reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz si─Ö o male┼ästwo, wiesz, ┼╝e zostaniecie rodzicami a mo┼╝e masz ju┼╝ dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz si─Ö podzieli─ç swoim do┼Ťwiadczeniem? Do┼é─ůcz do naszej spo┼éeczno┼Ťci. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzi─Öczno┼Ť─ç, kt├│re otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci si─Ö? Wskakuj na pok┼éad! Zamiast by─ç go┼Ťciem korzystaj z wszystkich mo┼╝liwo┼Ťci. A je┼Ťli masz pytania - pisz ┼Ťmia┼éo.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Niski wynik AMH

Szcz─Ö┼Ťliwa_mama87

Zaciekawiona BB
Do┼é─ůczy┼é(a)
17 Kwiecień 2020
Post├│w
38
Rozwi─ůzania
0
Witam wszystkie przysz┼ée mamy ­čśŐ

Chcia┼éam Wam opowiedzie─ç swoj─ů histori─Ö zwi─ůzan─ů z wynikiem AMH, ┼╝eby┼Ťcie wiedzia┼éy ┼╝e wynik bada┼ä to nie wszystko. Stara┼éam si─Ö o dziecko prawie 2 lata, jestem po przeszczepie szpiku kostnego, z chor─ů tarczyc─ů, wiedzia┼éam ┼╝e lekko nie b─Ödzie. Po dw├│ch latach zacz─Öli┼Ťmy si─Ö bada─ç i tutaj cios prosto w serce wynik AMH 0.02! dok┼éadnie taki, mam ten dokument zachowany na pami─ůtk─Ö. Mia┼éam normalnie okres, mo┼╝e nieregularny, ale by┼é nie wierzy┼éam, ┼╝e jestem bezp┼éodna. Oczywi┼Ťcie sko┼äczy┼éo si─Ö to g┼é─Öbok─ů depresj─ů, tak bardzo pragn─Ö┼éam dziecka, by┼éam przed ┼Ťlubem, a moje ┼╝ycie da┼éo mi wielkiego kopa po raz kolejny. M├│j narzeczony w akcie desperacji zawi├│z┼é mnie do prywatnego lekarza, s─ůdz─ůc ┼╝e to wszystko jest pomy┼ék─ů. Miesi─ůc p├│┼║niej po otrzymaniu wynik├│w okaza┼éo si─Ö, ┼╝e mam cyst─Ö na jajniku wielko┼Ťci pomara┼äczy, kt├│ra wymaga┼éa usuni─Öcia operacyjnego, poprzedni lekarz nic nie widzia┼é. Podczas operacji odnaleziono jeszcze endometrioz─Ö no po prostu cudownie, wi─Öcej do dobicia ju┼╝ nie trzeba by┼éo. Zg┼éosili┼Ťmy si─Ö do kliniki niep┼éodno┼Ťci w Anglii bo tutaj mieszkam, kazali mi powt├│rzy─ç badania AMH bo cysta mog┼éa wp┼éyn─ů─ç na wynik, a Polsce nikt mi tego nie powiedzia┼é. Wynik po prawie roku, bo tyle to trwa┼éo zanim dostali┼Ťmy si─Ö do kliniki wyszed┼é ju┼╝ 5,25 jak na m├│j wiek ponad 30 lat i tak za ma┼éo by zaj┼Ť─ç naturalnie w ci─ů┼╝─Ö, ale z InVitro mo┼╝e si─Ö uda─ç. Odzyska┼éam wiar─Ö, przesta┼éam si─Ö ju┼╝ stara─ç o dziecko, po prostu czeka┼éam na InVitro w szczeg├│lno┼Ťci, ┼╝e moja przyjaci├│┼éka zasz┼éa za pierwszym razem w tej samej klinice miesi─ůc wcze┼Ťniej. Zaj─Ö┼éam si─Ö ┼Ťlubem i przygotowaniami, w trakcie wesela strasznie ┼║le si─Ö czu┼éam, powiedzia┼éam do m─Ö┼╝a, ┼╝e tak si─Ö stresuj─Ö, a┼╝ mi nie dobrze. Trzy dni p├│┼║niej dowiedzieli┼Ťmy si─Ö co by┼éo tego przyczyn─ů ­čśŐ zasz┼éam w ci─ů┼╝─Ö ÔÇô naturalnie bez ┼╝adnych zabieg├│w czy tabletek, kt├│rych si─Ö ju┼╝ na┼éyka┼éam tonami podczas tych dw├│ch lat. Ci─ů┼╝a by┼éa bardzo silna, zero problem├│w, urodzi┼éam zdrow─ů i pi─Ökn─ů c├│reczk─Ö, kt├│ra niedawno sko┼äczy┼éa roczek i jest moim najwi─Ökszym szcz─Ö┼Ťciem, jakie mnie w ┼╝yciu spotka┼éo, m├│j malutki cud. Dlatego drogie Panie, uwierzcie w to, ┼╝e b─Ödziecie mamami, po prostu odpu┼Ťcie i pozw├│lcie w┼éasnemu cia┼éu dzia┼éa─ç. Ja nie mog─Ö by─ç lepszym przyk┼éadem na to, ┼╝e marzenia si─Ö spe┼éniaj─ů: chemioterapia, radioterapia i przeszczep szpiku kostnego, niedoczynno┼Ť─ç tarczycy, endometrioza i wynik AMH, kt├│ry jasno ukazuje, ┼╝e jestem niep┼éodna, a mimo tych wszystkich przeciwno┼Ťci losu urodzi┼éam zdrowe dziecko. Trzymajcie si─Ö, marzenia si─Ö spe┼éniaj─ů, trzeba w nie tylko uwierzy─ç ­čśŐ

EDIT:
Mo┼╝e faktycznie powinnam lepiej opisa─ç sytuacj─Ö w moim po┼Ťcie, ze wzgl─Ödu wypowiedzi na innych forach. Wynik AMH 0,02 robi┼éam w Polsce kiedy by┼éam tam na wakacjach, lekarz kt├│ry to zobaczy┼é powiedzia┼é mi, ┼╝e z takimi wynikami bo do tego dochodzi┼é bardzo niski progesteron i z tak─ů histori─ů chorobow─ů raczej powinnam my┼Ťle─ç o adopcji, ┼╝adnej cysty nie zobaczy┼é. Natomiast wynik 5.25 by┼é robiony w Anglii w klinice niep┼éodno┼Ťci, nie mam poj─Öcia jakie maj─ů tutaj normy, rozmawia┼éam o moim wyniku telefonicznie, gdzie poinformowali mnie, ┼╝e na m├│j wiek ten wynik i tak jest niski i ze wzgl─Ödu na choroby wsp├│┼éistniej─ůce dalej szykujemy si─Ö do InVitro. Dos┼éownie miesi─ůc p├│┼║niej zasz┼éam w ci─ů┼╝─Ö, wi─Öcej do kliniki nie pojecha┼éam, wyniku nie odebra┼éam. Mo┼╝e maj─ů i takie same normy - nie wiem, mo┼╝liwe, ale na wcze┼Ťniejszej wizycie Pani Doktor powiedzia┼éa mi, ┼╝e je┼Ťli b─Öd─Ö mia┼éa wynik poni┼╝ej 2 b─Öd─Ö potrzebowa┼éa jajeczka od dawcy.
Napisa┼éam ten post nie dlatego, ┼╝eby pochwali─ç si─Ö, ┼╝e zasz┼éam z prawid┼éowym/lub nieprawid┼éowym AMH, napisa┼éam ten post dlatego, ┼╝e jeszcze par─Ö lat temu sama przeczyta┼éam setki post├│w w znalezieniu cho─çby odrobiny nadziei, ┼╝e komu┼Ť si─Ö uda┼éo zaj┼Ť─ç w ci─ů┼╝─Ö z AMH 0.02, niestety ┼╝adnych nie znalaz┼éam. Nie znalaz┼éam r├│wnie┼╝ informacji ┼╝e co┼Ť mog┼éo zani┼╝y─ç wynik i ┼╝e wynik mo┼╝e si─Ö poprawi─ç. Mo┼╝e akurat komu┼Ť ta informacja mo┼╝e si─Ö przyda─ç. Moim zamiarem po prostu by┼éo poniesienia kogo┼Ť na duchu, ┼╝e wszystko jest mo┼╝liwe :)

Ostatnia edycja:
reklama

jasani

Fanka BB :)
Do┼é─ůczy┼é(a)
31 Styczeń 2017
Post├│w
4 016
Miasto
Wrocław
Rozwi─ůzania
24
Gratuluj─Ö szcz─Ö┼Ťliwego zako┼äczenia. Jednak Tw├│j wynik amh po operacji wcale nie by┼é z┼éy. Ci─ů┼╝a naturalna jak najbardziej mo┼╝liwa.

Szcz─Ö┼Ťliwa_mama87

Zaciekawiona BB
Do┼é─ůczy┼é(a)
17 Kwiecień 2020
Post├│w
38
Rozwi─ůzania
0
W┼éa┼Ťnie nie jestem pewna jakie s─ů angielskie wyniki, jaki jest zakres, wynik├│w na oczy nie widzia┼éam (nie zd─ů┼╝y┼éam odebra─ç miesi─ůc p├│┼║niej by┼éam ju┼╝ w ci─ů┼╝y), rozmawia┼éam przez telefon, powiedzieli mi, ┼╝e dalej si─Ö szykujemy do InVitro ze wzgl─Ödu na niskie AMH i choroby wsp├│┼éistniej─ůce. Wcze┼Ťniej na wizycie Pani Doktor powiedzia┼éa mi, ┼╝e jak wynik b─Ödzie poni┼╝ej 2, b─Öd─Ö potrzebowa┼éa jajeczek od dawcy, wi─Öc raczej s─ů inne ni┼╝ w Polsce. Tak czy inaczej, wyniki mog─ů si─Ö myli─ç lub zmienia─ç :)

Ostatnia edycja:

szkala

Fanka BB :)
Do┼é─ůczy┼é(a)
23 Kwiecień 2019
Post├│w
568
Rozwi─ůzania
0
Według różnych badań u wielu (25%) kobiet możliwe samoczynne przywrócenie funkcji jajników i podwyższenie amh.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
L niski wynik bety Potrzebuj─Ö porady 8
K Niepokoj─ůco niski wynik bety HCG Potrzebuj─Ö porady 32
I Za niski progesteron? Potrzebuj─Ö porady 3
EwelinaW Czy to pocz─ůtek najgorszego, niski przyrost beta Potrzebuj─Ö porady 6
D Plamienie, niski przyrost bhcg... czy to koniec? Potrzebuj─Ö porady 101
K Niski estradiol, a owulacja Staramy si─Ö 0
nattallia96 niski przyrost beta hcg Potrzebuj─Ö porady 6
KlaudiaD55 Beta hcg Potrzebuj─Ö porady 5
Madamerokssa Niski przyrost Bety? 6tydzien ci─ů┼╝y Potrzebuj─Ö porady 1
P Niski progesteron a dawka duphastonu Potrzebuj─Ö porady 9
Stelle Niski poziom beta HCG Potrzebuj─Ö porady 33
M Niski przyrost beta HCG Ci─ů┼╝a, por├│d, po┼é├│g 21
H Niski poziom magnezu Ci─ů┼╝a, por├│d, po┼é├│g 2
Ani86 Niski przyrost BHCG Potrzebuj─Ö porady 14
K Niski przyrost beta HCG Potrzebuj─Ö porady 18
D Plamienia i niski przyrost bthcg Ci─ů┼╝a, por├│d, po┼é├│g 19
S Za ma┼éy przyrost beta HCG Ci─ů┼╝a, por├│d, po┼é├│g 16
I Niski przyrost beta-hcg Potrzebuj─Ö porady 9
A Niski przyrost bety w 6 tygodniu. Ci─ů┼╝a, por├│d, po┼é├│g 58
K Ci─ů┼╝a- niski poziom hcg Potrzebuj─Ö porady 32
S Niski progesteron.. Potrzebuj─Ö porady 9
S Niski prgesteron Sierpniowe mamy 2020 1
A Niski przyrost hcg na poziomie >50000 Ci─ů┼╝a, por├│d, po┼é├│g 15
Iwonka09089 Niski poziom beta hcg Potrzebuj─Ö porady 170
Hellheaven1910 Niski przyrost Hcg 6 tydzie┼ä Ci─ů┼╝a, por├│d, po┼é├│g 15
Malamonka1894 Niski przyrost Beta HCG w 8 tygodniu ci─ů┼╝y Potrzebuj─Ö porady 17
Wiktoria_W Czy Beta hcg zbyt wolno przyrasta? Potrzebuj─Ö porady 13
M Spadek prodesteronu niski przyrost beta hcg Potrzebuj─Ö porady 12
karolina201997 Wysoka wolna beta hcg i niski poziom PAPPA Potrzebuj─Ö porady 3
I Wzrost beta hcg. Potrzebuj─Ö porady 27
P Beta hcg niski przyrost Potrzebuj─Ö porady 28
M Tempo wzrostu, wzrost roczniaka, czy to nie za mało? Ile cm ma roczne dziecko Potrzebuję porady 14
C Niski poziom cukru. Cukrzyca typu 1 Ci─ů┼╝a, por├│d, po┼é├│g 1
M 6 tc beta hcg niski wzrost Potrzebuj─Ö porady 5
T Niski przyrost beta Hcg .. Potrzebuj─Ö porady 91
A Krwawienie w ci─ů┼╝y 10tc i niski poziom luteiny. Potrzebuj─Ö porady 3
N Bardzo niskie BETA Potrzebuj─Ö porady 14
P Niski przyrost Beta HCG Potrzebuj─Ö porady 7
A Niski nastolatek, hormon wzrostu Mamy nastolatk├│w 12
M Przyrosty BhCG poni┼╝ej normy, p─Öcherzyk w macicy. Prosz─Ö o pomoc. Potrzebuj─Ö porady 24
E Niski wzrost betahcg. Pomocy... Potrzebuj─Ö porady 52
T Niski progesteron, pilnie potrzebna porada Potrzebuj─Ö porady 19
L Niski poziom energii życiowej, a macierzyństwo. Potrzebuję porady 5
M Niski progesteron Potrzebuj─Ö porady 4
K 7 tc niski przyrost beta hcg Potrzebuj─Ö porady 10
R Niski poziom Beta- Hcg Ci─ů┼╝a, por├│d, po┼é├│g 10
B Niski poziom AMH Ci─ů┼╝a po in vitro 5
L Niski przyrost beta hcg Potrzebuj─Ö porady 3
M Przyrost bety-za niski ??? :( Staramy si─Ö 39
O niski przyrost BETA HCG - zmartwiona Potrzebuj─Ö porady 41