reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocki-temat klasyk:)

Sekawka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Grudzień 2020
Postów
50
Drogie Dziewczyny!
Wiem, ze to temat klasyk;). Internet pęka szwach od historii na ten temat. Mimo to, niech bedzie, zadam to pytanie i tutaj: kiedy Wasze Maluszki zaczęły troche lepiej spac w nocy? Kiedy poczulyscie chociaz niewielka ulgę? Ja jestem juz tak zmeczona...chodzę jak zombie...Synek ma niespełna dwa miesiace, a dzień zaczynamy czasem o 3:30 nad ranem:(. Czuje, jak siły witalne ze mnie ulatują. Koszmar.
Jak jest/było u Was??
 
reklama
Syn zaczął przesypiać całe noce po 3 mies. Chwilowy kryzys z pobudkami mial ok 8 mies, gdy szły górne 1. Po ich przebiciu znów spał jak suseł. Córka nocki zaczęła przesypiać dopiero ok 14 mies. wczesnej min 2 pobudki do miliona w okresie ząbkowania. Oboje karmieni piersią.
 
Drogie Dziewczyny!
Wiem, ze to temat klasyk;). Internet pęka szwach od historii na ten temat. Mimo to, niech bedzie, zadam to pytanie i tutaj: kiedy Wasze Maluszki zaczęły troche lepiej spac w nocy? Kiedy poczulyscie chociaz niewielka ulgę? Ja jestem juz tak zmeczona...chodzę jak zombie...Synek ma niespełna dwa miesiace, a dzień zaczynamy czasem o 3:30 nad ranem:(. Czuje, jak siły witalne ze mnie ulatują. Koszmar.
Jak jest/było u Was??
Moja córa na początku spała bardzo fajnie przez pierwsze 5msc, potem się "zepsuła" [emoji28]budziła się w nocy i nie spała przez kilka h albo budziła o 3-4-5 i zaczynała dzień, dopiero niedawno zaczęła przesypiać nocki. W czerwcu skończyła 2 lata. Zbiegło się to z zakończeniem kp.
Wczesniej spała bardzo różnie ale zazwyczaj były nocki z pobudkami w ilości od 2 do 10 [emoji6]
 
Moja córa na początku spała bardzo fajnie przez pierwsze 5msc, potem się "zepsuła" [emoji28]budziła się w nocy i nie spała przez kilka h albo budziła o 3-4-5 i zaczynała dzień, dopiero niedawno zaczęła przesypiać nocki.
Mój synek też początkowo spał super, budził się o 5 na karmienie i dosypiał ze mną do 7. Około 6 miesiąca też się zepsuł. Od 10 miesiąca śpi całą noc, ale tylko ze mną w łóżku. Taty może nie być, mama być musi. Położony w łóżeczku budzi się co 0,5-3 godziny. Zasypia od razu, jak się go wyciągnie z łóżeczka. W łóżeczku uspać się nie da. Ma 16 miesięcy.
 
Syn budzil sie co 2h przez dwa lata:p w tym czasie jeden jedyny raz spal ciagiem 7 godzin:) od poczatku spal w lozeczku
Corka miala dluzsze przerwy spiac z nami, w lozeczku budzila sie co chwile, odkad ma swoje "dorosle" lozko sama przychodzi w nocy badz nad ranem do nas, jest przytulasem wiec tak jej poprostu lepiej.
Twoj maluszek jeszcze nie wie co to dzian a noc, musisz mu w tym pomoc, nauczyc rutyny powoli, dzieciatka szybko sie przyzwyczajają do okreslonych czynnosci ktore po sobie nastepują, wyciszaj go od kapieli, w nocy nie zapalaj swiatla itp w dzien jak masz mozliwosc odsypiaj gorsze noce razem z malenstwem na drzemce, nie boj sie prosic o pomoc czy wyreczenie w czyms kogos bliskiego, male dziecko odwraca zycie do gory nogami, kazda mama ma prawo byc zmeczona.
 
Córka zaczęła przesypiać noce jak miała ok 6 m-cy, zaś synowi dopiero po 1r.ż. zaczęło to się zdarzać...
 
reklama
Kochana ❤️
Życzę Ci, aby Twój synek jak najszybciej przesypial nocki, bo doskonale wiem jak to mocno daje w kość 😑 Sama chętnie poznam złoty środek, aby w końcu i mój synek dał mi chwilę wytchnienia 😟
Moj ma obecnie 14 miesięcy, a w nocy budzi się średnio co ok 45 - 1 godz. Ale wiekszosc nocy wygląda w ten sposób, że przystawiam do cyca-odkladam do łóżeczka (kręci sie), przystawiam - odkładam (kreci się) i tak, aż do skutku. Jak mam dość to śpi mi na rękach (tak jak tej nocy). Jak był mniejszy potrzebował odbicia, albo oddać gazy (to mu nie pozwalało spac) a teraz...? Chyba kolejne zęby 🤷‍♀️ oraz mam przypuszczenia, że ma problem z przejęciem w kolejną fazę snu (kręci się, bo szuka cyca). Co wieczór mysle, że może ta noc będzie lepsza 🙏
Trzymam kciuki za Was ❤️
 
Do góry