reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niskie tętno 6+4 wg. OM

Dołączył(a)
10 Październik 2023
Postów
14
Witam,

Dziewczyny proszę o porady, bo 3 tygodnie do następnej wizyty oszaleję.
Owulacja późna potwierdzona testem owulacyjnym w 20 dniu cyklu. BEtA HCG przyrost bardzo dobry, 5+2 uwidoczniony pęcherzyk, następna wizyta wyznaczona za 10 dni - pytałam lekarza czy nie za wcześnie, bo przeczuwałam, że ta wizyta może być za wczesna jak na następny etap i wprowadzi mnie w stres i się nie myliłam.
Dziś wizyta 6+4, uwidoczniony zarodek z serduszkiem, ale jak to dr określiła serduszko bije za wolno, że raczej nie jest 100, koło 90.
Czy może być to spowodowane tym, że serduszko dopiero się "Rozkręca" , bo zaczęło bić chociażby wczoraj skoro 10 dni temu był sam pęcherzyk czy rokowania są złe? (Tak wyczułam z oszczędności słów lekarza), jak spytałam czy może mieć to związek z tak późną owulacją i że serduszko zaczyna dopiero bić lekarka powiedziała, że jest taka opcja.
Czy znacie takie sytuacje z happy endem ?
 
reklama
Mnie się tak zdarzyło. Serduszko biło wolno. Wiedziałam jednak, że była pozna owulacja. I mimo strachu serduszko rozkręciło się, a dziś córcia ma niemal 5 lat. Tobie życzę podobnej sytuacji.
 
Mi w 6 tygodniu lekarz nie.mierzyl tetna. Byl tylko uwidoczniony zarodek i sama akcja serca widoczna na usg, jako mrugajacy punkt. Dopiero.na kolejnej wizycie mierzyl tetno.
 
Mnie się tak zdarzyło. Serduszko biło wolno. Wiedziałam jednak, że była pozna owulacja. I mimo strachu serduszko rozkręciło się, a dziś córcia ma niemal 5 lat. Tobie życzę podobnej sytuacji.
Mam nadzieję, że tak będzie w naszym przypadku, bo jeśli dokładnie 9 dni wcześniej był sam pęcherzyk i nic więcej to to serduszko musiiało ledwo co podjąć pracę ....
 
Mi w 6 tygodniu lekarz nie.mierzyl tetna. Byl tylko uwidoczniony zarodek i sama akcja serca widoczna na usg, jako mrugajacy punkt. Dopiero.na kolejnej wizycie mierzyl tetno.
Właśnie ja tez nie miałam mierzone, bo lekarka powiedziała, że coś wolno bije "100 tu nie będzie" (to było właśnie tylko na podstawie takiego mrugającego punktu o którym mówisz) , więc to takie stwierdzenie na oko było, bo inaczej podałaby mi konkretną akcję serca.
 
Ostatnia edycja:
Właśnie ja tez nie miałam mierzone, bo lekarka powiedziała, że coś wolno bije "100 tu nie będzie" (to było właśnie tylko na podstawie takiego mrugającego punktu o którym mówisz) , więc to takie stwierdzenie na oko było, bo inaczej podałaby mi konkretną akcję serca.
i jak?
 
reklama
Wszystko w porządku 4 dni później serduszko biło 158. Myślę, że lekarka trochę za dużo mnie nastraszyła nie biorąc pod uwagę późnej owulacji i że serduszko zaczęło dopiero bić. Przyznam szczerze, że po tej sytuacji mam podwójny stres przed każdą wizytą.
o to super, no czasami potrafią nastraszyć ale ważne że jest dobrze:)
 
Do góry