reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Niebezpieczne dla dziecka Angelcare, Monitory Oddechu, niebezpieczna opieka nad niemo

Dołączył(a)
15 Styczeń 2008
Postów
3
Rozwiązania
0
Szanowni Państwo jako posiadacz wadliwego i niebezpiecznego dla dzieci produktu jakim jest Monitor oddechu AngelCare - Dystrybutor w Polsce "Abacus, Rynek 22, 32-400 Myślenice, Poland.
Pragnę ostrzec wszystkich potencjalnych nabywców monitorów oddechu Angelcare oraz firmy Abacus iż nie posiadają one wymaganych certyfikatów Ce odnoszących się do produktu medycznego i sprzedawane są jako zwykłe np. golarki.
W przypadku zaistnienia realnego zagrożenia wadliwym monitorem oddechu, firma Abacus prześle Państwu informację iż produkt posiada jedynie certyfikację odnoszącą się do:widma radiowego i zakłóceń radiowych
PN-EN 300 827 V1.1.1:2003 (U)* - Kompatybilność elektromagnetyczna i zagadnienia widma radiowego (ERM) -Norma związana z kompatybilnością elektromagnetyczną (EMC) dotycząca naziemnej łączności radiowej z grupowym wykorzystaniem kanałów (TETRA) i wyposażenia dodatkowego EN 301 489-3 V1.4.1:2004 (U), Kompatybilność elektromagnetyczna i zagadnienia widma radiowego PN-EN 60065:2001 Elektroniczne urządzenia foniczne, wizyjne i podobne R&TTE Directive 1999/5/EC - Wymagania odnośnie zakłóceń radiowych
Niniejsza Dyrektywa dotyczy urządzeń, które mogą powodować zakłócenia elektromagnetyczne lub na których działanie mogą mieć wpływ takie zakłócenia.
i to jest wszystko z badań produktu Angelcare oraz firmy Abacus przeznaczonego dla polskich niemowlaków
Jest to ewidentnie wadliwe urządzenie które gdyby nie szybkie odkrycie wady produktu firmy Abacus, mogłoby się przyczynić do bardzo przykrych konsekwencji dla nas i naszego dziecka.
Fakt iż urządzenie nie posiada żadnych czujników wskazujących na ostrzeganie w momencie awarii oraz na fakt iż dalsza dystrybucja wadliwych urządzeń Angelcare może przyczynić się do nieszczęśliwego wypadku z winy urządzenia żle świadczy o produkcie i producencie a dystrybutor nie ponosi zadnej odpowiedzialności gdyż sprzedaje urządzenia z podobną certyfikacją elektromagnetyczną jak golarki.
Oznakowanie CE jest formą deklaracji producenta, że jego wyrób spełnia wymagania wszystkich mających do niego zastosowanie w przypadku Angelcare zastosowanie zostało zminimalizowane do golarki z super polem magnetycznym bez jakiejkolwiek próbie certfikacji medycznej odnoszącej się do niemowlaków.
Monitor oddechu AngelCare nie posiada Certfikatów odnoszących się do
Urządzenia medyczne - Medical devices - Urządzenie medyczne oznacza dowolny przyrząd, aparat, urządzenie, materiał lub inny artykuł, stosowany samodzielnie lub w połączeniu, obejmujący oprogramowanie niezbędne do jego właściwego zastosowania zamierzonego przez wytwórcę, który ma być używany dla istot ludzkich w celu:
diagnozy, prewencji, monitorowania leczenia lub złagodzenia choroby,
diagnozy, monitorowania, leczenia, łagodzenia lub rekompensaty zranienia albo upośledzenia;
badania, wymiany lub zmiany anatomii lub procesu fizjologicznego;
kontroli urodzin.
Środki ochrony indywidualnej
Personal protective equipment (PPE)
Środki ochrony indywidualnej - urządzenia lub wyposażenie przeznaczone do noszenia bądź trzymania przez użytkownika tych środków, w celu jego ochrony przed jednym lub większą liczbą zagrożeń, które mogą mieć wpływ na jego bezpieczeństwo i zdrowie podczas wykonywania czynności, jak również wszelkie akcesoria i dodatki przeznaczone do tego celu
W przypadku awarii otrzymacie państwo od dystrybutora komunikat:
Wskazówki dystrybutora Angelcare w razie awarii:
- płytki sensoryczne muszą być skierowane ku górze stroną z nadrukiem,
- czułość ( ustawiana na nadajniku połączonym z czujnikami ) powinna być na pozycji pomiędzy 2 a 3 z przesunięciem w stronę 3 (ustawienie fabryczne),
- łóżeczko musi być nieruchome.
Ruch może powodować np. niestabilna tzw. pływająca podłoga (panele), jeśli stoimy blisko łóżeczka . Jednak w tej sytuacji oddalenie się likwiduje problem. Ruch powstaje również, gdy nawet delikatnie dotykamy łóżeczka lub w pokoju jest przeciąg. Ruch mogą powodować również wszelkiego rodzaju urządzenia, zabawki, … wytwarzające drgania, jeżeli znajdują się za blisko łóżeczka. Także zwierzęta domowe poruszając łóżeczko mogą zafałszować wskazania monitora.

Wniosek z korespondencji z dystrybutorem -Wszystko zanitować to może zadziała właściwie

Reasumując:
Z uwagi na fakt iż czujemy sie oszukani i wykorzystani przez firmę Angelcare Monitor oddechu i dystrybutora tych urzadzeń Abacus, Rynek 22, 32-400 Myślenice, Poland publikujemy niniejsze ostrzeżenie o produkcie.
Efekt zakupu Angelcare do analizy dla potencjalnych klientów:
Urządzenie po trzech dniach pracy zepsuło się i wskazuje iż oddech dziecka jest w normie mimo iż naszego dziecka nie ma włóżeczku ani w pobliżu urządzenia, które jednak wskazuje iż dziecko w pobliżu jest - czary Angelcare
Oto kilka porad / właściwie jedna/ jak nie dać się oszukać zakupując tani a zarazem nieskuteczny produkt jakim z całą pewnością są produkty Angelcare
Drogi rodzicu zasada najważniejsza, jeśli nosisz się z zamiarem zakupu monitora oddechu dla swojego niemowlęcia nigdy nie kupuj potencjalnie największej internetowej okazji jak w naszym przypadku skorzystania z produktu Angelcare i złap za telefon i wykonaj zapytanie w najbliższym szpitalu położniczym co tam jest używane i stestowane i taki produkt zakup czym predzej, ponieważ to jest dobre i sprawdzone w polowych warunkach. Wszystko inne to szajs za który zaden dystrybutor nie da 100 % gwarancji.

Niebezpieczne dla dziecka Angelcare, Monitory Oddechu, niebezpieczna opieka nad niemowlęciem, SIDS, Śmierć dzieci - Wadliwe monitory oddechu jak nie dać się oszukać dystrybutorom. Wadliwy monitor oddechu Angelcare
 
reklama

MamaMałgosi

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
4 Listopad 2007
Postów
41
Rozwiązania
0
No dobra, ale jaka jest alternatywa?
Monitory oddechu dzieli się na takie podłączane do łóżeczka i takie podłączane do dziecka (pieluszki, klatki piersiowej). Te drugie są świetne dla noworodka, który stale śpi, ale już większy niemowlak będzie sobie bez przerwy ściągał czujniki i fundował rodzicom fałszywe alarmy, że o oplątaniu się kablem nie wspomnę.
A że drgania czy zwierzaki fałszują odczyty, to trudno się dziwić.

Jesli zaś chodzi o dowiadywanie się, czego używają w szpitalach, to rada kiepska, We Wrocku w zalezności od oddziału mają albo nowoczesne monitory, posiadające min. funkcję monitora oddechu, kupione przez WOŚP, albo pulsoksymetry (nie na kieszeń średniego rodzica), albo rzadziej, bo nie są zbyt cenione, monitory oddechu z demobilu, otrzymane w darach z Niemiec albo od wdzięcznych rodziców.
 
Dołączył(a)
15 Styczeń 2008
Postów
3
Rozwiązania
0
rozumowałem b. podobnie ale kiety mała była na intensywnej terapii to okazało się że oni tem używają monitorów oddechu które dostarczają im dystrybutorzy tego sprzętu celem sprawdzenia i wydania opini. W szpitalu dowiedziałem się również o dwóch dobrych i bezawaryjnych monitorach, które polecają lekarze i pielęgniarki
z oddziału. Nie chcę robić reklamy tym monitorom, ponieważ mogłoby to być odebrane jako celiowy marketing.
 
Dołączył(a)
15 Styczeń 2008
Postów
3
Rozwiązania
0
Dystrybutorzy świadomi odpowiedzialności jak widać robią testy w polskich szpitalach. Niestety o Angelcare nie słyszeli nigdy. Jeśli jesteś jakimś dystrybutorem " kasa,kasa i jeszcze raz kasa" to raczej świadomie takich testów nie powierzysz szpitalowi, będziesz się jednak w marketingu opierał na jakiś niesprawdzonych opowieściach o skuteczności monitorów np. w Mongoli lub Afganistanie
 
Dołączył(a)
28 Styczeń 2009
Postów
1
Rozwiązania
0
Ja znam dwie osoby, którym monitor pomógł. Tez go używam, ale mi na szczęście się nie przydał. Też zastanawiałam się co do tego ruchu w pobliżu, ale przecież w nocy wszyscy śpią i nikt się przy łóżeczku nie kręci. Zabawki, które mogą wywołać ruch trzymam z dala od łóżeczka.
 
S

Sol

Gość
Ja korzystam z tego urządzonka i jestem zadowolona - kiedy wyjmuję mała z łóżeczka i wychodzę do drugiego pokoju to zawsze muszę się cofnąć bo zaczyna po 15 sek piszczeć że brak ruchu. Ja go spokojnie będę polecać znajomym - gdyż w każdej dziedzinie sprzętu elektronicznego może się zdarzyć wadliwy produkt i nie musi on oznaczać że wszystkie urządzenia tej firmy takie będą!
 

CFR

luzak
Dołączył(a)
22 Luty 2007
Postów
20
Miasto
Francja
Rozwiązania
0
Wow, dawno mnie tu nie bylo :)
@staff, zadnej kryptoreklamy bys nie popelnil, dlatego napisz jakie produkty spelniaja wymagane przez Ciebie kryteria.
Swoja droga branie szpitali za wzor to ho ho, jednak bym sie wstrzymal. Nie raz sie zdarzalo, ze tam super sprzet zawodzil i "mieso lecialo" od personelu medycznego :/


PZDR
 
Ostatnia edycja:

aniam141

Wrześniowe mamy 2008
Dołączył(a)
17 Luty 2008
Postów
11 412
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
gdyż w każdej dziedzinie sprzętu elektronicznego może się zdarzyć wadliwy produkt i nie musi on oznaczać że wszystkie urządzenia tej firmy takie będą!
A co będzie jeśli taki wadliwy zawiedzie gdy naprawdę będzie potrzebny - lepiej o tym nie myśleć , jak dla mnie taki sprzęt powinni 500 razy sprawdzać zanim traf i on do użytkownika wkońcu nie kosztuje to 5zł i można powiedziec że jest to sprzęt czasami ratujący życie .
A gdyby tak w szpitalach trafiały się wadliwe respiratory ... nie można myśleć kategorią że trafi się czasem wadliwy , wadliwy to możne być toster albo maszynka do mięsa .
 

CFR

luzak
Dołączył(a)
22 Luty 2007
Postów
20
Miasto
Francja
Rozwiązania
0
Nie ma rzeczy, ktore sie nie psuja, wiec nawet 500 milionow testow nie wykluczy awaryjnosci produktu. Ten "jeden" moze zadzialac tak jak nie nalezy i juz po firmie ;)
Uzywam AngelCare, znam osoby go uzywajace. Chwale sobie ja i nie tylko ja ten produkt.
Zreszta sprzet trzeba uzywac z glowa. Jezeli urzadzenia maja atesty to i tak czlowiek powinien sprawowac kontrole i od czasu do czasu zajrzec do dzieciaczka aby sprawdzic jak mu sie spi.
AngelCare i inne podobne, to produkty majace na celu uspokojenie Rodzica a nie zlikwidowanie jego czujnosci.


PZDR
 
reklama

beakta

Mammy of boys & girl
Dołączył(a)
9 Czerwiec 2008
Postów
1 237
Miasto
Ennis Irl / Pelplin Pl
Rozwiązania
0
Ja tez uzywam Anglecare i nie moge narzekac. Tak jak pisala Shiraaine moj sie wlacza jak czasem zapomne go wylaczyc gdy wyciagne malego z lozeczka, czyli dziala...
 
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
V Pilne- pies polizał mojego noworodka po buzi- niebezpieczne? Niemowlaki 7
mamajasia Niebezpieczne zabawy w domu Roczniaki i dwulatki 11
monix78 Niebezpieczne Bindeez ? Przedszkolaki 8
karolkaz "Niebezpieczne dzieciaczki" Dzieci urodzone w marcu 2006r. 23
Czarodziejka czy PRZESTRASZENIE SIĘ jest niebezpieczne? Dzieci urodzone w październiku 2006 8
B szkodliwe i niebezpieczne USG ? i inne badania.. Dzieci urodzone w lutym 2006r. 21
M Wyprawka dla bliźniąt BB położna radzi mamom 1
M Wyprawka dla bliźniąt Listopadowe mamy 2020 0
Mania93 Ubranka i akcesoria dla maluchów Forum 132
P Ubranka dla noworodka Potrzebuję porady 27
T Ubrania dla mamy - gdzie kupić? Październikowe mamy 2020 2
B Mleko dla dwulatka Roczniaki i dwulatki 4
B Imię dla dziewczynki Sierpniowe mamy 2020 7
B Imię dla dziewczynki. Sierpniowe mamy 2020 4
N Wałeczki dla niemowląt co sądzicie? Potrzebuję porady 2
Magda'87 Materac dla niemowlaka Potrzebuję porady 1
Malamonka1894 Espumisan dla dzieci Ciąża, poród, połóg 4
Ollax Krótka notka dla starających Ciąża, poród, połóg 4
Truskaweczka2017 Przepisy/porady/wskazówki dla cukrzycowych mam :) Wrześniówki 2020 406
K wózek dla dziecka Potrzebuję porady 13
Marynia88 Co kupić dla chłopca 12m+? Potrzebuję porady 15
Aniaanka Zywiec Zdroj niegazowany z roznym skladem? Nie kazdy nadaje sie dla niemowlaka? Potrzebuję porady 15
L Fotelik samochodowy dla noworodka Ciąża, poród, połóg 20
B Witamina D3 dla Maluszka Młodziutkie mamy 12
G Wyprawka dla blizniakow Mamusie bliźniat, trojaczków i... 10
Mała.czarna Suplemety dla mezczyzny. Potrzebuję porady 4
Dolvit Książki "Mamy dla mamy" lub inne Mamuśkowo 4
K Chinski kalendarz wersja tylko dla kobiet ciezarnych z 2019/20 Ciąża, poród, połóg 4
N Wózek dla dziecka Ciąża, poród, połóg 11
N Łóżeczko dla dziecka Ciąża, poród, połóg 6
M Kubek dla dwulatka Potrzebuję porady 5
Olaska21 Wprowadzenie kaszek z gotowym mlekiem mm dla dziecka które jest na innym mleku mm. Pomóżcie ! Dzieci urodzone w 2019 roku 7
N Imie dla dziecka Lipcowe mamy 2020 4
A Każdy znajdzie coś dla siebie.😉😉 Potrzebuję porady 1
c_or_nelia Ilość mm dla 6-tygodniowego niemowlaka Potrzebuję porady 8
L Flixotide-steryd dla dziecka. Potrzebuję porady 4
L Co kupić na prezent dla syna? Roczniaki i dwulatki 7
K Hej dziewczyny. Jakie mleko polecacie dla wczesniaka 32tydzien? Teraz mamy skończone 2 miesiące a u mnie pojawił się problem z pokarmem. Potrzebuję porady 13
M Poradnik dla przyszłych mam Potrzebuję porady 9
B Najlepsze filmy dla Przedszkolakow Przedszkolaki 1
A Zajęcia dodatkowe dla dzieci Potrzebuję porady 8
Paulina_1982 Pilnie potrzebna pomoc finansowa dla IOP w Otwocku Adopcja 1
K Imiona dla dzieci, chłopczyk i dziewczynka Potrzebuję porady 61
P Kosmetyki dla maluszka Noworodek 63
K Wyprawka dla dzidziusia 😍 Potrzebuję porady 53
Dmalw ''podwyzka'' najniższej krajowej dla osoby na L4. Potrzebuję porady 20
Kazumi Wyprawka dla naszych Maluszków Lipcowe mamusie 2020 72
M POMOC Z KUPNEM AUTA POD BLIZNIAKÓW Potrzebuję porady 0
T Zaniepokojenie sytuacją i opiekunką w sali zabaw dla dzieci Potrzebuję porady 8
FRANCISZEK33 Ubezpieczenie po ustaniu zasiłku dla bezrobotnych Potrzebuję porady 4
Podobne tematy


Do góry