reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nietypowe pytanie, nietypowy problem.

Ha ha, podoba mi się reakcja.
Ja myslę, że fajna niespodzianka;-)
Co do tabletek to kiedys dawno dawno temu tez je brałam i czytałam nawet, że po odstawieniu zdarzają się nawet ciąże mnogie. No bo te jajeczka głupieją ze szczęścia- cały czas na uwięzi, aż tu nagle nie ma tabletki i sruuu wszystkie naraz!:-D:-D
Jajeczko moze się zacząć uwalniać o ile pamietam po 36 godz od "niewzięcia" tabletki i wtedy już tabletki nie dają zabezpieczenia. Więc jeżeli plemnik silny i żywotny... to możliwe, ze.... Nie wiem czy teraz bierzesz je nadal, bo nie wiem jaki ew. wpływ ma ewentualnie powstały embrion:sorry:
No i też coś mi się obiło o uszy, ze jeżeli planuje się ciążę, to dobrze jeżeli po odstawieniu tabletek minie jakiś czas, żeby cała ta gospodarka hormonalna wróciła do normy.
 
reklama
Jeżeli wziełaś pierwsze 12 tabletek, to bardzo mało prawdopodobne żebyś zaszła... Jajeczko nie zdążyło dojrzeć i w tym cyklu już nie ma na to specjalnie szans. Chyba, że masz skrajnie długi cykl (grubo ponad 30 dni) i jajeczkowanie odbywa się u Ciebie później.
 
Jak może miec "skrajnie długi cykl"? skoro bierze pigułki to ma cykl sztuczny-21 dni brania pigułek i przerwa 7dni-w czasie której krwawienie z odstawienia.Nie jest problemem czy zajdziesz w ciazę bliźniaczą,czy wogóle zajdziesz,problemem jest Twoja nieodpowiedzialność w świadomym planowaniu dziecka:szok: jak można przerywać pigułki ot tak w środku cyklu ich zażywania po to,by zajść w ciązę?!:shocked2: najgorsze,co może się przytrafić ,to zajść w ciążę w takim przypadku bo,grozi Ci poronienie,wady wrodzone u dziecka i inne komplikacje-oczywiście w najgorszym przypadku,ale jednak.Trzeba wziąć pigułki do końca,a potem planować ciążę z zachowaniem odpowiedniej przerwy,żeby Twój cykl się uregulował,wystąpiło prawidłowe jajeczkowanie,żeby Twoja śluzówka wyściełająca macicę była odpowiednio przygotowana na zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki jajowej.Żeby Twój organizm odpowiednio się do tego przygotował-tak będzie najlepiej dla Ciebie i dzidziusia.Powodzenia:tak:
 
Jeżeli wziełaś pierwsze 12 tabletek, to bardzo mało prawdopodobne żebyś zaszła... Jajeczko nie zdążyło dojrzeć i w tym cyklu już nie ma na to specjalnie szans. Chyba, że masz skrajnie długi cykl (grubo ponad 30 dni) i jajeczkowanie odbywa się u Ciebie później.
A no właśnie to samo miałam napisać co poprzedniczka. Przecież działanie tabletki antykoncepcyjnej polega na hamowaniu jajeczkowania, a wiec do owulacji nie dochodzi w ogóle. Dopiero w momencie kiedy przestaje sie brać tabletki to jajeczko zaczyna się uwalniać. Pewne rzeczy (niektóre przyjmowane leki np.) moga jednak osłabić działanie tabletki i może dojść do jajeczkowania- dodatkowo działanie tabletki zmienia błonę śluzową macicy utrudniając zagnieżdżenie się jajeczka i zmienia śluz.... Ilość wziętych tabletek nie ma nic do rzeczy.
 
i jeszcze jedno,to tak,po antykoncepcji hormonalnej można szybciej zajść w ciąże-to się potwierdza,co do czasu ,jaki powinno się,lub nie powinno zastosować po zakończeniu,a przed planowaną ciążą to zdanie lekarzy są podzielone,ale na pewno nie robi się tego w taki sposób,że się w trakcie zażywania tabl.w trakcie cyklu świadomie przerywa stosowanie pigułek,by zajść w ciążę,lepiej ,naprawdę lepiej odczekać i pozwolić by ustabilizowała się równowaga hormonalna i czynnosci podwzgórza, przysadki i jajników.
Wiadomo,że często ktoś zapomina przyjąć pigułkę,dochodzi do ciąży-nieplanowanej,ciąża przebiega prawidłowo i rodzi się zdrowy dzidziuś-najczęściej-ale różnie bywa.Lepiej zrobić to bardziej świadomie i odpowiedzialnie.Jeszcze raz powodzenia dla
Ciebie JustYs21 w świadomym planowaniu ciąży.
 
Jak może miec "skrajnie długi cykl"? skoro bierze pigułki to ma cykl sztuczny-21 dni brania pigułek i przerwa 7dni-w czasie której krwawienie z odstawienia.

Sztuczny regulowany cykl się ma, kiedy połknie się planowo całe opakowanie tabletek. Przy połkniętych 11 pozostaje 10... Mają zadziałać wirtualnie, czy jakoś w innym wymiarze...?

Mimo więc tego, że mało prawdopodobne, żeby jajeczko dojrzało, to w 100% wykluczone to nie jest. Ale generalnie dałabym sobie spokój z takim poczynaniem dziecka, nikomu to na dobre nie wyjdzie...
 
Hej
Ja bylam w podobnej sytuacji...przerwalam tabletki po 12 dniach....I po 3 dniach dostalam okres, normalny 5 dniowy okres.
Czyli nikle szanse aby teraz zajsc w ciaze.Odstaw i daj organizowi na spokojna rekacje.
Pozdrawiam i zycze powodzenia
 
Sztuczny regulowany cykl się ma, kiedy połknie się planowo całe opakowanie tabletek. Przy połkniętych 11 pozostaje 10... Mają zadziałać wirtualnie, czy jakoś w innym wymiarze...?

JustYs21 bierze pigułki od 2,5 roku więc nie ma mowy o naturalnym cyklu nawet po zaprzestaniu po 11 tabletkach,ale nie będę tu teraz wykładać mechanizmu oddziaływania hormonalnej terapii antykoncepcyjnej na czynność przysadki mózgowej,a w konsekwencji hormonalną czyność jajników,w każdym razie zapewniam,że jak już coś piszę,to wiem co piszę i opieram się na wiedzy i doświadczeniu i obserwacji,a nie wyssaniu czegoś sobie z palca,tak więc nie miałam na myśli "wirtualnego działania reszty 10 pigułek"-bynajmniej,pani
miska11 :tak:
 
reklama
Hej
Ja bylam w podobnej sytuacji...przerwalam tabletki po 12 dniach....I po 3 dniach dostalam okres, normalny 5 dniowy okres.
Czyli nikle szanse aby teraz zajsc w ciaze.Odstaw i daj organizowi na spokojna rekacje.
Pozdrawiam i zycze powodzenia
hehe ja probowalam brac antyki ale po nich bolala mnie glowa i wogole.... wiec po dwoch tyg. odstawilam i po tzrech dniacz dostalam okres... wiec ja nie wiem, ale moja mama mi powtarzal - justyna uwazaj bo po "antykach" jestes totalnie rozregulowana i mozesz zajsc w kazdej chwili....
 
Do góry