reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niski przyrost beta Hcg ..

Truskawka1233

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Grudzień 2018
Postów
241
Dziewczyny ,moze ktoras miala podoba sytuacje i skonczylo sie to wszystko dobrze? Wykonalam testy domowe, wszystkie pozytywne . Oczywiście poszlam na bete . Pierwszy wynik to 28mlu , drugi to 50 ,500 mlu a trzeci to tylko 58,40 pojawilo sie delikatne plamienie wiec pojechalam do szpitala ,polozna wykonala usg ale na nim nic nie bylo widac.. obejrzala tez jajniki, przydatki i wszystko jest okej. Chciala tez wykluczyc ciaze pozamaciczna ale nic niestety na usg nie widzi. Powiedziala ze jutro mam pojawic sie na patologi ciazy, powtorzyc bete i jesli bedzie spadala to okej.. zgodze sie z tym bym podali mi srodki by ta ciaze zniwelowac tak jak zasugerowala .. wrocilam zaryczana do domu i zadzwonilan do ginekologa do ktorego kiedys chodzilam i powiedzial ze plamieniem mam sie nie przejmowac bo tak sie zdarza a na usg i tak nic nie Zobacza poza tym powiedzial ze jesli beta urosnie do 70 , 80 ml to mam sie nie zgadzac na podanie mi środków ktore mialy by usunac ciaze.. mam takze poprosic o oznaczenie progesteronu bo byc moze mam go za malo .. bardzo sie boje jutrzejszego dnia .
 
reklama
Pierwsza beta byla wykonywana 1 grudnia : 28,mlu . Druga beta 3 grudzien to 50,500 mlu . Trzecia beta 5 grudzien to 58,40 mlu.. mam normy przyrostow i to wskazuje na 3 tydzie poczatek 4 . Zmartwilo mnie ze tak malo urosla dlatego zadzwonilam do lekarza i on mnie pocieszyl.. ze wlasnie mam zrobic progesteron.. plamieniami sie nie przejmowac , jak brzuch boli to nospa i jesli faktycznie jesli beta w dol bedzie spadala lub stala w miejscu to wtedy podjac jakies kroki zeby ja niwelowac. Po prostu po wynikach nie robic nic , czekac bo jest wczesna ciaza i tam zachodza jakies zwiazki biochemiczne teraz . Nic nie mozna stwierdzić bo na usg nic nie widac

Na spokojnie czekaj. Drugi przyrost jest niski, stąd podejrzenie, że ciąża się nie rozwija :( Zrób betę. Co ma być, to będzie, tutaj nie przeskoczysz nic. Niestety, ale natura bywa okrutna.

Nie stresuj się i powodzenia :)
 
reklama
Czasem jest tak, ze na początku sa dwa zarodki, po czym jeden obumiera i to moze miec wpływ na wolniejszy przyrost bądź nawet chwilowy spadek bety. Oczywiście na tym etapie wszystko jest możliwe, zarówno wczesne poronienie, cp, jak i szczesliwa ciąża. Musisz czekać. Myślę, ze na razie ciazy pozamacicZnej nie musisz sie bać, oczywiście nie jest ona wykluczona, ale mam na myśli to, że nawet jeśli by była, to tak mała Ci nie zagraża i możesz spokojnie poczekać, by się upewnić, czy nie rozwinie się z tego zdrowa ciąża.
Trzymam kciuki
 
Bzdurą jest, że jeśli jest niski progesteron to i beta wolniej rośnie. Na tym etapie ciąży wzrost powinien być dynamiczny, minimum 66% co 48 h. U Ciebie ten trzeci wynik jest stanowczo za mały. I do tego plamienia i ból brzucha, które mogą sugerować, że ciąża się nie rozwija. Zrób dzisiaj betę jeszcze raz i wtedy będziesz wiedzieć na czym stoisz. Na usg jest jeszcze stanowczo za wcześnie, chociaż z miesiączki wychodzi Ci już 5-6 tydzień. I jak na ten tydzień to beta jest bardzo niska. Na Twoim miejscu przygotowałabym się niestety na najgorsze. Przykro mi.
 
Nadzieje trzeba mieć do końca ale niestety dobrze to nie wygląda. Mały przyrost bety plus plamienie świadczą raczej o poronieniu. W szpitalu nic nie mogą zrobić. Cokolwiek widać przy wartościach 1000. U Ciebie jest to bardzo wczesna ciąża. Możesz oczywiście brać progesteron, możesz go zbadać jak będziesz powtarzać betę. Ale na tym etapie niewiele można zrobić. Inna sprawa jeśli przyrost jest prawidłowy a są plamienia. Niemniej trzymam kciuki bo uwierz ze chciałabym się mylić...
 
reklama

Podobne tematy

Do góry