reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niemowlę śpi po max 30 minut

Angiee

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Listopad 2020
Postów
1 958
Hej!
Mój 11-tygodniowy syn w ciągu dnia robi drzemki po 30-35 minut. Po prostu budzi się po jednym cyklu i nie potrafi przejść do następnego. Średnio raz na tydzień zdarzy się jedna dłuższa drzemka ok 2h.
Generalnie i tak jest dużo lepiej odkąd ogarnęłam okna aktywności i kładę go kiedy jeszcze nie jest przemęczony. Na pierwszą drzemkę zasypia ładnie i budzi się zadowolony, druga zazwyczaj podobnie, ale już trzecia i kolejna drzemka to dłuższe usypianie i częściej pobudki z płaczem, bo widać, że jest niewyspany i to się w ciągu dnia kumuluje.
Czasami próbuję go po pobudce jeszcze ululać, ale rzadko się to udaje.
Co mogę z tym zrobić? Dodam, że w nocy syn śpi w miarę dobrze, bo zasypia zazwyczaj 19-19:30 i budzi się średnio co 2,5 h. Niestety ok. 4 zaczyna się bajlando i godzinę trzeba go usypiać, po czym na chwilę zasypia i budka następuje zazwyczaj o 6.
Więc jak podsumuję cały dobowy sen, to syn śpi 11-12 h, co wydaje się trochę mało jak na jego wiek.
Dodatkowo męczące jest to, że zasypia praktycznie tylko przy piersi - w domu to spoko, ale przez to nie da się z nim wyjść na spacer ani pojechać gdzieś dalej, bo jak się zbliża pora snu to pojawia się ryk, bo nie potrafi zasnąć ani w wózku, ani w samochodzie (ok, w samochodzie jeszcze jako tako zaśnie, ale to już raczej ze zmęczenia płaczem).
Macie dla mnie jakieś rady? 😅 Boję się, że nawet jak syn będzie starszy, to wciąż będzie miał tak krótkie drzemki i przez to będzie ich potrzebował więcej, a to naprawdę jest ograniczające, bo nie da się z nim wyjść z domu.
 
reklama
Jabym spróbowała zmienić sposób usypiania żeby nie zasypiał przy piersi. Niestety maluszki moga się przyzwyczajać do sposobu usypiania i później jak się wybudza to bez piersi nie potrafią same zasnąć.
U nas taki problem pojawił się później jak przeszliśmy na butelkę wieczorem (przy piersi od początku nie zasypiala) i mała przyzwyczaiła się na tyle że każda pobudka w nocy i musiała być butelka nawet z 60ml byle by była bo inaczej się wybudzala na 3h.
 
Jabym spróbowała zmienić sposób usypiania żeby nie zasypiał przy piersi. Niestety maluszki moga się przyzwyczajać do sposobu usypiania i później jak się wybudza to bez piersi nie potrafią same zasnąć.
U nas taki problem pojawił się później jak przeszliśmy na butelkę wieczorem (przy piersi od początku nie zasypiala) i mała przyzwyczaiła się na tyle że każda pobudka w nocy i musiała być butelka nawet z 60ml byle by była bo inaczej się wybudzala na 3h.
Próbowaliśmy i to niestety nic nie daje. Usypiamy go na zmianę z mężem skacząc na piłce i o ile zasypia w miarę szybko (i wydaje się, że mocno, bo robimy test spadającej ręki :p), to nie da się go odłożyć tak, żeby się nie wybudził. No ok, udaje się za którymś razem (czwartym, piątym), ale wtedy po prostu jest już strasznie padnięty, a i tak śpi krótko. Ostatnio nawet w chuście mi się wybudza, gdzie kiedyś potrafił tak spać 2h.
 
Moja mała też spała po maksymalnie 30 minut. Jakoś z wiekiem jej przeszło. Zaraz będzie miała rok i już śpi w łóżeczku po 1,5 godziny. Chyba, że w wózku, to wtedy dalej pół godziny. A jak odkładasz do spania? Może na brzuszku połóż na drzemkę?
 
Próbowaliśmy i to niestety nic nie daje. Usypiamy go na zmianę z mężem skacząc na piłce i o ile zasypia w miarę szybko (i wydaje się, że mocno, bo robimy test spadającej ręki :p), to nie da się go odłożyć tak, żeby się nie wybudził. No ok, udaje się za którymś razem (czwartym, piątym), ale wtedy po prostu jest już strasznie padnięty, a i tak śpi krótko. Ostatnio nawet w chuście mi się wybudza, gdzie kiedyś potrafił tak spać 2h.
U nas pierwsze 4 miesiące drzemki byly tylko w wózku albo na rękach. Zaczynałam próby odkładania do łóżeczka od porannej drzemki bo była najłatwiejsza, ale to też było 7-8prob odłożenia i trochę to trwało aż zaczęła spać na drzemki w łóżeczku. A może trzeba wydłużyć odrobinę okna aktywności? U nas tak było jak była starsza, koło 7mc nagle zaczęła spać po 30min i wystarczyło wydłużyć okno aktywności żeby miała większą presję snu.
Nie wiem czy znasz ale polecam profil cienwiatrupl na insta i śnie.
 
A moze poprostu tak ma i z wiekiem jej sie to zmieni😊 u nas synek potrafi zrobic kilka drzemek w ciagu dnia po 15, 20 min😱. Czasami w to nie wierze bo spi mocno a tu za chwile pobudka. Ma 5 mcwuec bardzo licze ze w koncu to sie zmieni i orzespi dluzej niz 15 min.
 
Moja mała też spała po maksymalnie 30 minut. Jakoś z wiekiem jej przeszło. Zaraz będzie miała rok i już śpi w łóżeczku po 1,5 godziny. Chyba, że w wózku, to wtedy dalej pół godziny. A jak odkładasz do spania? Może na brzuszku połóż na drzemkę?
A pamiętasz, kiedy te drzemki się wydłużyły?
Na brzuszku próbowałam, ale to nic nie zmieniło. Tzn to działało jak wybudzał go odruch moro, ale teraz już ten odruch zanikł i wybudza się z jakiegoś innego powodu.
U nas pierwsze 4 miesiące drzemki byly tylko w wózku albo na rękach. Zaczynałam próby odkładania do łóżeczka od porannej drzemki bo była najłatwiejsza, ale to też było 7-8prob odłożenia i trochę to trwało aż zaczęła spać na drzemki w łóżeczku. A może trzeba wydłużyć odrobinę okna aktywności? U nas tak było jak była starsza, koło 7mc nagle zaczęła spać po 30min i wystarczyło wydłużyć okno aktywności żeby miała większą presję snu.
Nie wiem czy znasz ale polecam profil cienwiatrupl na insta i śnie.
No u nas właśnie na wózek jest ogromny bunt. Działał tylko przez pierwsze 2 tygodnie ;) A wydłużenie okna aktywności działa odwrotnie - syn jest już bardzo rozdrażniony i długo nie może zasnąć, budzi się po 5-15 minutach. A profil znam, dzięki!
A moze poprostu tak ma i z wiekiem jej sie to zmieni😊 u nas synek potrafi zrobic kilka drzemek w ciagu dnia po 15, 20 min😱. Czasami w to nie wierze bo spi mocno a tu za chwile pobudka. Ma 5 mcwuec bardzo licze ze w koncu to sie zmieni i orzespi dluzej niz 15 min.
Kurczę, to ile macie takich drzemek w ciągu dnia? A jak jest zmęczony to nie robi się marudny?
Takie turbo drzemki miało dziecko od mojej szwagierki więc było naprawdę ciężko 🙂
A pamiętasz, kiedy się to zmieniło?
 
A pamiętasz, kiedy te drzemki się wydłużyły?
Na brzuszku próbowałam, ale to nic nie zmieniło. Tzn to działało jak wybudzał go odruch moro, ale teraz już ten odruch zanikł i wybudza się z jakiegoś innego powodu.

No u nas właśnie na wózek jest ogromny bunt. Działał tylko przez pierwsze 2 tygodnie ;) A wydłużenie okna aktywności działa odwrotnie - syn jest już bardzo rozdrażniony i długo nie może zasnąć, budzi się po 5-15 minutach. A profil znam, dzięki!

Kurczę, to ile macie takich drzemek w ciągu dnia? A jak jest zmęczony to nie robi się marudny?

A pamiętasz, kiedy się to zmieniło?
Tak mi się wydawało że znasz jak wspomniałaś o oknach aktywności. U nas akurat typ śpiocha więc drzemki dość długie, ale pamiętam że wydłużyły się po 5 mc. U nas problem z zaśnięciem bo dużo płaczu i krzyku przy tym mimo że pilnujemy okien aktywności, ozbvak zmęczenia i jak już zaśnie to długo śpi.

Pewniealo pocieszające ale mam koleżankę która ruszyla chwile przede mną i jej córka to po prostu taki typ ze więcej niż 30min nie spała nigdy i jej to wystarcza.. Pytanie czy u was po wstaniu jest radosny czy widać że brakuje snu.

A przypomnij jak śpi w nocy?
 
reklama
A pamiętasz, kiedy te drzemki się wydłużyły?
Na brzuszku próbowałam, ale to nic nie zmieniło. Tzn to działało jak wybudzał go odruch moro, ale teraz już ten odruch zanikł i wybudza się z jakiegoś innego powodu.

No u nas właśnie na wózek jest ogromny bunt. Działał tylko przez pierwsze 2 tygodnie ;) A wydłużenie okna aktywności działa odwrotnie - syn jest już bardzo rozdrażniony i długo nie może zasnąć, budzi się po 5-15 minutach. A profil znam, dzięki!

Kurczę, to ile macie takich drzemek w ciągu dnia? A jak jest zmęczony to nie robi się marudny?

A pamiętasz, kiedy się to zmieniło?
Było ciężko tylko noszenie na rękach odkladanie to od razu płacz był🙈
 
Do góry