reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nietolerancja laktozy ??

kzkasia

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Październik 2010
Postów
56
Miasto
Katowice
Mam pytanie. Mój syn od 3 miesiąca życia jest na nutramigenie, ponieważ ma nietolerancje laktozy. Lekarka powiedziała, że po trzech miesiącach na tym mleku będziemy mogli przejść na zwykłe (bebiko, nan). Moim pytaniem jest czy się wyrasta z nietolerancji czy te mleczko leczy. Czy jak podam bebiko to nie zaczną się znowu kolki i oczywiście czy mój maluch, będzie chciał inne mleko. Czy zbytnio się nie przyzwyczaił do nutramiegnu. Miał ktoś może podobny problem ??
 
reklama
cózzz,rady nie ma,nutramigen ma bardzi specyficzny smak i niektóre dzieci nie chca innego.musisz spróbowac a dowiedz sie.najwazniejsze aby bebiko czy inne mleko wprowadzac baaardzo powoli stopniowo mieszajac z nutramigenem aby sie przyzwyczajał do nowego smaku,zeby nie była to zbyt drastyczna zmiana.mam nadzieje ze pomogłam choc troszke
 
z nietolerancji laktozy mozna wyrosnac poniewaz starsze dzieci zaczynaja produkowac wiecej laktazy- enzymu rozkladajacego laktoze
oczywiscie sa przypadki "niewyrosniecia" ale tego Ci nie zycze
 
Teraz już nie będę zmieniać mleka. Mały je toleruje i piję bez problemu. Ma być do stycznia na tym mleku a potem mamy zmieniać zwykłe.
 
reklama
Dziewczyny, nutramigen to lek, który powinien być podawany w skrajnych przypadkach- to nie jest mleko tylko mieszanka składników, które mają zaspokoić potrzeby żywieniowe.
Jeśli dziecko ma stwierdzoną nietolerancję laktozy to powinno dostać mleko jej pozbawione.
Nutramigen to trochę z siekierą na mrówkę.
Nie zrozumcie mnie źle , ja nie krytykuję tego, że któraś podaje nutramigen.
Uważam po prostu, że lekarze nadużywają tego środka.
Mam nadzieję, że wszystko jest ok.
PS w nietolerancji lactozy powinny pomóc (nieznacznie) probiotyki zawierające streptococcus thermophilus.
 
Do góry