reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nospa 28 tc.

Lil.

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Luty 2022
Postów
165
Hej dziewczyny. Lekarz przepisał mi Nospe Max trzy razy dziennie. Biorę również Aspargin trzy razy dziennie po dwie tabletki. Po wizycie zaczęłam czytać o Nospie w ciąży i wszędzie pisze, że może wywołać przedwczesny poród, zaburzenie oddechu u dziecka po porodzie oraz zbyt małe lub zbyt duże napięcie mięśniowe u dziecka. Czy też brałyscie takie duże dawki codziennie w trzecim trymestrze? Nospa max 3 razy dziennie to tak jakbym brała 6 tabletek zwykłej Nospy dziennie. Ja nie wiem dokładnie czy to co czuję to skurcze, jakiś czas temu miałam silniejsze skurcze, które czułam wyraźnie i dlatego lekarz przepisał mi Aspargin. Teraz już takich nie czuje, ale wydaje mi się, że mam twardy brzuch. Tylko mi się wydaje, bo trochę się gubię w tych objawach. Podbrzusze boli mnie od początku ciąży praktycznie, przyzwyczaiłam się, do tego kilka dni temu miałam bóle jak przed miesiączką. Ale nie są to bóle nie do wytrzymania. Z dzieckiem wszystko dobrze, lekarz niestety mało mówi, a ja jak przepisywał Nospę myślałam, że jest bezpieczna, a teraz czytam, że to tak nie do końca i chyba nikt takich dużych ilości nie bierze. Nie rozumiem też za bardzo, że Nospa może wywołać przedwczesny poród, skoro właśnie jest na skurcze, które to właśnie wywołują przedwczesny poród. Jeszcze się zastanawiam, bo dziecko ma ułożenie miednicowe, może Nospa pomaga ułożyć się główkowo? Trochę boje się brać ta Nospę w takich ilościach, z drugiej strony jak lekarz przepisał to boje się też nie brać.
 
reklama
Nie lekceważyłabym zaleceń lekarza, ale skoro Cei to niepokoi, to pogleb diagnostykę. Wiesz, czy skrocila Ci się szyjka? Miałaś wymaz? Bierzesz luteinę? Miałas ktg? Dużo pijesz? Jak długo lekarz kazał Ci brać no spe, kiedy następna wizyta? Może chce sprawdzić, czy przestaniesz odczuwać bóle. Popatrzyłam teraz do mojej starej karty ciąży i nie umiem powiedzieć, czy brałam no-spe po 28 TC, kiedy trafiłam do szpitala ze skurczami, ale mam wpis z 27+3, że jeszcze ją brałam (mniej więcej od 6 tc).
 
Hej dziewczyny. Lekarz przepisał mi Nospe Max trzy razy dziennie. Biorę również Aspargin trzy razy dziennie po dwie tabletki. Po wizycie zaczęłam czytać o Nospie w ciąży i wszędzie pisze, że może wywołać przedwczesny poród, zaburzenie oddechu u dziecka po porodzie oraz zbyt małe lub zbyt duże napięcie mięśniowe u dziecka. Czy też brałyscie takie duże dawki codziennie w trzecim trymestrze? Nospa max 3 razy dziennie to tak jakbym brała 6 tabletek zwykłej Nospy dziennie. Ja nie wiem dokładnie czy to co czuję to skurcze, jakiś czas temu miałam silniejsze skurcze, które czułam wyraźnie i dlatego lekarz przepisał mi Aspargin. Teraz już takich nie czuje, ale wydaje mi się, że mam twardy brzuch. Tylko mi się wydaje, bo trochę się gubię w tych objawach. Podbrzusze boli mnie od początku ciąży praktycznie, przyzwyczaiłam się, do tego kilka dni temu miałam bóle jak przed miesiączką. Ale nie są to bóle nie do wytrzymania. Z dzieckiem wszystko dobrze, lekarz niestety mało mówi, a ja jak przepisywał Nospę myślałam, że jest bezpieczna, a teraz czytam, że to tak nie do końca i chyba nikt takich dużych ilości nie bierze. Nie rozumiem też za bardzo, że Nospa może wywołać przedwczesny poród, skoro właśnie jest na skurcze, które to właśnie wywołują przedwczesny poród. Jeszcze się zastanawiam, bo dziecko ma ułożenie miednicowe, może Nospa pomaga ułożyć się główkowo? Trochę boje się brać ta Nospę w takich ilościach, z drugiej strony jak lekarz przepisał to boje się też nie brać.
Jeśli Cię, aż tak nie boli to nie ma sensu nospy brać. Aspargin czyli magnez masz na twardnienie brzucha. Jak ja taki twardy brzuch miałam mój gin też mówił, żebym brała, ale nigdy nie brałam. A skurcze możesz juz mieć, jak twardy odpocznij chwilkę i to też pomoże.
 
Ostatnia edycja:
Nie lekceważyłabym zaleceń lekarza, ale skoro Cei to niepokoi, to pogleb diagnostykę. Wiesz, czy skrocila Ci się szyjka? Miałaś wymaz? Bierzesz luteinę? Miałas ktg? Dużo pijesz? Jak długo lekarz kazał Ci brać no spe, kiedy następna wizyta? Może chce sprawdzić, czy przestaniesz odczuwać bóle. Popatrzyłam teraz do mojej starej karty ciąży i nie umiem powiedzieć, czy brałam no-spe po 28 TC, kiedy trafiłam do szpitala ze skurczami, ale mam wpis z 27+3, że jeszcze ją brałam (mniej więcej od 6 tc).
Szyjka 3,6 cm, wcześniej było 3,7 cm, więc ok. Luteinę biorę od początku ciąży dopochwowo, teraz 100 mg dwa razy dziennie. KTG miałam raz w szpitalu jak pojechałam na izbę przyjęć z plamieniem dwa tygodnie temu, wszystko było dobrze. Piję dużo. Wymaz? Jeśli to to samo co posiew to miałam i wszystko ok.
Ale brałaś też takie duże dawki?
 
Szyjka 3,6 cm, wcześniej było 3,7 cm, więc ok. Luteinę biorę od początku ciąży dopochwowo, teraz 100 mg dwa razy dziennie. KTG miałam raz w szpitalu jak pojechałam na izbę przyjęć z plamieniem dwa tygodnie temu, wszystko było dobrze. Piję dużo. Wymaz? Jeśli to to samo co posiew to miałam i wszystko ok.
Ale brałaś też takie duże dawki?
na pewno w I trymestrze i ma początku II trym brałam 3x80, potem może zeszłam do mniejszej dawki. Z dzieckiem jest OK, nie miało problemów z napieciem ani z buzia, co opisywane jest jako negatywny skutek nospy, aczkolwiek ja wiedziałam o ryzyku i we wcześniejszych ciążach go nie podejmowałam, gdy lekarz mówił o no-spie "jakby panią coś bolało to można". Generalnie dawka magnezu w Asparginie jest bardzo mała, więc równie dobrze to mogą być zaburzenia gospodarki magnezowej, możesz dorzucić do niej jeszcze magne-b6.
 
@Lil. Myślę, że jeśli plamilas 2 tyg temu to powinnaś mieć się na baczności, ale to Ty najlepiej wiesz jak czujesz bóle i jak przebiegała rozmowa/badanie z Twoim lekarzem.
 
Plamienia i ból brzucha w 20 tygodniu. 4 dni w szpitalj z Nospą 3×dziennie. Przy wypisie Magne B6 i luteina. Nospa tylko w szpitalu, z luteiny powoli schodzę. Wolę ryzyko związane z Nospą od przedwczesnego porodu. Ale każda sytuacja jest inna. Dopytaj lekarza, jak się obawiasz.
 
reklama
Hej dziewczyny. Lekarz przepisał mi Nospe Max trzy razy dziennie. Biorę również Aspargin trzy razy dziennie po dwie tabletki. Po wizycie zaczęłam czytać o Nospie w ciąży i wszędzie pisze, że może wywołać przedwczesny poród, zaburzenie oddechu u dziecka po porodzie oraz zbyt małe lub zbyt duże napięcie mięśniowe u dziecka. Czy też brałyscie takie duże dawki codziennie w trzecim trymestrze? Nospa max 3 razy dziennie to tak jakbym brała 6 tabletek zwykłej Nospy dziennie. Ja nie wiem dokładnie czy to co czuję to skurcze, jakiś czas temu miałam silniejsze skurcze, które czułam wyraźnie i dlatego lekarz przepisał mi Aspargin. Teraz już takich nie czuje, ale wydaje mi się, że mam twardy brzuch. Tylko mi się wydaje, bo trochę się gubię w tych objawach. Podbrzusze boli mnie od początku ciąży praktycznie, przyzwyczaiłam się, do tego kilka dni temu miałam bóle jak przed miesiączką. Ale nie są to bóle nie do wytrzymania. Z dzieckiem wszystko dobrze, lekarz niestety mało mówi, a ja jak przepisywał Nospę myślałam, że jest bezpieczna, a teraz czytam, że to tak nie do końca i chyba nikt takich dużych ilości nie bierze. Nie rozumiem też za bardzo, że Nospa może wywołać przedwczesny poród, skoro właśnie jest na skurcze, które to właśnie wywołują przedwczesny poród. Jeszcze się zastanawiam, bo dziecko ma ułożenie miednicowe, może Nospa pomaga ułożyć się główkowo? Trochę boje się brać ta Nospę w takich ilościach, z drugiej strony jak lekarz przepisał to boje się też nie brać.
Ja mieszkam poza granicami i tutaj sie czegoś takiego nie dostanie a juz tym bardziej od lekarza . Tez o tym czytalam o problemach z oddychaniem noworodków i o badaniach na ten temat ogólnie wiec nospe to łyknęłam na początkach ciąży jak mnie brzuch bolał miesiaczkowo a potem nie zaprzątałam sobie nią głowy choc skurcze przepowiadające narastajace towarzyszyły mi juz od 17tyg w kazdej z 3 ciąż. Bo porodu przedwczesnego nie zatrzyma. Rodzilam tez wczesniej bo 36.37 37+4 i problemów z oddychaniem moje dzieciaki nie miały. A w 4 ciazy jakis lejek co do szyjki w 25tyg, i skrocona po zabiegu konizacji no ale jak widac jedynie sie oszczędzając dotrwalam do wywołania porodu a w. Ostatnich tygodniach ciazy z 2cm.rozwarciem także na dwoje babka wróżyła.
 
Do góry