reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie chce jeść z buteliki

MartaRo

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
13 Maj 2010
Postów
51
Witam,

czy macie Drogie Mamusie również problemy z Waszymi pociechami, które nie chcą jeść z butelki?

Jestem mamą 5 miesięcznej Antosi, która w ogóle nie toleruje smoczka. Do tej pory karmiona jest piersią plus jedzonko ze słoiczków typu jabłuszko, marchewka, gruszka. Ostatnio za radą pediatry wprowadziliśmy zupkę jarzynową oraz przymierzyliśmy się do kaszki mleczno ryżowej. Kaszkę próbowaliśmy podać butelką i nic... Malutka nasza od razu wypluwa smoczek i nie chce jeść. Już wcześniej próbowaliśmy ją uczyć pić moje mleko butelką, ale z takim samym skutkiem jak z kaszką. Płacz, wrzask i wypluwanioe smoczk.

Niestety dużymi krokami zbliża się mój powrót do pracy, a nie wyobrażam sobie karmienia Antosi kaszką za pomocy łyżeczki. Dodam, że Antosi kaszka smakuje, ale podawana właśnie łyżeczką.

Może Wy dziewczyny podacie mi jakiś sposób na to, aby przekonać moją małą do smoczka.

Pozdrawiam!
 
reklama
U mnie to samo, sposobu nie znalazłam, mała butelki nie lubi i koniec :sorry: Za to kubek niekapek z miękkim ustnikiem owszem :tak: Tylko, że ja cały czas karmię piersia, wiec kaszek nie podaje.
 
też pomyślałam o niekapku, mój 5,5mies. synek już by chciał z normalnego kubeczka :-)
pozatym ja miałam ten sam problem 1,5 miesiąca temu i pomogła zmiana smoczka. A wcześniej mały wypychał językiem co bym mu nie podała przez smoczek łącznie ze smoczkiem uspokajaczem.
 
moja mama miala ze mna ten problem, ja na widok smoczka czy butelki wymiotowałam.. mama karmila mnie piersia 2 lata bo inaczej sie nie dalo.. herbatki lyzeczka, wszystko inne tez z lyzeczki... a ja bylam niejadek wiec tylko plułam :-D
 
Witam@
MOje obie córeczki nie tolerowały żadnego smoka , ani w butelce ani uspakajacza. Młodsza ma teraz prawie 4 miesiące a probiotyki które dostaje śmigamy łyżeczką. Teraz własnie przymierzam się do kupna kubeczka nie kapka tommy tippy z miękkim ustnikiem. Nie było przy pierwszej sposobu na smoka ii teraz już tez odpuściłam! Ale w końcu to chyba nie problem!
 
Witajcie Dziewczyny.Mialam ten sam problem z moją Oliwia Zadnej butli probowalam smoczek do butli z wypustkami Lovi.Tommy Tippy,smarowalam smoki czym popadnie dawałam na spiąco i nic.Az któregos pieknego dnia kupiłam niekapek treningowy LOvi taka niebieska Butelka i moja mała powoli powoli zaciąga.Fakt ze przechylam jej do buzki to mleczko leci szybciutko ale łyka i pociaga jak szalona.Naprawde juz w nic nie wierzyłam ale to co tam jej do gardełka poleci to zawsze cos sie naje,jeszcze musze wymyslic patent na noc aby w nocy mogła zamiast cycucia jesc mleczko z tej buteleczki,myslalam zeby troszke zagescic mleczko i jak bedzie bardziej gestsze to bedzie pomału leciec i bedzie sobie przez sen ciagła.Jak wyprobuje to dam znac kobitki.Ehh z tymi naszymi pociechami.
 
Ja też miałam podobny problem Początkowo używałam smoczka i butelek Nuk( bardzo fajnie wyglądały i polecała mi je znajoma). Niestety nie sprawdziły się,a pediatra zasugerował mi zmianę. Przestawiłam się na Avent i nie żałuje- to naprawdę świetne butelki. Mimo iż bardzo dokładnie i często je parzę są niemal w nienaruszonym stanie. Nie ukrywam,że było to dla mnie ogromne ułatwienie- nie miałam pokarmu i musiałam karmić dziecko butelką. Czasami zdarzało się,że 50 mln mleka pił prawie dwie godziny-koszmar. Muszę tylko dokupić smoczek avent ( mały ma już zęby:)), słyszałam,że w entliczek pentliczek jest promocja na 15%
 
Moja córka też jest antysmoczkowa i antybutelkowa:oo:miałam wrócić do pracy, ale niestety się nie udało:-/ nie chce jeść nic prócz cyca! żadna butla, niekapek ,bidon nic jej nie odpowiada:-) wode bądź herbatke podaje jej łyżeczką-wprowadzam stałe pokarmy zje wprawdzie troche ale sie nimi nie nasyci tak dla smaku raczej kosztuje:-D Może jak zacznie już "normalnie" jeść to wtedy uda mi sie wrócić do pracy:-)
 
A może to jest kwestia butelki. z tego co pamiętam ja musiałam przetestować trzy modele zanim synkowi spasowała butelka avent. W każdym razie warto spróbować a nuż się uda. w każdym razie trzeba uzbroić się w cierpliwość
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja mam to samo, z butelki nie ciągnie, a łyżeczką jest ok.... My mamy butelki AVENTU, myślałam że są najlepsze... ale widocznie nie dla mojej małej. Herbatek też nie chce pić....
 
Do góry