reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nie wiem,jak rozumieć zachowanie męża...

Ewelka20

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Październik 2013
Postów
248
Witajcie.Mam taki problem,ktoś może pomyśłeć że jest błachy,jednak dla mnie ma znaczenie
Otoż z mężem jesteśmy 4 lata ze sobą,a po ślubie 7mies...
Gdy poznałam męża paliłam papierosy i zostało mi to już tak do dzisiaj,inigdy mężowi to nie przeszkadzało.Ale w czym problem.Od pewnego czasu gdy chcę się przytulić do niego,albo go pocałować to mąż mówi:odsuń się bo czuć papierosy(i tak z każdym razem),ale gdy jesteśmy sami i mąż ma ochotę na seks to mu wogólę nie przeszkadza(by np.mnie pocałować)zapach papierosów nawet jeśli paliłam 10 min.wcześniej.Wcześniej było tak,że mąż ciągle się do mnie przytulał chciał całować(mimo,że było czuć papierosy),i w pewnym momencie przestał mówiąc że pokaże mi jak to jest gdy to on nie chce się przytulać ani całować.Tylko że to było sporo miesięcy temu i oboje o tym zapomnieliśmy.Nie podejrzewam męża o zdradę bo nigdzie nie wychodzi,po pracy wraca do domu,a jak go nie ma na noc to jest na służbie(24h,jest żołnierzem)...Jak myślicie o co chodzi w jego zachowaniu?Palę od paru lat i nigdy mu to nie przeszkadzało,a teraz jest to dobrym pretekstem(że palę)by mnie nie przytulić,czy nie pocałować...
 
reklama
z mężczyznami naprawdę różnie bywa, być może faktycznie zapach papierosów zaczął mu przeszkadzać (sama mam partnera palacza więc wiem jak to jest ;-)), na początku związku jest zupełnie inaczej bo wtedy zwykle nic nam nie przeszkadza ;-)może też być tak, że twój mąż do tej pory trzyma urazę za tamto zdarzenie i teraz sobie o nim przypomniał, to też się zdarza bo mężczyźni często zachowują się tak jakby już zapomnieli o jakimś problemie a potem w jakiejś sytuacji to wychodzi, dlatego zawsze jestem zwolenniczką rozwiązywania konfliktu już u podstawy, bo kiedyś w końcu to wyjdzie nie ma szansyw zasadzie zawsze najlepsza jest szczera rozmowa, wszelkie domysły tylko pogorszą sprawę, ty będziesz myśleć swoje a twój mąż swoje i zaczniecie się od siebie odsuwać, należy się tego wystrzegać ;-) najlepiej zapytaj męża w jakiejś dogodnej sytuacji, bez unoszenia się i stwarzania nerwowej atmosfery, mężczyznę najlepiej zapytać czy porozmawia z tobą np. 10 minut, najlepiej jednak niech to nie będzie chwila gdy ogląda ulubiony program lub robi coś innego bo nie będzie w stanie podzielić swojej uwagi ... jeżeli już powie że jest gotowy na rozmowę, zapytaj wprost czy naprawdę bardzo mu przeszkadza papierosowy zapach (lepiej niech to nie będzie moment gdy idziecie spać lub akurat nie chce cię przytulić, lepiej wybrać neutralny grunt), powiedz mu o swoich odczuciach mocno akcentując na JA, tzn. Ja czuję się z tym tak i tak, zawsze unikamy mówienia w stylu: "bo ty jesteś taki czy taki" bo wtedy partner czuje się obarczany winą za daną sytuację, a nie jest tu istotne które z was ma racje itd, waszym celem jest wspólne dobro, zapytaj też koniecznie jakie widzi rozwiązanie tej sytuacji, postarajcie się znaleźć jakiś kompromis który zadowoli was oboje, np. mycie zębów po paleniu papierosów bądź np w domu używanie e-papierosa (osobiście wolę kiedy mój partner pali e-papierosy bo wtedy nie ma tego zapachu nawet jak zapali w domu to nic nie czuć) i postarajcie trzymać się przyjętych zasadjeżeli okaże się że twój mąż wymusza takie zachowanie ponieważ wciąż nosi urazę za zdarzenia z przeszłości to również koniecznie musicie to przegadać, możesz w jakiś sposób przeprosić jeśli to ty byłaś kiedyś dla niego oziębła z danego powodu i powiedzieć że rozumiesz jak się wtedy czuł i że nie było to twoim zamiarem, miałaś z pewnością jakiś powód który czasami ciężko jest partnerowi zrozumieć bo ma on jednak inną naturę niż my kobiety, w takie sytuacji można zawsze zaproponować partnerowi coś innego lub obiecać że się daną sytuację w jakiś sposób zrekompensuje czy wynagrodzi ;-) jeżeli macie zbliżony temperament seksualny nie powinno być z tym problemu ;-)podstawa to jednak szczera rozmowa, zawsze ;-) pamiętaj jednak że rozmowa nie jest łatwa i obie strony muszą się trochę postarać ;-)
 
Moim zdaniem w dość dzecinny sposób chce Ci pokazać,że jednak bardzo mu to przeszkadza. Może spróbuj przerzucić się na e-papierosa? Wtedy dostarczasz organizmowi nikotynę, a jednocześnie nie śmierdzo to otoczeniu.
 
Tacy już jesteśmy :) Również byłbym za e-papierosem , pewnie mu przeszkadza ale nie chce Tobie tego powiedzieć wprost a podczas wieczornych miłości gdy macie na to ochotę to nic nic nie mówi bo może się boi że nie będziesz tego chciała , na pewno musisz z nim porozmawiać szczerze.
 
Cześć! Ja miałam podobne problemy i długo szukałam skutecznego rozwiązania na moją kieszeń. Niestety tradycyjna wizyta u psychologa jest bardzo droga, a należy brać pod uwagę, że jedna taka sesja nie wystarczy. Wtedy natknęłam się na serwis SpokójDucha.pl. Zrobiłam test, otrzymałam darmową poradę w formie wideo! Polecili mi też lekturę dla osób o podobnym problemie do mojego, naprawdę niedrogiego specjalistę z mojego województwa oraz e-kurs, dzięki któremu zupełnie zmieniłam moje nastawienie do spraw, które mnie dręczyły J Polecam wszystkim serdecznie!
„Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Dotacje na innowacje – Inwestujemy w waszą przyszłość.”
 
Mój facet sali i do szału mnie to doprowadza. Ja nie pale, a on pali na balkonie. A co do temperamentu w łóżku, to wydaje mi się, tu potrzebna by była szczera rozmowa.
 
Do góry