reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niski przyrost bety

Dołączył(a)
31 Marzec 2023
Postów
6
Witam. Według cyklu powinnam być w 7 tygodniu ciąży, tak też pokazała pierwsza beta. Na badaniu USG widoczny tylko pęcherzyk ciążowy z malutkim pęcherzykiem żółtkowym. Pęcherzyk przez tydzień wzrost tylko o 4 mm. Brak zarodka jak na razie, brak tętna. Lekarz ocenia na podstawie USG wiek ciąży na 5 tygodni.
Beta 28.03- 12288
Beta 30.3- 14000
Według bety tydzień 7, według USG tydzień 5. Przyrost bety bardzo mierny.
Lekarz uważa, że do zapłodnienia doszło 2 tygodnie po spodziewanej owulacji. Do tej pory cykle równiutko 30 dni, bez żadnych odchyleń.
Czy ktoś miał podobną sytuację? Obawiam się, że ciąża przestała się rozwijać.. :(
 
reklama
Nie wygląda to optymistycznie i chociaż niby na tym etapie nie bada się już bety to rzeczywiście ten przyrost jest w sumie żaden 🥺
Przy takich wartościach zdecydowanie więcej daje konserwacja rozwoju ciąży na usg.
Ciąża oczywiście może być młodsza i nie ma w tym nic nadzwyczajnego to się bardzo często zdarza no ale i tak musi się rozwijać.
Niestety nie pozostaje nic innego jak czekać i obserwować na usg
 
Witam. Według cyklu powinnam być w 7 tygodniu ciąży, tak też pokazała pierwsza beta. Na badaniu USG widoczny tylko pęcherzyk ciążowy z malutkim pęcherzykiem żółtkowym. Pęcherzyk przez tydzień wzrost tylko o 4 mm. Brak zarodka jak na razie, brak tętna. Lekarz ocenia na podstawie USG wiek ciąży na 5 tygodni.
Beta 28.03- 12288
Beta 30.3- 14000
Według bety tydzień 7, według USG tydzień 5. Przyrost bety bardzo mierny.
Lekarz uważa, że do zapłodnienia doszło 2 tygodnie po spodziewanej owulacji. Do tej pory cykle równiutko 30 dni, bez żadnych odchyleń.
Czy ktoś miał podobną sytuację? Obawiam się, że ciąża przestała się rozwijać.. :(
A kiedy masz kolejną wizytę?
 
Nie wygląda to optymistycznie i chociaż niby na tym etapie nie bada się już bety to rzeczywiście ten przyrost jest w sumie żaden 🥺
Przy takich wartościach zdecydowanie więcej daje konserwacja rozwoju ciąży na usg.
Ciąża oczywiście może być młodsza i nie ma w tym nic nadzwyczajnego to się bardzo często zdarza no ale i tak musi się rozwijać.
Niestety nie pozostaje nic innego jak czekać i obserwować na usg
Czy gdyby ciąża rzeczywiście była młodsza, czyli ok 5 tydzień to beta nie byłaby mniejsza?
 
Czy gdyby ciąża rzeczywiście była młodsza, czyli ok 5 tydzień to beta nie byłaby mniejsza?

Po becie ciężko ocenić wiek ciąży nie do tego ona służy, ale zazwyczaj właśnie koło 5 tygodnia może 6 ma te mniej więcej 10 tys.
Ale no sam poziom bety niekoniecznie coś wnosi na tym etapie
 
Pozytywny test 14.03 czyli 3 tygodnie po spodziewanej owulacji, a według lekarza tydzień po zapłodnieniu;/
Sama wartość bety na tym etapie to nie jest wyznacznik, potrafi różnie rosnąć. Gorzej rokuje to usg, na dniach powinno sie wyjaśnić... co do dnia zapłodnienia jest szansa, że Twój organizm Cie zaskoczył.
Jestem już 5 miesiacu, zaszłam w ciążę w 6/7 dc😶..także też to był szok i wydawało mi się niemożliwe (w okolicach owulacji juz możliwości nie było, staraliśmy się rok po poronieniu, cykle miałam zawsze super regularne, od lat)
 
reklama
Sama wartość bety na tym etapie to nie jest wyznacznik, potrafi różnie rosnąć. Gorzej rokuje to usg, na dniach powinno sie wyjaśnić... co do dnia zapłodnienia jest szansa, że Twój organizm Cie zaskoczył.
Jestem już 5 miesiacu, zaszłam w ciążę w 6/7 dc😶..także też to był szok i wydawało mi się niemożliwe (w okolicach owulacji juz możliwości nie było, staraliśmy się rok po poronieniu, cykle miałam zawsze super regularne, od lat)
Mimo wszystko przyrost bety w ciągu 48 godzin tylko o 14% to chyba za mało?
 
Do góry