reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze sierpniowe maluszki (rozwój, opieka..itp) :)

kozica -nieskromnie powiem, ze o integracji sensorycznej moglabym pisac i mowic duzo:-) jeden z "trenerów" stwierdzil, ze spokojnie egzaminy eksternistycznie moge zdawac na studiach :-) ale w skrocie to zaburzenie przetwarzania bodzców zewnętrznych, mozna to rehabilitowac m.in. poprzez odpowiednie cwiczenia, masaze. Co to jest SI - PTIS

mrozik SI daje wspaniale efekty. Szkoda, ze dopiero 6 miesiecy "trenujemy", bo juz by bylo pewnie po klopocie, ale sa takie kolejki zeby sie dostac prywatnie, ze poprostu szok! Krzys jako pierwsza diagnoze mial autyzm, ale potem sie wycofali i pozostało o póznienie w rozwoju mowyi zaburzenie integracji sensorycznej. Krzys mial robiony test na inteligencje i z zadan logicznych wyszło, ze jego umysł pracuje jak u 6 latka, ale mowa zostala w niestety poł roku w tyle. w kazdym badz razie dobrze jest wczesniej zrobic diagnoze, bo mozna sie zdziwic. u Krzycha do 3 roku zycia, nie widac bylo zadnych sygnalow niepokojacych dopiero jak poszedl do przedszkola, okazalo sie jak bardzo odstaje od rowiesnikow, teraz juz jest super, jak tylko buzia zacznie dobrze mowic bedziemy spokojni. :-) tyle w skrocie, bo jak sie tu zaraz rozpisze to caly laborat, :happy:
 
reklama
kozica - Adas tak mial po pierwszych upalnych dniach tutaj. Rano musialam przemywac oczka, bo byly az posklejane. 3 dni przymywalam sola fizjologiczna i przeszlo na szczescie. Potem mial katarek jeszcze z jeden dzien, taki wodnisty.
katrins - uderz w stol a nozyce sie odezwa! Milo Cie widziec:)
 
No właśnie, ja po długiej przerwie wróciłam na forum, ale to nie ukrywam, że w związku z urodzeniem Nikoli. A już niedługo do pracy wrócę i nie wiem jak to będzie..Przyznam, że trochę się boję, czy sobie dam radę - i w pracy i w domu.
Dziewczyny, a jakie macie plany wakacyjne dla waszych maluszków? Bo my myśleliśmy o wyjeździe nad morze, ale nie mamy nic konkretnego zaplanowanego, więc może nic nie wypalić.:baffled:
 
Kama - my jedziemy na camping do Francji. Powrotu do pracy boi sie wiele mam, ale na pewno sobie poradzicie.
No i znowu mam prośbę do Antylopki. Chcieliśmy wyskoczyć przy okazji do Barcelony. Polecili nam podjechać pociągiem. Pomysł mi sie podoba, ale nie mogę sobie poradzić z wyszukaniem połączeń. Ja będę w Argeles sur mer, niedaleko Perpignan. Wszystko co mi wyszukuje to z przesiadką i trwała by podróż prawie 3 godziny, a samochodem wychodzi 2 godziny. Masz może pomysł jak bezpośrednio do Barcelony dostać się z stamtąd pociągiem? Wiem że nie Twój rejon, ale może ....:sorry:
Katrins - dzięki za odpowiedź. Idę znowu 13 lipca do pani od tej sensomotoryki, zobaczymy czy mi coś podpowie, ale ona chce jeszcze przynajmniej ze 2-3 wizyty umówić, a ja wykorkuję do tego czasu ze stresu:eek::eek:. Niby u niej poza upartością i tym panicznym strachem, szczególnie przed obca osobą czy rzeczą, to jest ok
 
katrins dzięki za wyjaśnienie!
U mnie zamiast wakacji jest szpital....:-( obaj chorzy, Kubie do gardła doszedł jeszcze kaszel i katar!!!! Byłam dzisiaj znowu u lekarza, wydałam 100zł na lekarstwa....
Antylopka Julek ma czerwone oczy ale mu nie ropieją (pierwsze dwa czy trzy dni miał trochę ropki ale nawet nie musiałam mu tego solą przemywać bo normalnie jak umyłam buzię wodą to wystarczyło)

A co do wakacji to ja wyjeżdżam najpierw sama :cool: ale to właściwie nie wakacje bo jadę na szkolenie dwutygodniowe do Niemiec (będę miała wakacje od dzieci :-p) a w sierpniu wybieramy się nad nasze morze do Rewy. Mamy już zarezerwowany pokój bo jedziemy tam nie pierwszy raz, więc wiemy co nas czeka :happy:
 
mrozik - a dlaczego nie samochodem?? Na moje prosciej i szybciej:) I widoki piekne w Pirenejach....
kozica - my tez w sierpniu bedziemy nad polskim morzem:) Jedziemy na 8 dni do ... o kurak, zapomnialam.... niedaleko Dziwnowa....
 
Antylopka to będziecie z innej strony bo my do Zatoki Gdańskiej jedziemy.

Pa dziewczyny, odezwę się po powrocie!
 
reklama
Antylopka - myśleliśmy pociągiem, bo chyba w Barcelonie będzie ciężko zostawić samochód, no i wjechac tam, tez pewnie nie za łatwo
Kozica - miłego wypoczynku
Katrins - na razie jeszcze nie mam diagnozy. Z objawów to na ZA wszystko wskazuje, ale pani mi nic nie mówi jeszcze. Na razie zaleciła masaż szczotką chirurgiczną przez 2 tygodnie. Ale z tym mam sie jeszcze chwilę wstrzymac, bo ma jeszcze przeanalizować informacje jakie zebrała. Bo dziwna rzecz - ją widziała 2 razy i bez problemu nawiązała kontakt z nią. Wstydziła sie wprawdzie Wiki, ale i w oczy patrzyła jej i odpowiadała (zawstydzona). A w żłobku nic, żadnego kontaktu z nią nie mają. Gdyby nie chciała chodzic do żłobka to jasne by było że coś tam jest nie tak. Ale ona chce, z emocjami później opowiada co było, jak się dzieci bawiły.
Na razie zostaje nam czekac. Zobaczymy jak to będzie
 
Do góry