reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocny atak płaczu

Dołączył(a)
7 Wrzesień 2005
Postów
2
Cześć dziewczyny
Mam 2 letniego synka Michałka który wczoraj dostał strasznego ataku płaczu w nocy . Nie mogłam go uspokoić. Nic nie pomagało przytulanie, śpiew, głaskanie. Odpowiadał na moje pytania w miarę przytomnie ale mam wątpliwość czy on aby nie spał podczas tego ataku? Spotkałyście się z czymś takim?
 
reklama
Emilce też się to zdarzyło kilka razy. Wtedy zapalam światło i staram sie ja wybudzić. Chwilę sie poprzytulamy, coś wypije i staramy sie zasnąć.
Czasami jest to reakcja na przeżycia w ciągu dnia. CZym dziecko starsze, tym bedzie potrafiło "panować" nad emocjami.
 
Sebastianowi zdarzyło się to parę razy, ale teraz już coraz mniej, chyba z tego wyrasta.
Zachowanie było dokładnie takie, jak opisujesz... nie wiem, może nadmiar wrażeń spowodował koszmary nocne... ???
 
No właśnie, ja akurat gdzieś ostatnio przeczytałam, że dzieciom w tym wieku śnią się czasem koszmary. Ponoś to normalne na tym etapie rozwoju :(

pozdrawiam
nikita
 
Zuzia czesto w nocy wola mnie,ale staram sie wtedy nie wchodzic do jej pokoju.Sama sie uspokaja po chwili i zasypia.napady placzu takze miala,krzyczy wtedy "nie","nie".Wtedy juz musze zareagowac.Klade sie obok niej,daje pic i glaskam.Z reguly udaje mi sie ja uspokoic.
 
Witam,moja córka (2,5 roku) też budzi sie z płaczem! czasami nawet nie mogę do niej podejść o przytuleniu czy pogłaskaniu to nawet mowy nie ma! na pytania odpowiada w miarę sensownie ale przez płacz.Raz cos sobie ubzdurała (a była 3 w nocy) ze buty jej zabrałam ...;) i płakała strasznie kazała je sobie przynieść i pokazać :)) no i tak chodziłam z butami ...co miałam zrobić ,śniło jej się chyba coś ze mamusia jej buty zabiera:)))
 
moja trzyletnia córcia co noc krzyczy i czasem nawet kilka razy, a że mam jeszcze 4-miesięczną córeczkę to wciąż biegam od jednej- do drugiej. Jestem tym bardzo zmęczona i nie wiem kiedy to się skończy... :(
 
pszczółka ye pisze:
moja trzyletnia córcia co noc krzyczy i czasem nawet kilka razy, a że mam jeszcze 4-miesięczną córeczkę to wciąż biegam od jednej- do drugiej. Jestem tym bardzo zmęczona i nie wiem kiedy to się skończy... :(
oj znam ja znam to bieganie... Jak tylko starsza zaczyna płakać, to wynosze ją do łóżka w innym pokoju bo budzi mała (sama zasypia zaraz a mała domaga się zabawy, która trwa ok. 1,5 godz.), kładę sie koło niej i razem zasypiamy, potem słyszę że mała kwili na cyca to biegnę do niej, potem sie martwię czy Emi nie spadnie z łóżka i znowu biegne... KOSZMAR
CZasem uda mi się namówić męża żeby spał z Emilką, ale on tego nie lubi...woli sie wyspać niż czuwac przez sen.
 
reklama
Mam ten sam problem. Od dwoch tygodni nasz 2.5 letni Michalek kazdej nocy budzi sie ze strasznym krzykiem, bardzo cięzko go uspokoic - taki "atak" trwa od 5 do 15 minut i dopiero jak sie wykrzyczy to zasypia. To co dla mnie jest najbardziej bolesne to fakt ze on " tak naprawde to nie ma z nami kontaktu przez kilka minut" nie chce byc przytulany, odpycha nas, nie odpowiada na pytania - bardzo histeryzuje. Zaznacze jeszcze ze w ciagu dnia jest spokojny, nie wydarzylo sie ostatnio nic co by moglo wplynac na niego negatywnie... Nie wiemy co sie dzieje i jak mu pomoc :(
 
Do góry