reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niespokojne niemowle po kąpieli. Nocny koszmar.

LadyLuna

Początkująca w BB
Dołączył(a)
8 Maj 2013
Postów
17
Moja córeczka niedługo kończy miesiąc. Karmie ją piersią, pokarm mam (mała przybiera ładnie na wadze a mleka jestem w stanie dużo odciągnąć). W dzień normalnie je i spi bez jakis większych problemów, problemem zaczyna się gdy przyjdzie pora kąpania...
Kąpie córke jakos o 20-21 wieczorem (przed kąpiela podaje jej witamine k i d, czasem odrazu po), w czasie kąpieli ona nie płacze ale drze się jakby ja ktoś ze skóry obdzierał, nie pomaga głaskanie po główce, troche jedynie daje rade smoczek. Po tym wielkim lamencie karmie ją przed snem. Ptu, jakim snem...
Mała po kąpieli jakby się najeść nie mogła je tak od 21:00, 21:30 do dwunastej! W trakcie karmienia kopie, stęka, wyrywa sobie pierśc rączka po czym znów łapczywie chwyta. Robie jej przerwy w trakcie karmienie na odbeknięcie, kłade na brzuszek po np godzinie karmienia a ona płacze (chociaż w dzień bardzo lubi spać na brzuszku). No i znowu cyc i tak w kólko. Co ciekawe jak już zaśnie o tej dwunastej (a czasem nawek koło pierwszej) potrafi spać nawet 6 godzin do rana...
Wczoraj próbowałam jej dać bebilon gdy przez dwie godziny wisiała na cycu ale nie chciała go wypic \, chwyciła butle ale wogóle nie piła aż w końcu starała się ją wypluć.
Miał ktoś podobny problem? Czy to możliwe że po tych witaminach jest taka niespokojna? A może gdzieś popełniam błąd?
 
reklama
LadyLuna a nie myślałaś że to mogą być kolki? Moja córcia tak właśnie się darła podczas kąpieli. Ale przechodziło jej natychmiast jak ją ręcznikiem owinęłam. Teraz już jest lepiej. Czasem się skrzywi, ale bez porównania do początków... Spróbuj jej dać rano witaminki. I wtedy zobaczysz jej reakcję.
 
Myslałam nad kolkami ale słyszałam że podczas kolki dziecko nie chce cyca tylko cały czas płacze a ona własnie tak jakby sie najeśc nie mogła... Sama juz nie wiem...
 
Miałam bardzo podobną sytuację ... z moja w tej chwili dziesięciolatką
Najpierw żeby znaleźć przyczynę postanowiłam zmienić godzinę podania "kropelek"...nic to nie dało.
Później zmieniłam kąpiel z wieczornej na poranną...też lipa...a nawet gorzej
Więc już wtedy byłam pewna że Młoda ma kolki....nie prężyła się , nie wyginała tylko darła w niebogłosy jakby głodna była. Jadła i puszczała cyca jakby jej nic nie leciało....jakbym miała "coś" zatkane w cycu !!! I denerwowała się bardzo

Nie wiem czy pomogłam...ale u nas tak to wyglądało...przeszło samo po kilku tygodniach...dawałam jej esputicon czasami...ale niewiele dawał

Pozdrawiam i życzę zdróweczka Idalii ( piękne imię ) i mamusi
 
Spróbuj zrobić wieczorem tzw. suchą kąpiel. Rozbierz malutką, ułóż wygodnie, zamocz myjkę w ciepłej wodzie i ją nią delikatnie myj. Jeśli będzie dobrze, to następnym krokiem będzie wsadzenie malutkiej do wanienki z odrobiną wodą i tak sukcesywnie zwiększanie jej. Możesz spróbować wsadzić malutką otuloną w pieluszkę i w kąpieli ją powolutku odkrywać. Życzę powodzenia :)
 
Kochana odstaw wit. K ona bardzo często powoduje bóle brzuszka. Może kąpie o 18-19 byłaby jakimś rozwiązaniem bo godzina 20 czy 21 to troszkę późna pora dla takiego malca, zanim się wyciszy to jest północ :/ może płacze w kąpieli bo jest głodna nakarm ja np, o 18 przygotuj kąpiel na 19 i o 20-21 podaj pierś już do spania no i tak jak wspomniałam nie podawaj wit K a jeśli są jakieś medyczne wskazania to staraj się ja podawać rano a nie na noc.
 
reklama
Spróbuje dziś nie dać jej wieczorem vit k, podam jej dopiero jutro rano zobaczymy co będzie... co do pory kąpieli to połozna poradziła mi w takich godzinach kapac ale też spróbuje wcześniej przygotowywać kąpiel. Próbowałam ją karmić godzine przed kąpielą ale wtedy podczas kąpieli bardzo się jej ulewa i jest jeszcze gorzej :( Kupiłam herbatke koperkową z Hippa spróbuje ją podać jej przed kąpielą może jej się nie bedzie ulewało po niej a coś pomoże?
Do asik_:
Ja mała kąpie dokładnie tak jak napisałaś (położna mi tak pokazała by kąpać) i malutka własnie tej kąpieli na sucho nienawidzi w wodzie jest spokojna i zadowolona a jak wyciagam to juz jest ryk podczas osuszania, oliwkowania i ubierania dopoki cyca nie dostanie.
 
Do góry