reklama

nierowna glowka

Temat na forum 'Pielęgnacja' rozpoczęty przez moniaIcolinek, 26 Luty 2008.

1. moniaIcolinek

moniaIcolinek wrzesień 2007

witam!mam pytanie czy macie jakies sposoby na to zeby dziecko spalo na tej stronie na ktorej potrzeba?wiem ze moze to glupie ale ja mam z tym problem moj synus ma 5msc i zjednej strony bardziej splaszczona glowke poniewaz od urodzenia upodobal sobie jedna strone i ciagle sie na nia przekreca probowalam podkladac mu poduszke to robil sobie przemeblowanie bo jest silny i potrafi przesunac poduszke probowalam cos ciezszego to wtulal w to cala twarz i balam sie ze sie udusi.bede wdzieczna za rady!

2. mamoośka

mamoośka Fanka BB :)

Wiesz moja córcia jest wcześniakiem i bardzo długo leżała w inkubatorze a tam wiadomo ratowali życie a nie wygląd czy kształt głóewki.Po powroccie do domu zauważyłam że lewa strona główki jest płaska .Znalazłam na to sposób.Kładłam małą na prawy boczek i z tyłu pod plecki kładłam zwinięty w rulon koc.,tak,żeby nie mogła przekręcić się na drugi boczek i wiesz z początku było jej ciężko się przyzwyczaić do tej pozycji ale potem było normalnie.Główka się ukształtowała i teraz jest bardzo foremna

3. reklama
  4. miecia

miecia Fanka BB :)

wydaje mi się, że są takie specjalne podkładki do spania - ale nie próbowałam, moja mała sypia różnie, chociaż ostatnio zauważyłam, że ma placek z tyłu ;(

5. mamoośka

mamoośka Fanka BB :)

Są rogale ale na nich układa się dzieci które mają asymetrie

6. Jesica

Jesica Fanka BB :)

Witam!
    No ja mam potobny problem, tylko ze mój maluszek, nie ma problemu ze spaniem w tym kierunku co go obruce, wystarczy ze podłoze mu pieluszke z jednej strony i głowy juz nie odwroci, ale martwi mnie to ze ta glowka chyba sie nie poprawia, trzeba cierpliwoci?? czy to sie unormuje??

7. Jolagrzes

Jolagrzes Zaangażowana w BB

To dosyć duże dziecko i może być problem,ale najlepiej coś podkładać z drugiej strony.Najlepiej jednak iść do chirurga,żeby stwierdził co to jest,może zlecić masarze.Moja 5 letnia córeczka ma asymetrie twarzy od urodzenia,też sie układała jak jej wygodnie,ale z tym nie można nic zrobić.

8. Jesica

Jesica Fanka BB :)

Witam!
    No ja mam potobny problem, tylko ze mój maluszek, nie ma problemu ze spaniem w tym kierunku co go obruce, wystarczy ze podłoze mu pieluszke z jednej strony i głowy juz nie odwroci, ale martwi mnie to ze ta glowka chyba sie nie poprawia, trzeba cierpliwoci?? czy to sie unormuje??

9. saratonie

saratonie Mama Bartoszka 18.07.2007

a z której strony ma lampke w nocy i z które podchodzicie do niego, przestawcie łóżeczko tak aby odwracał tą nie spłaszczona stronę główki do świtła i do Was. Po pewnym czasie zauważycie efekty. Ja tak miałam z moim małym ale zauważyłam to wcześniej i mały po tej zmianie spi na obu stronach .Powodzenia

10. reklama
  11. moniaIcolinek

moniaIcolinek wrzesień 2007

tego tez juz probowalismy ma i lampke i telewizor i nas i nadal woli gola sciane:-(juz nie wiem co z nim robic bo on juz jest coraz madrzejszy i nie da sie oszukac

12. Mangie

Mangie Fanka BB :)

Monialcolinek , mojej kolezanki synus mial bardzo splaszczona glowke i tez nie chcial spac na drugim boczku wiec ona wpladla na pomysl zeby klasc go spac na brzuszku i pomoglo.

Poleć forum