reklama

Nie pić mleka

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez karolinaka, 24 Październik 2007.

1. karolinaka

karolinaka Aktywna w BB

Witam wszystkie mamy.Czytam was regularnie i już nie raz mi pomogłyście.
    Jednak teraz postanowiłam napisać,bo mam wielki problem.Mój 4 miesięczny synek nie chce pić mleka.Walczę już z tym 2 miesiące i nie ma poprawy zdażają się lepsze i gorsze dni.Jedak jak uda mu się wypić(z przerwami)100 ml. to jest sukces.
    Byłam u dwóch pediatrów.Jedna nie widzi problemu.Druga po zleceniu badań stwierdziła zaczynającą się niedokrwistość. Zaznaczam,że do tej pory synek przybierał dobrze na wadze,jednak przez ostatnie 2 tygodnie przybrał 220g(nie wiem czy to dużo czy mało-jedna z lekarek twierdzi,że mało).
    Może któraś z was miała podobny problem(czego nikomu nie życzę)
    Pozdrawiam

2. karolinaka

karolinaka Aktywna w BB

tytuł watku mial byc" nie chce pić mleka".przepraszam,ale to mój debiut na jakimkolwiek forum.

3. reklama
  4. karolinaka

karolinaka Aktywna w BB

100ml.na raz (jak się uda oczywiście).A próbowałam już wszystkiego-od różnych butelek smoczków po karienie łyżeczką.Mleko też próbowałam zmienić.Nic nie pomogło.Myślałam już o nutramigenie(bo może jest uczulony),ale lekarka mi odradziła.Bo poza odmową jedzenia nie ma innych objawów.
    Może po prostu tak ma i więcej mu nie trzeba.Dodam jeszcze,że jak usypia,albo się wybudza to jedzenie idzie mu znacznie lepiej....Już brak mi koncepcji.

5. potworek.pl

potworek.pl Potworkowa Mama :)

Ja myślę, ze 100 ml na raz to nie jest tragedia.Różne dzieci mają różne potrzeby, więc może akurat Twojemu synkowi tyle mleka wystarcza w zupełności.Myślę, że nie ma co na siłe podawać, bo mały może jeszcze bardziej się zniechęcić.Zresztą, już możesz powoli wprowadzać nowe pokarmy, marchewkę czy jabłuszko, może to będzie mu smakować i zacznie przybierać na wadze.
    A ile Twój synek teraz waży??

6. karolinaka

karolinaka Aktywna w BB

Dzieki bardzo za odpowiedż.Stałe pokarmy już wprowadzam.Uwielbia jeść marchewkę i jabłuszko,chociażostatnio trochę przy nich marudzi(ale to chyba wina infekcji gardła).2 tygodnie temu ważył 6770.

7. karolinaka

karolinaka Aktywna w BB

Daję mu rano ok.7 wtedy wypija max.60ml,potem przed drzemkami i podrzemce(bo tylko tak wypija).ok.11,14,17,20 no i z dwa razy budzi się w nocy.Tylko przed nocnym spaniem potrafi wypić najwięcej ,bo ok.140ml. Może tak nie wygląda to żle,ale w praktyce to karmienie to niezły wyczyn.Po prostu po wypiciu 40 ml.podnosi głowę zaciska buzięi nic.poprzerwie udaje mi się jeszcze go dokarmić,ale wypije 30 i koniec.Potem mała półgodzinna drzemka po której wypije ok.40.
    Zaznaczam,że do 2,5 miesiąca zjadał normalnie co 3 godziny tyle ile trzeba.Może to ząbki(ale czy nie za wcześnie).
    Przepraszam za takie długie wywody,ale boję się,że coś nie tak.

8. karolinaka

karolinaka Aktywna w BB

Chciałam jeszcze dodać,że oczka Twojej Emilki są przecudne zresztą tak jak cała bużka.Pozdrawiam

9. potworek.pl

potworek.pl Potworkowa Mama :)

Ja myślę, że nie masz się czym przejmować, bo jak na czteromiesięczniaka waga 6770 g to nie jest mało :tak:.Po prostu taka uroda Twojego synka, że mleczko nie jest jego ulubionym jedzonkiem ;-).
    Poza tym skoro już wprowadziłaś nowe pokarmy, to Twój synek może już nie mieć ochoty na większą ilość mleka.
    3majcie się i nie martw się na zapas ;-)

10. reklama
  11. Joasiek

Joasiek Mamy lutowe'07 Fan(ka)

karolinaka u nas pomogło mieszanie mleka z ulubionym soczkiem - próbowałaś tego? najpierw dość dużo soku, np w stosunku 1:1 a potem zmniejszac dawki soku na korzyść mleka.

12. karolinaka

karolinaka Aktywna w BB

dziękuję bardzo.Spróbuję z tym soczkiem.Ale i tak już mi pomogłyście,bo przestałam się tak zamartwiać

Poleć forum