reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nieprawidlowe tsh

Neff

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
19 Grudzień 2018
Postów
41
Jak to mozliwe aby w tak krotkim czasie TSH sie tak bardzo roznilo wynikiem. Okolo 3 mcy temu tsh wyszlo ponad 5.3, miesiac pozniej bylam juz w ciazy tsh 2.3, natepny miesiac pozniej 4.94 a aktualne wyniki po poronieniu ponad. 5.5.
Ktos moze sie na tym zna?
 
reklama
Tsh dla starających się o ciążę powinno być 1 max 1,5. Twoje ponad 2 to za dużo . W ciaży jak najbardziej tsh nie leczone i niekontrolowane może skakać jak u Ciebie . Ja na początku ciąży miałam 2 brałam leki mi tsh skakało aż do 30 tygodnia ciąży ciągle musiał mi lekarz zwiększać dawkę leku. Zdecydowanie przed 2 ciąża powinnaś tsh unormować i znaleźć endokrynologa który będzie Cię prowadził
 
Ja dopiero w ciąży dowiedziałam się że mam niedoczynność tarczycy. Koło 10 tygodnia wyszło mi prawie 11.
 
Tsh należy badać zawsze rano najlepiej do godz 9, bo później zmienia swoje wartości, po przespanej nocy tzn. trzeba byc wypoczetym, w dniu badania (przed pobraniem krwi) nie zazywamy leków na tarczyce. W pierwszym trymestrze i gdy planuje sie ciaze tsh nie powinno przekraczac 2.5. Jezeli do tej pory nie leczylas sie na tarczyce to idź do dobrego endokrynologa, zbadaj tsh, ft3, ft4 i anty TPO. Dalej lekarz Cię pokieruje. Powodzenia
 
Tsh należy badać zawsze rano najlepiej do godz 9, bo później zmienia swoje wartości, po przespanej nocy tzn. trzeba byc wypoczetym, w dniu badania (przed pobraniem krwi) nie zazywamy leków na tarczyce. W pierwszym trymestrze i gdy planuje sie ciaze tsh nie powinno przekraczac 2.5. Jezeli do tej pory nie leczylas sie na tarczyce to idź do dobrego endokrynologa, zbadaj tsh, ft3, ft4 i anty TPO. Dalej lekarz Cię pokieruje. Powodzenia

Nie mialam badanej rano. Prawie wszystkie po poludniu. Jest mozliwe aby przez to taka znaczna roznica byla jak 2.3 i ponad 5?
 
Mialam badane wszystko , tylko tsh wyszlo niewlasciwe. Moja ciaza sie z jakiegos powodu nie rozwinela i dlatego tak szukam przyczyny w tarczycy.
Mam lamliwe wlosy, wiecznie napuchniete palce, sucha skore, jestem zmeczona, wiecznie poirytowana , czasami mysle ze brak mi piatej klepki z tego powodu...
 
Mialam badane wszystko , tylko tsh wyszlo niewlasciwe. Moja ciaza sie z jakiegos powodu nie rozwinela i dlatego tak szukam przyczyny w tarczycy.
Mam lamliwe wlosy, wiecznie napuchniete palce, sucha skore, jestem zmeczona, wiecznie poirytowana , czasami mysle ze brak mi piatej klepki z tego powodu...
Wszystko tzn? Caly panel tarczycowy? Jak w normie ft3 i 4? Przy dolnej czy górnej granicy? Takie objawy to często też sprawa niedoborów. Ferrytyna, żelazo, b12, Wit D
Z resztą samo tsh też wskazuje ze coś jest na rzeczy. To ze spadło w ciąży to norma bo hcg je zbija. I tak zbite nadal było wysokie.
 
Ja bym jeszcze zadała homicysteinę ja Ci się przyswaja kwas foliowy i właśnie b6 i b12. Może trombofilie wrodzoną. Niestety wysokie tsh powodować może poronienie ale to może być jedna ze składowych.
 
reklama
Do góry