reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niania w ciazy

Dołączył(a)
5 Czerwiec 2020
Postów
1
Czesc wszystkim,
Potrzebuje pomocy,
W trakcie trwania rocznego urlopu wygasła mi umowa o prace, wypłatę świadczeń przejął ZUS. Po jego upływie podjęłam prace jako niania w ramach umowy uaktywizujacej na okres 1 roku, po 2 miesiącach pracy zorientowałam się ze znowu jestem w ciąży. Lekarz sugeruje L4 ze względu na problemy przy wcześniejszej ciąży. Jeśli teraz pójdę na L4 to czy przysługuje mi zasiłek? Czy dopiero po 90 przepracowanych dniach? Czy zasiłek jest liczony jako średnia z tych ostatnich dwóch miesięcy (ewentualnie 3)?
 
reklama
Rozwiązanie
Czy odprowadzasz na tej umowie dobrowolne składki chorobowe ?
Prawo do zasiłku masz po pełnych 3 miesiącach opłacania składek chorobowych.
Czy odprowadzasz na tej umowie dobrowolne składki chorobowe ?
Prawo do zasiłku masz po pełnych 3 miesiącach opłacania składek chorobowych.
 
Rozwiązanie
Do góry