reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niepokojące zachowanie dziecka

Dołączył(a)
10 Maj 2011
Postów
9
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Witam. Wszystko zaczelo sie gdy moj synek mial pol roku. zaczal wtedy czesto kiwac przeczaco glowka, uznalam, ze mu sie to poprostu spodobalo, po czterech miesiacach kiwal to znowu na tak, rownie czesto, ale od dwoch miesiecy (teraz ma 15mies) spodobalo mu sie walenie głowka w co popadnie. najczesciej dzieki Bogu jest to łożko, ale zdarza sie rowniez, że uderza o podloge, badz inny twardy przedmiot robiac sobie krzywde ;( dodam iz w czasie ciazy bylam bardzo nerwowa i teraz boje sie ze to jakies tiki nerwowe. co Wy o tym sądzicie?
 
reklama
jak sobie robi krzywdę to nie za fajnie, ale to że w ogóle ma takie "tiki" to u niektórych dzieci normalne. Pewnie w taki sposób się uspokaja, skupia albo coś w tym stylu. Znam przypadek chłopczyka który walił głową w ścianę, ale z tego wyrósł. Moja córka miała z kolei coś innego - takie dziwne półleżące przysiady które robiła zawsze kiedy była zmęczona albo śpiąca - i też z tego wyrosła. Zwróć uwagę kiedy to robi.
 
Ja tez uderzalam jak bylam mala glowka o cos, jednak nic sobie tym nie robilam, tylko chcialam zrwocic na siebie uwage Rodzicow. Ciebie zachecam do wizyty u lekarza, bo moze to miec podloze neurologiczne.
 
Zgadzam się z Martusia opinia lekarza nie zaszkodzi. Słyszałam, ze niektóre maluchy reagują w ten sposób na ból zwłaszcza przy ząbkowaniu albo właśnie uspokajają się. Jakby nie patrzeć lekarz będzie wiedzieć najlepiej.
 
Wszystko zalezy od tego czy jest swiadom ze robi sobie krzywde I w jakiej sytuacji sie to zdarza. Gozej jak robi to bez powodu wtedy mozna zglosic sie do neurologa. Jezeli takie zachowanie wystepuje po odmowie czegos czy poprostu jego zdaniem cos jest nie po jego mysli jest to tylko odreagowianie I zwrocenie na siebie uwagi - rada na takie cos to ignorowac.
Moj syn zaczol walic w sciane czy podloge jak mnial okolo 14 mies wlasnie na tle zlosci. Czasami Jeszcze to robi ale teraz woli zucac zabawkami. Krzywde robil sobie taka ze czasami obtarl sobie skore na czole I bylo widac troszke krwi. Jezeli dziecko wie ze to robi to wiekszej krzywdy samo sobie nie zrobi. Co do kiwania glowa na nie to tez to znam, mojemu bylo latwiej tak kiwac niz ma tak.
 
Nie wiem na ile podobne to co napisze ale moze pomoze : ale u nas Syn czasami strasznie nie chcial spac ( choc byl zmeczony ) i uciekal, rzucal sie na podloge albo siedzac w lozku walil glowa w lozeczko. W wiekszosci czasu jeszcze wyzucal wszystko z wyrka i wolal z 10 razy zanim zasnol- cos jakby sie bronil przed tym i pewnie by jeszcze zwrocic na siebie uwage. Z tego co wywnioskowalismy to byl przemeczony, wrazen podczas dnia bylo tez wiele i ciemny pokoj. Jak odseparowalismy wszystkie takie czynniki zaczol sie uspokajac . Teraz czasami dla uwagi cos tam wyzuci albo co innego znajdzie ale juz zachowuje sie w granicach normy bez udezania glowy.
 
Ostatnia edycja:
reklama
u nas podczas usypiania (jak i przez cala noc) swieci sie lampka w pokoju, usypiam malego kladac sie przy nim na lozku. Spimy razem, bo o spaniu w łożeczku mowy nie ma, dla niego przebywanie w łożeczku to kara.
 
Do góry