reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niedrożny kanalik łzowy

K

Kasia2301

Gość
Witam! Moj kilkudniowy maluch ma zatkany kanalik łzowy. Codziennie masuje i codziennie wycieka ropa. Myslalam, ze skoro juz go udroznilam to problem zniknie. Jak dlugo moze potrwac sytuacja? Czy konieczne sa jakies dodatkowe dzialania?
 
reklama
Mieliśmy ten sam problem, pomogły kropelki do oczu i odpowiednie kosmetyki dziecięce. Masowałam i dawałam kropelki codziennie, potem włączyłam kosmetyki. Wymagało to trochę cierpliwości, ale po około dwóch tygodniach kanalik się odblokował.
 
Nie zawsze się sam udrażnia.U nas zaczęło się w drugim tygodniu,potem okulista jedne krople,drugie ,masaże.Wydawalo się że pomaga ale po kilku dniach znów ropa..Doczekaliśmy do 3 miesiąca i zabieg na znieczuleniu miejscowym dopiero pomógł...Teraz córka ma 7 miesięcy i niema problemu z oczkiem
 
Oj przechodziliśmy to masaże ,krople,mleko z piersi itp.na chwilę znikało a zaraz powracalo.bardzo bałam się zabiegu udrażniania i tylko jedna Pani doktor powiedziała mi że jest możliwość że sam się odetka kanalik gdyż główka dziecka rośnie i wtedy może ,,puścić sam kanalik,,.U nas tak się stało w wieku 16 miesięcy.a było naprawdę ,,brzydkie oczko,,zwłaszcza z nocy syn się budził i oczko sklejone nie mógł otworzyć wtedy przecieralam woda przegotowaną kilka razy żeby zmyć ropke.to jest dość częsty teraz zabieg przetykana kanalika ale teraz cieszę się że nie zdecydowałam się na zabieg ponieważ koleżanka zdecydowała się na zabieg u córki i musiała powtarzać jeszcze raz.ale różnie to bywa.....
 
Witam! Moj kilkudniowy maluch ma zatkany kanalik łzowy. Codziennie masuje i codziennie wycieka ropa. Myslalam, ze skoro juz go udroznilam to problem zniknie. Jak dlugo moze potrwac sytuacja? Czy konieczne sa jakies dodatkowe dzialania?
My mieliśmy ten problem. Masaże nic nie pomagały. Dopasowany antybiotyk po posiewie oka pomógł na trochę dłużej jednak nie na stałe. Okulista wystawił skierowanie na sondowanie kanalika łzowego. Po zabiegu problem zniknął od razu 😉
 
Tak jak pisałam, zdaniem naszego pediatry (u okulisty nie byliśmy) po ustąpieniu pierwszych objawów trzeba stosować odpowiednie kosmetyki do twarzy, chodzi mi głównie o kremy, które mają być ochronne na wiatr. Radzę uważać na skład i kupować te najbardziej delikatne (z tańszych Weleda, z droższych Badger). Wypróbowałam obydwa, wrócam do tańszego :)
 
Szwagierka też masowała smarowala itp ostatecznie dziecku zrobili "zabieg" włożyli igiełki do kanalików i przetkalo, od wtedy spokój .
 
U nas też nie obyło się bez antybiotyków w kropelkach (i to trzy różne rodzaje). Też słyszałam od lekarzy, że trzeba potem uważać z kosmetykami, jakie stosuje się dziecku na twarz. Czym mniej "zapychające" tym lepiej
 
reklama
reklama
Do góry