reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie lubi mleka modyfikowanego?

smarta

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
30 Grudzień 2008
Postów
35
Miasto
Poznań
Witam i proszę o pomoc, bo chyba zaczynam popadać we frustrację. Od 2-3 tygodni próbuję wprowadzić Ani mleko modyfikowane, bo chcę ją odstawić od piersi (w piątek kończy 6 miesięcy). Ale póki co bez sukcesów. Przerobiliśmy bebilon, nan (po 1-2 dniach od podana zaczynało się ulewanie na okrągło w masakrycznych ilościach) i enfamil (ulewań zbyt wielkich nie było). Teraz mamy bebiko HA (pediatra kazała HA kupić). Problem tkwi w tym, że Anka bardzo niechętnie je te sztuczne mleka. Chciałam zacząć od zastąpienia jednego karmienia w ciągu dnia sztucznym, ale ona wtedy wypija 30-40 ml i koniec. Wije się przy tym jak piskorz, wariuje i zaraz kończy. Przy cycu pije ładnie (z wyjątkiem ubiegłego tygodnia, kiedy przez 4 dni nie jadła prawie wcale). W nocy od jakichś 3 miesięcy je co 2 godziny. Dzisiaj za to od rana prawie co godzinę się domaga jedzonka, ale sztucznego znów wypiła tylko 50 ml. Od jakiegoś czasu dostaje jabłuszko, zupkę, ale na razie wcina tego bardzo malutko - dopiero zaczynamy właściwie.
Nie wiem już co robić-zaczynam się martwić, że do 8 roku życia będzie cyca ciągnąć. Nie wiem czy mam przerabiać kolejne mleka, czy ona żadnego nie polubi, czy zmienić system, czy co jeszcze innego. Miałam zamiar karmić 6 miesięcy, ale już wiem, że się nie uda, bo na pewno nie będę jej drastycznie na sztuczne przestawiać. Z drugiej strony te mleka modyfikowane śmierdzą okropnie jak dla mnie. No ale Anka musi jakoś je zaakceptować, bo naprawdę chciałabym ją już odstawić.
Co robić???
 
reklama
u nas też był problem z mlekiem modyfikowanym. Mały jak miał 4 miesiące kupiłam mu Bebilona. nie chciał tego pić to go nie zmuszałam. dawałam tylko cyca. Mleko się zbryliło w pudełku i wyrzuciłam. Teraz kupiłam Nan Activ i robiłam mu kaszki na tym. niedawno spróbowałam mu dać samego mleka i o dziwo wypił aż 100 ml. Może zrób jej przerwę, a potem znowu spróbuj dać. a i u nas nie było problemu z ulewaniem.
Ja też miałam takie założenie, że będę karmić przez 6 m-cy, a karmię nadal tylko teraz już rano i wieczorem.
 
Kurczę, było już parę dni przerwy i nic. Postanowiłam robić na tym mleku kaszkę, ale Anka nadal kaszek nie chce. Próbowałam kaszkę z utartym jabłkiem podawać, ale to też jej nie wchodzi. Chciałabym jej podawać kaszkę wieczorem, przed kąpielą, bo może by wtedy trochę dłużej spała (wysiadam już od tych nocnych karmień), ale nie wiem jak ją do niej przekonać. Próbowałam też kiedyś na swoim mleku kaszkę dać, ale też zaciskała buźkę.
Generalnie wcina chętnie owocki, ziemniaczki i rwie się do "ludzkiego" jedzenia. Ale mleczko - z wyjątkiem cyca - jest be. Ratunku, bo już naprawdę nie wiem jak ją przestawić!!!
 
moj od poczatku byl na mieszanym karmieniu, troche mojego mleczka troche Nana, szybko odmowil picia samego mleka, jak mial pol roku przeszlismy na nanaR, pozniej troche pil Humane bananowa a kolo 11 mca zupelnie odmowil picia mleczka, nie zmuszam go, ladnie je mi kaszki wiec sie nie przejmuje
sproboj Ani moze to mleczko troszke zagescic jakas kaszka, jest juz na tyle duza ze kaszki czy kleiki spokojnie moze jesc, a jak nie to polecam calkowita rezygnacje z mleka 'pitnego' na rzecz kaszek na mleku:)
powodzenia
 
my tez probujemy zachecic mala do picia mleka modyfikowanego jako ze przymierzam sie do odstawiania od cyca, Bianka chetna nie byla, na poczatku to w ogole nie bylo mowy, zaczelam uczyc ja picia z butli w ogole wiec ruszyly soczki, pare dni, jak zalapala na soczku to probowalam z mlekiem, co wieczor na nocne karmienie proba, czasem udawalo sie ciut a czasem wcale, zauwazylam ze mala bardzo lubi banany, wiec kupilam kaszke bananowa do ktorej dodawalam to mleko, pozniej do mleka dosypywalam troszke kaszki, pol lyzeczki na 200ml i mala zaczela ssac (jak probowalam ta sztuczke z kaszka jablkowa to nie poszlo), wciaz sie uczymy ale kazdego wieczorka podejmujemy proby, mam na stoliku mleczko, kaszke a jak nie idzie to w pogotowiu cycostatnio wypila 80ml a na drugi dzien wcale, pozniej 100ml a na nastepny dzien tylko 50, to dopchalam kaszka:) mam nadzieje ze wkrotce uda nam sie przejsc zupelnie na mleczko wieczorkiem, ale nie naciskam, na spokojnie, daje jej butelke obejrzec, potrzymac i jakos idzie
 
Ja jak wprowadzałam modyf. to po karmieniu, bo miałam mało już mleka. Także jak się nie najadał to wiadomo, że z chęcią przyjął cokolwiek. Też nie był zachwycony(delikatnie mówiąc) ale udało się. Początkowo jadł 30ml, potem zdarzało się i 90 ale ulewał zadziwiające ilości, więc chyba mu smakowało skoro tak pchał w siebie:tak:. Może dawaj mu jedną pierś, nie będzie zachwycony stanem brzuszka to się może skusi. A smok zaakceptował?? bo mu mieliśmy problem z gumą w buzi zamiast miękkiego cycusia. Ja też zaczęłam od NAN ACTIVE, ale okazało się, że ma problem z tolerancją laktozy i kolejne miesiące był na nutritonie. Potem bebiko i teraz krówka:tak: Nie raz próbowałam mleka modyf. i nie widziałam różnicy smakowej no oprócz nutritonu. Faktycznie jest różnica w smaku??????
 
Witajcie drogie Mamy!



Pracuję w firmie IMAS International, która robi badania opinii społecznej przez internet. Potrzebujemy do jednej z ankiet mam, które posiadają dzieci w wieku od 0 do 5 miesięcy. Ankieta jest na temat produktów mlecznych dla dzieci. Badanie jest w toku i do przyszłego wtorku potrzebujemy wypowiedzi jeszcze ok. 40 mam.

Serdecznie zapraszamy wszystkie mamy, które chcą się podzielić swoimi opiniami do rejestracji na portalu badań internetowych IMAS OnLine http://www.imasonline.pl/pl/register/
Nasz portal umożliwia gromadzenie punktów za udział w badaniach, które można wymienić na bony pieniężne lub wpłaty na cele charytatywne. Ponadto wśród osób zarejestrowanych w tym roku wylosujemy cenne nagrody.

Czekamy na twoją rejestracje oraz po jej zakończeniu na maila zatytułowanego MAMA na adres pomoc@imasonline.pl
 
Cóż, sytuacja wygląda tak, że Anka prawie nigdy nie opróżnia obu piersi - najada się z jednej. Pokarmu nadal mam sporo (Anka ostatnio w ogóle mało cyca ciągnie), więc szansa, że trzeba będzie dojeść po jest nikła. Może przerwać karmienie cycem i wtedy wepchać butlę? Co do smoczków, to nie miała nigdy nic na przeciwko-smoczek od dawna podaję, bo od urodzenia nic innego nie robiła tylko ssać chciała, a z butli jadła sporadycznie, ale bez problemów. Krowiego podać się trochę boję jednak.
Co do kaszek-ryżowych nie tknie, więc jakie ewentualnie spróbować?
 
reklama
a czemu się boisz krowiego podać???zapytaj swego lekarza jakie możesz jej zacząć dawać i spróbuj.przecież nic jej nie będzie.uczulona nie jest przecież.ja mam tu takie z koprem włoskim, mleczko normalne, nisko tłuszczowe dla dzieci.kiedyś przecież dzieci już po narodzinach jadły mleczko od wydojonej krówki:))ja dawałam małej nan1 potem od 4miesiąca nan2, teraz już daje to mleko z kartonika.smaczek ma dobry bo nawet sama podciągam od niej:)))przecież nic się dziecku nie stanie.jak i tego nie polubi to karm ją po prostu łyżeczką i dawaj jej kaszki mleczno-ryżowe lub ryżowe.jak masz tyle mleczka w piersiach to jej przez ten czas rób te kaszki ryżowe na Twoim mleczku.pozdrawiamy
 
Do góry