reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Uwielbiasz produkty ułatwiające macierzyństwo i lubisz dzilić się opinią? Przetestuj Canpol babies kubek niekapek z rurką i odważnikiem. Jest odpowiedni dla dzieci od 6. miesiąca życia i wspiera prawidłowy rozwój jamy ustnej, mowy i zgryzu u 99% maluchów. Szukamy maluszków od 6 - 18 m. ż. Zgłoś się

reklama

Niski wynik AMH

Szczęśliwa_mama87

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
17 Kwiecień 2020
Postów
38
Witam wszystkie przyszłe mamy 😊

Chciałam Wam opowiedzieć swoją historię związaną z wynikiem AMH, żebyście wiedziały że wynik badań to nie wszystko. Starałam się o dziecko prawie 2 lata, jestem po przeszczepie szpiku kostnego, z chorą tarczycą, wiedziałam że lekko nie będzie. Po dwóch latach zaczęliśmy się badać i tutaj cios prosto w serce wynik AMH 0.02! dokładnie taki, mam ten dokument zachowany na pamiątkę. Miałam normalnie okres, może nieregularny, ale był nie wierzyłam, że jestem bezpłodna. Oczywiście skończyło się to głęboką depresją, tak bardzo pragnęłam dziecka, byłam przed ślubem, a moje życie dało mi wielkiego kopa po raz kolejny. Mój narzeczony w akcie desperacji zawiózł mnie do prywatnego lekarza, sądząc że to wszystko jest pomyłką. Miesiąc później po otrzymaniu wyników okazało się, że mam cystę na jajniku wielkości pomarańczy, która wymagała usunięcia operacyjnego, poprzedni lekarz nic nie widział. Podczas operacji odnaleziono jeszcze endometriozę no po prostu cudownie, więcej do dobicia już nie trzeba było. Zgłosiliśmy się do kliniki niepłodności w Anglii bo tutaj mieszkam, kazali mi powtórzyć badania AMH bo cysta mogła wpłynąć na wynik, a Polsce nikt mi tego nie powiedział. Wynik po prawie roku, bo tyle to trwało zanim dostaliśmy się do kliniki wyszedł już 5,25 jak na mój wiek ponad 30 lat i tak za mało by zajść naturalnie w ciążę, ale z InVitro może się udać. Odzyskałam wiarę, przestałam się już starać o dziecko, po prostu czekałam na InVitro w szczególności, że moja przyjaciółka zaszła za pierwszym razem w tej samej klinice miesiąc wcześniej. Zajęłam się ślubem i przygotowaniami, w trakcie wesela strasznie źle się czułam, powiedziałam do męża, że tak się stresuję, aż mi nie dobrze. Trzy dni później dowiedzieliśmy się co było tego przyczyną 😊 zaszłam w ciążę – naturalnie bez żadnych zabiegów czy tabletek, których się już nałykałam tonami podczas tych dwóch lat. Ciąża była bardzo silna, zero problemów, urodziłam zdrową i piękną córeczkę, która niedawno skończyła roczek i jest moim największym szczęściem, jakie mnie w życiu spotkało, mój malutki cud. Dlatego drogie Panie, uwierzcie w to, że będziecie mamami, po prostu odpuście i pozwólcie własnemu ciału działać. Ja nie mogę być lepszym przykładem na to, że marzenia się spełniają: chemioterapia, radioterapia i przeszczep szpiku kostnego, niedoczynność tarczycy, endometrioza i wynik AMH, który jasno ukazuje, że jestem niepłodna, a mimo tych wszystkich przeciwności losu urodziłam zdrowe dziecko. Trzymajcie się, marzenia się spełniają, trzeba w nie tylko uwierzyć 😊

EDIT:
Może faktycznie powinnam lepiej opisać sytuację w moim poście, ze względu wypowiedzi na innych forach. Wynik AMH 0,02 robiłam w Polsce kiedy byłam tam na wakacjach, lekarz który to zobaczył powiedział mi, że z takimi wynikami bo do tego dochodził bardzo niski progesteron i z taką historią chorobową raczej powinnam myśleć o adopcji, żadnej cysty nie zobaczył. Natomiast wynik 5.25 był robiony w Anglii w klinice niepłodności, nie mam pojęcia jakie mają tutaj normy, rozmawiałam o moim wyniku telefonicznie, gdzie poinformowali mnie, że na mój wiek ten wynik i tak jest niski i ze względu na choroby współistniejące dalej szykujemy się do InVitro. Dosłownie miesiąc później zaszłam w ciążę, więcej do kliniki nie pojechałam, wyniku nie odebrałam. Może mają i takie same normy - nie wiem, możliwe, ale na wcześniejszej wizycie Pani Doktor powiedziała mi, że jeśli będę miała wynik poniżej 2 będę potrzebowała jajeczka od dawcy.
Napisałam ten post nie dlatego, żeby pochwalić się, że zaszłam z prawidłowym/lub nieprawidłowym AMH, napisałam ten post dlatego, że jeszcze parę lat temu sama przeczytałam setki postów w znalezieniu choćby odrobiny nadziei, że komuś się udało zajść w ciążę z AMH 0.02, niestety żadnych nie znalazłam. Nie znalazłam również informacji że coś mogło zaniżyć wynik i że wynik może się poprawić. Może akurat komuś ta informacja może się przydać. Moim zamiarem po prostu było poniesienia kogoś na duchu, że wszystko jest możliwe :)
 
Ostatnia edycja:
reklama

Szczęśliwa_mama87

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
17 Kwiecień 2020
Postów
38
Właśnie nie jestem pewna jakie są angielskie wyniki, jaki jest zakres, wyników na oczy nie widziałam (nie zdążyłam odebrać miesiąc później byłam już w ciąży), rozmawiałam przez telefon, powiedzieli mi, że dalej się szykujemy do InVitro ze względu na niskie AMH i choroby współistniejące. Wcześniej na wizycie Pani Doktor powiedziała mi, że jak wynik będzie poniżej 2, będę potrzebowała jajeczek od dawcy, więc raczej są inne niż w Polsce. Tak czy inaczej, wyniki mogą się mylić lub zmieniać :)
 
Ostatnia edycja:

szkala

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Kwiecień 2019
Postów
721
Według różnych badań u wielu (25%) kobiet możliwe samoczynne przywrócenie funkcji jajników i podwyższenie amh.
 
Do góry