reklama

nie wiem co robic...

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez sloneczko1, 10 Styczeń 2011.

1. sloneczko1

sloneczko1 Zaciekawiona BB

Witam. Obecnie jestem na bezrobociu i powstal problem bo nie mam zlobka a bezrobocie chce mnie skreslic ze swojego rejestru poniewaz nie moge byc zarejestrowana skoro nie jestem gotowa do podjecia pracy. z partnerem nie jestesmy malzenstwem i jego dochod przekracza o 15zl dochod miesieczny na osobe aby otrzymac jakiekolwiek zasilki (504zl). Nie stac mnie na prywatny zlobek i czekam na panstwowy. pytanie polega na tym czy istnieje alternatywa urlopu wychowawczego albo cos w tym stylu. Dokladnie chodzi mi o to zebym mogla spokojnie siedziec w domu i czekac za zlobkiem bez strachu przed wyrzuceniem z bezrobocia i utrata ubezpieczenia. Nie chce mi sie wierzyc ze nie ma dla takich rodzicow jak ja alternatywy, ze jest tylko bezrobocie. Pozdrawiam

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Rozumiem Pani sytuację, ale niestety nie istnieje urlop wychowawczy dla osób bez pracy.
    .
    Nie ma takiej możliwości. Albo podejmie Pani pracę, albo odmawia pracowania i nie ma prawa do ubezpieczenia.
    Nie wiem z jakich powodów nie zawieracie Państwo małżeństwa, ale z pewnością rozwiazaniem w zakresie ubezpieczenia zdrowotnego mogłoby być poślubienie partnera. Jeśli Pani mąż będzie pracował, będzie Pani ubezpieczona "przy nim".
    Ma Pani wybór, choć trochę w stylu przysłowiowego "z deszczu pod rynnę": moze Pani iść do pracy albo zostać z dzieckiem w domu. Każda z opcji ma plusy i minusy.

Ostatnia edycja: 12 Styczeń 2011
  3. reklama
  4. sloneczko1

Serdecznie Pani dziękuję. Mam teraz jasny obraz sytuacji. Jeśli chodzi o podjęcie pracy to ja chętnie ją podejmę, ale na chwilę obecną nie mam z kim zostawić dziecka. Jeśli można, miałabym jeszcze jedno pytanie: to jeśli rozwiązaniem jest podęcie pracy a to może umożliwić mi tylko żłobek może istnieje szansa na przyspieszenie procesu rekrutacji. Dodam, że na wniosku widnieje również mój partner. Serdecznie pozdrawiam.

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

Jesli myśli Pani o przyspieszeniu rekrutacji w żłobku to niestety nie liczyłabym na cud. Oczywiscie można się dowiadywać, napisać podanie z prośbą o uwzględnienie wyjatkowych okolicznosci itp., ale myślę, że głównym problemem jest za mała liczba żłobków i tego nie przeskoczymy.

6. sloneczko1

i tu sie z Pania zgadzam. szczerze mowiac licze na nowa ustawe moze ona da nadzieje na poprawe. Jeszcze raz serdecznie Pani dziekuje. Troche zaluje, ze tak pozno sie z Pania skontaktowalam poniewaz juz dawno mialabym odpowiedz na wszystkie dreczace mnie pytania, na ktore nikt nie potrafil mi jasno i sensownie odpowiedzic. Pani pomoc jest nieoceniona dziekuje!!

7. E. Słotwińska-Rosłanowska

Poleć forum