reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie chce jesc w nocy???

Surykatka

Początkująca w BB
Dołączył(a)
24 Styczeń 2005
Postów
16
Czesc dziewczyny,

Moj maluch ma dwa i pol miesiaca, jest dzieckiem duzym, karmie go wylacznie piersia, no i od jakiegos czasu w ogole sie nie budzi, aby zjesc w nocy :(
Spi przez prawie 12 godzin bez popijania, a jak go probuje przystawic - spi z nami- to nawet nie otwiera buzi tylko dalej spi.
Moja starsza corka jako niemowlak pila w nocy bardzo duzo i czesto, slyszalam tez ze nocne karmienia sa wartosciowsze. Poza tym, po takiej dlugiej przerwie, rano prawie nie mam mleka ...

Co powinnam zrobic? Czy to jest normalne? Czy powinnam go wybudzac?
 
reklama
surykatka proponuje cieszyc sie tym ze masz przespane noce :)
jezeli maluszek nie chce jest w nocy a w dzien nie masz problemow zywieniowych to nie ma czym sie martwic;
ja nigdy nie wybudzalam malej na karmienie - ani w nocy ani w dzien
 
Myślę, że nie powinnaś wybudzać dziecka do karmienia, jeżeli tylko przybiera prawidłowo na wadze. Moja córcia też jest dużym dzieckiem, karmionym piersią, które od ok 3 miesiąca przesypia całe noce. Co do ilości pokarmu mój organizm bardzo szybko sam dostosowuje sie do wszelkich zmian i rzadko mam uczucie pełnych piersi a nigdy nie brakuje mi pokarmu. Tak więc nie przejmuj się i pozwól dziecku samemu decydować kiedy i ile chce jeść.
 
Ile ja bym dała zeby mały przespał noc, dosyć że wstaję ok 2 w nocy aby go nakarmic, to budzi sie z 2-3 razy, po takiej ocy jestem wykonczona, a wstaje juz o 6 rano kiedy mąż wychodzi do pracy. Nie wiem skąd to dziecko ma tyle siły bo w dzień spi góra 1 godzinke.
 
Jeśli faktycznie masz problem z okarmem rano, to polecam lepiej w nocy siebie obudzić (a dzieko zostawić w spokoju) i popracować troche laktatorem. Piersiom obojętne kto je zasysa ;-) a Ty powinnaś się cieszyć przespanymi nockami i modlić się by dziecku się nie odmieniło :-)
Ja walczę właśnie ze zbyt częstymi pobudkami (a przez prawie 3 miesiące było tak pięknie..), i straaasznie żałuję że posłuchałam "dobrej" rady BABCI (vel mojej mamy) żeby o 21-22 podać dziecku cyca, to może ani razu się już nie obudzi do rana. Taaaaaaa... Mam teraz o jedno karmienie więcej ;-)
 
słyszałam ze 3 miesięczne dzieciaczki przesypiaja noc :-) a kazde dziecko jest inne, wiec twoj bobas moze jest "szybszy". Jesli przybiera prawidlowo na wadze to bym wogole sie nie martwila tylko korzystala z tego dobrodziejstwa snu....:-)
 
Moja oprócz 2 butelek w nocy budzi się jescze z raz ,dwa -tak bez powodu.A są i takie nocy że robi to równo co godzinę z zegarkiem w ręku.Też bez większego powodu.
Felidea ciesz się.
 
reklama
Do góry