reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

niechęć do ssania z piersi

Dołączył(a)
30 Maj 2005
Postów
4
Jestem zrozpaczona bo jutro czwarta doba po porodzie a mój synek nie próbuje nawet ssać piersi. Wogóle go nie karmię piersią, mam b.mało pokarmu(siary) dostaje tylko sztuczne mleko Bebilon1. W szpitalu jak tylko mi go przynoszą gdy jest niecierpliwy to odrazu zasypia (mimo że przystawiam mu pierś do ust)??? Synek urodził się z lekko cofniętą żuchwą- czy to może być tego powodem, że nie ssie piersi??? Nie może jej dobrze uchwycić? Proszę o rady. Denerwują mnie te pielęgniarki w szpitalu bo robią dziwne miny jakbym to ja nie chciała go karmić. Bardzo tego pragnę ale jestem bezradna. Próbowałam odciągać pokarm laktatorem ale pokarm nie idzie. Próbowałam też kapturków na sutki - też nie pomogło
Co mam robić?????
 
reklama
Hej,
Sprobuj wlożyć mu pierś do ust, lekko ją zwężając, i niech sobie troszkę potrzyma, choćby poliże, może w końcu załapie. Dzieci na początku mają niewielkie potrzeby, nawet jeśli Ty tego nie zauważasz to może jednak on coś wysysa. To samo dotyczy ilości siary na początku może jej być bardzo malutko, nawet możesz nie zauważyć, ale na pewno jest, nie martw się. Pij dużo płynów, min. 2 litry dziennie (wliczając zupę), przed karmieniem napij się czegoś ciepłego, ułatwia wypływ mleka. Na pewno to, że jest karmiony butelką utrudnia sprawę - bo butelkę chwyta się i ssie inaczej, łatwiej. A jak Twoje brodawki? Są wystające i uformowane? U mnie były problemy związane właśnie z brodawkami... Nie używaj lepiej kapturków. A najbardziej radze wybrać się lub przynajmniej zadzwonić do jakiejść poradni laktacyjnej, pokażą Ci jak przystawiać dziecko i rozwieją wątpliwości dotyczące żuchwy maleństwa, oszczędzi Ci to nerwów i cierpień (także fizycznych, bo jak źle chwyta to może uszkodzić brodawki, ja przez to przeszłam).
Trzymaj się, cierpliwości i powodzenia, karmienie piersią jest na początku trudne, ja też swoje wycierpiałam (uszkodzone brodawki, zapalenie piersi), ale jak się chce to w końcu się uda, nie poddawaj się.
 
A, i jeszcze jedno... piszesz, że przynoszą Ci synka - nie jest cały czas z Tobą? Jest wcześniaczkiem? A może ma żółtaczkę i dlatego jest taki senny? Jeśli jest dokramiany przez pielęgniarki z butli to może to być główną przyczyną problemów, ale nic straconego. Postaraj się, żeby był jak najwięcej z Tobą i próbuj, próbuj... Trzymam kciuki.
 
Nie jest wcześniakiem. Urodził się w ostatnim dniu 42 tygodnia. Rzeczywiście ma żółtaczkę. Postaram się jak już wyjdę z tego szpitala bo mam go serdecznie dość.
Serdecznie dziękuję za rady i pozdrawiam.
 
Edytko - dzieci z żółtaczką bardzo często są leniuszkami przy ssaniu piersi. Są bardzo senne, a to nie ułatwia karmienia.
Gdy poziom bilirubiny będzie spadał dziecko zacznie chętniej jeść. Już niedługo będziesz miała małą "ssawkę". ;)
 
Edytko ja miałam podobny problem - a wynikało to z tego ,ze siara bardzo powoli wypywała mivz piersi - mały ssał chwilkę i "odpadł" od piersi - jak mówiłam lekarce w szpitalu to sparwdziła mi pierś i stwierdziła, że pokarm jest więc ona nie wie o co mi chodzi. Pomogła mi połozna środowiskowa, która przychodzi do domku - zrobiła mi masaż piersi i odblokowała kanaliki mleczne - mleczko trysnęło jak z kranika i mały był zadowolony. Pzdr.
 
uwazam, ze powinnas jak najczesciej przystawiac malucha!! nie pozwol, zeby sie rozleniwil na butelce i sztucznym mleku! moj synek przez peirwsze dni tez wypijal malutko, duzo spal, ale juz po tygodniu mialam wrazenie, ze wisi mi przy piersi non stop! tez myslalam, ze nie mam moze pokarmu, ale to nieprawda. siary jest malutko, ale wystarczajaco dla potrzeb dziecka.

za to mam zle doswiadczenia z pielegniarkami w szpitalu - im jest czasem wygodniej podac butelke, niz pomoc matce, nauczyc ja, jak karmic. nie daj sie temu i karm go jak najczesciej. w koncu sie zorientuje, o co ci chodzi.

zycze powodzenia i daj znac, jak wam idzie!
 
Edytko! nie poddawaj się i staraj się, żeby małemu nie dawano butli. U nas był podobny problem -Filip nie bardzo chciał ssać - pojadł troszkę i zasypiał. Też miał żółtaczkę - ciągnęła mu się przez wiele tygodni, ale dość szybko zaczął przyzwoicie ssać. Ja nie pozwoliłam dokarmiać go butelką i starałam się jak najczęściej przystawiać go do piersi. On musiał nauczyć się dobrze chwytać brodawkę, a ja - musiałam się nauczyć go przystawiać - po cesarce miałam problem ze znalezieniem pozycji, wszystko bolało... Nie martw się, dzieciaczek z czasem zacznie więcej jeść, u nas też po paru tygodniach Filip prawie nie odklejał się od cyca, zapomniałam, że miałam jakiekolwiek problemy.
Staraj się rozluźnić przed karmieniem, weź ciepły prysznic, wtedy mleko łatwiej wypływa. No i jeśli jesteś napieta, maluch to wyczuwa. Nastaw się więc pozytywnie i nie stresuj się, tylko myśl, że napewno w końcu się uda. Twoje zdenerwowanie nie wpływa wcale korzystnie na produkcję pokarmu. Będzie dobrze, zobaczysz.

pozdrawiam
nikita
 
Miałam podobny problem. Synek dużo spał i nie chciał ssać piersi. Przez pierwszą dobę ulewał wodami płodowymi, potem były problemy z przystawianiem go do piersi. Położne nie mogły sobie poradzić i każda mówiła co innego. Miałam go budzić co 3 godziny i podawać pierś. Za każdym razem kończyło się awanturą i krzykiem, ale na siłę przytrzymywałyśmy go przy cycu, sprawdzano u niego odruch ssania( palec w gumowej rękawiczce wkłada się do buzi dziecka i sprawdza czy ssie) On ssał rękawiczkę, ja miałam pokarm, sutki łatwe do uchwycenia. Nikt nie potrafł powiedzieć o co chodzi. Dopiero w dniu wypisu położna krok po kroku pokazała mi jak przyjąć wygodną pozycję, jak dokładnie przystawić do piersi i po wyjściu ze szpitala radzę sobie sama. Mały zaczął ssać, chociaż zdaża się jeszcze, że marudzi i
wtedy trzeba być spokojnym bo zaraz wyczuje, że się denerwuję i krzyczy jeszcze głośniej.
Mnie mleko wypływało za szybko i miałam twarde brodawki dlatego odciągałam troszeczkę laktatorem i wtedy podawałam pierś. Z dnia na dzień jest coraz lepiej. Uwież w siebie i próbuj z różnymi pozycjami. Może małemu jest po prostu niewygodnie?
 
reklama
Hej Edyta! Przede wszystkim gratulacje!
My również przerabiałyśmy ten problem nie tak dawno i to święta prawda, że należy dziecko jak najczęściej przystawiać do piersi. Moja Laura "wisiała" na cycuniu nawet po 2 godz. i też martwiłam się, że coś jest nie tak. Dopiero jedna z położnych wyjaśniła mi, że siara nie jest zbyt pożywna (bogata w witaminy owszem) i męczyłyśmy się dopóki nie poleciało mleko. Prawda jest taka, że często dzieci są dokarmiane dla świętego spokoju, bo niektórym położnym brak cierpliwości na pokazanie właściwej pozycji i sposobu podania piersi. Na pewno nie rezygnuj z karmienia naturalnego.
Trzymamy za Was kciuki i kciuczki! Powodzenia!
 
Do góry