reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

NIE-typowy macierzyński?

Czikusia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Maj 2013
Postów
158
Witam męczy mnie od bardzo dlugiego czasu sprawa mojego zasilku macierzynskiego
pracuje na podstawie kontraktu menedżerskiego( to samo co umowa zlecenie) z odprowadzanymi wszystkimi skladkami obecnie jestem na zwolnieniu dostaje 100proc z tytulu ciazy ale kontrakt konczy mi sie 31.12..13 termin mam na 16.01.14 czy przez te glupie dwa tygodnie moge nie dostac zasilku?slyszalam ze wyjsciem jest przedluzenie ze strony pracodawcy umowy ze mna do dnia porodu ale to jest ich obowiazek czy dobra wola??
jesli nie przysluguje mi zasilek to z jakich innych zrodel moge starac sie o wparcie finansowe??

dodam jeszcze ze kontrakt zostal podpisany 28.01.2013r
 
Ostatnia edycja:
reklama
pracuje na podstawie kontraktu menedżerskiego( to samo co umowa zlecenie) z odprowadzanymi wszystkimi skladkami obecnie jestem na zwolnieniu dostaje 100proc z tytulu ciazy ale kontrakt konczy mi sie 31.12..13 termin mam na 16.01.14 czy przez te glupie dwa tygodnie moge nie dostac zasilku?
Kontrakt menedżerski jest umową nienazwaną, do której stosuje się przepisy o umowie zlecenia.
Jesli urodzi Pani po wygaśnięciu umowy nie będzie Pani miała prawa do zasiłku macierzyńskiego.

slyszalam ze wyjsciem jest przedluzenie ze strony pracodawcy umowy ze mna do dnia porodu ale to jest ich obowiazek czy dobra wola??
Tak, to chyba jedyne wyjście. Niemniej do zawarcia takiej umowy potrzeba woli dwóch stron. Nie ma obowiązku przedłużenia umowy do dnia porodu.

jesli nie przysluguje mi zasilek to z jakich innych zrodel moge starac sie o wparcie finansowe??
W zależności od dochodu na osobę w Pani gospodarstwie domowym być moze bbędzie Pani przysługiwała zasiłek z pomocy społeczne lub świadczenia rodzinne.
 
Do góry