczujesz ze cos sie dzieje to nospe od razu zwyłą sztuk 2 proponuje..

wielkie dzięki - a już myślałam że dziecko pcha mi się na świat :-) :-):-)
ale żeczywiście uczucie baaardzo nieprzyjemne :dry:

a czy można zapodać Xennę?
 
reklama
miloku - u mnie od jakiegoś czasu pojawiła się siara - ale nie występuje codziennie - najczęściej pojawia się w nocy (bo jak wstaję to mam plamkę na koszulce - ale nie jest to duża plama, taka ja wiem, na 2 cm średnicy ;-)) i najczęściej wycieka mi z prawej piersi - z lewej raz zauważyłam wyciek :tak:

a ja chyba poczułam te skurcze, co to kiedyś Melulu o nich pisała - co to w szkole rodzenia o nich mówili - tzn nie wiem czy to aby na pewno to - ale tak jak Melulu opisywała, że to takie stwardnienie brzucha, przytrzymanie i po chwili wszystko ustaje - to jest to? nic mnie nie boli i na razie coś ok 2 razy takie coś miałam - ale to nic się nie dzieje, prawda? chyba, że to po prostu Mała się wybrzuszyła na chwilkę :-D :sorry2:
 
Do góry