reklama

nietypowe pytanie, nietypowy problem.

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez JustYs21, 24 Wrzesień 2009.

1. JustYs21

JustYs21 Fanka BB :)

Witam serdecznie,
    Mam ( tak mi sie wydaje )nietypowe pytanie.
    Otóż od 2,5 lat biore tabletki, microgynon 21. Bardzo chciałabym zajść w ciąże. Dzisiaj powinna być 12 tabletka z opakowania, nie wzięłam jej przed sexem i nie zamierzam brać,może powinnam po zakończeniu tabletek juz nie brać a nie tak w połowie. Zastanawiam się czy jest możlwie żeby po odstawieniu teraz starania sie przed kilka dni o dziecko mi sie udało.
    Moje pytanie więc brzmi czy istnieje taka możliwość.
    Mój partner nie wie że je odstawiłam, chciałabym, żeby to było zaskoczenie dla niego.
    Wkońcu tabletek skuteczność słabnie z czasem ich odstawienia, więc może uda mi sie zajść.
    bardzo proszę o odpowiedź ;)
    pozdrawiam.;

2. jestesaniolkiem

jestesaniolkiem Nikodemowa mama '10

Po pierwsze wiadomo ze po odstawieniu anty twoja gospodarka hormonalna itp jest rozstrojona - mowi sie ze po przerwaniu strasznie latwo zajsc w ciaze....

ale ja bym sie zastanowila nad innym bardzo waznym faktem - a mianowicie o tym ze powinnas poinformowac ukochanego o odstawieniu tabletek , a nie zmuszac go do naglego przymusu bycia tata....
    a moze on nie jest gotowy??
    nie obchodzi cie to ze moze on nie chce jeszcze dziecka - powinniscie o tym powaznie porozmawiac....
    przedyskutowac to! pojsc na pewne kompromisy
    ide o wszystko ze ty tez nie chcialabys byc stawian przed faktem dokonanym :(!!

3. reklama
  4. NeSSi

NeSSi & Michałek :)

On powinien zrobić dziecko innej - pewnie też byś się fajnie zaskoczyła.

5. JustYs21

JustYs21 Fanka BB :)

Miałam uzyskać odpowiedź na jedno pytanie, a nie na temat mojego faceta, dla jasności on chce mieć dziecko, rozmawialiśmy o tym wiele razy i jesteśmy oboje gotowi.
    Chodzi o to, że on sie boji ze jeżeli bedzie miał sie postarac, to zacznie sie stresować i nic nam nei wyjdzie z tego. Zestresowany facet nie jest w stanie dojść do końca.więc on wie, że wkońcu zaczniemy sie starać, ale nie chce wiedzieć ze akurat np. dzisiaj, żeby nie stresował sie.
    Reasumując- czyli istnieje możliwość, że mogę zajść skoro przestaje brać pigułke? ;p

6. alis838

alis838 Fanka BB :)

Najlepiej odstaw i wybierz się do lekarza on ci wytłumaczy kiedy najlepiej zajść po odstawieniu tabletek.Mój mi mówił żebym odczekała ze trzy miesiące.
    POZDRAWIAM

7. ekstasia

ekstasia MAMA '04,'06,'07

A jak się całkiem zestresuje całą sytuacją, to może z tego zaskoczenia cię zostawi z brzuchem. Ale będziesz miała zaskoczenie - albo ustalacie razem, że się zabezpieczacie, albo ustalacie razem, że liczycie na szczęśliwy traf. Faceci często mówią kobietom to, co one chcą usłyszeć - lepiej żebyś się negatywnie nie zaskoczyła, co do podejścia twojego partnera do sprawy;-).
    Jeśli chodzi o tabletki, to w zależności od ich składu albo hamują owulację i musisz odczekać jakiś czas, albo tylko zagęszczają śluz i powodują niedorozwój endometrium i istnieje pewne prawdopodobieństwo, że mogło dojść do owulacji i jeśli wstrzeliłaś się w czas to mogłaś zajść w ciążę, ale przez niedorozwój endometrium są nikłe szanse na utrzymanie takiej ciąży.

8. Loree

Loree Fanka BB :)

Wiesz- zawsze jest jakaś szansa na ciążę. Przecież są przypadki zajście w ciążę w czasie stosowania tabletek.
    Tylko tak się zastanawiam nad jednym- skoro już chcesz oszukiwać faceta to czemu od środka cyklu? Przecież po odstawieniu tabletek zaraz pojawi się @ więc chyba facet domyśli się,że coś nie tak? Oczywiście jeśli nie uda ci się zajść w ciążę. A myślę,że raczej się nie uda.

Skąd wiesz,że tak go będzie stresowało robienie bobasa,że nie dojdzie? Próbowaliście ? Nie jestem przekonana czy facet jest na to gotowy, skoro musisz go okłamywać,żeby doszedł. Paranoja jakaś.

9. aniam141

aniam141 Wrześniowe mamy 2008

Zawsze lekarze mówią żeby po odstawieniu tabletek poczekac kilka miesięcy a nie tak od razu . Organizm musi dojść do siebie .
    Dwa sądze jak inne dziewczyny że powinnas to z nim przedyskutować a nie tak liczyc na " wpadkę "

10. reklama
  11. jestesaniolkiem

jestesaniolkiem Nikodemowa mama '10

ej, ale jak bedziesz sie usilnie starac to nie zajdziesz....
    powiedz mu, ale powiedz ze odstawiasz nie po to by odrazu zajsc w ciaze teraz i juz, ale po to by moc kiedys tam zajsc w ta ciaze.... nie stresuj siebie i jego, bo w momencie w ktorym bedziesz podczas seksu myslala "musze zajsc, musze" nie bedziesz miala zadnej przyjemnosci z tego....
    a jak wiadomo, orgazm pozwala na szybsze przedostanie sie plemnikow do jajeczka... pamietaj, ze seks ma byc przyjemnoscia a nie przymusem dla ktorejs ze stron!!!

12. doveinred

doveinred my little precious...

Trzeba by rowniez wspomniec ze po tabletkach antykoncepcyjnych mozna zajsc w ciaze blizniacza (nawet i wiecej) nalezy odczekac okolo 6 mies po to by dziecko bylo napewno zdrowe:-)

A z reszta wypowiedzi to zgadzam sie jak wszystkie kolezanki wyzej wypisane.

pozdrawiam

Poleć forum