reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nowa na forum. 26 tc. Nerwica lękowa, ataki paniki, stany lękowe.

Dołączył(a)
8 Grudzień 2015
Postów
2
Czesc Dziewczyny!trafilam na forum po wpisaniu w wujku google "nerwica lękowa w ciąży" i stało się!Jest nas więcej. Uff. Zadna z Was jednak nie pisala o objawach innych niz somatycznych. O odrealnieniu, dziwnosci, depersonalizacji, irracjonalnym leku, niczym nie podpartym, itp. Lecze sie na to swinstwo od 12 roku zycia (mam 28lat), z przerwami oczywiscie, ale niestety powraca po 1-2 latach, czasem szybciej i tak w kolko. W ciazy sie nasililo. od 4mca jestem na lekach-inaczej sie nie dalo, ale i to nie pomaga. Szukam tu bratniej duszy, ktora powie mi, ze ma podobnie i ze daje rade-takiego wsparcia-anoz ktoras z Was tez ma taki problem. Caluje wszystkie mamy i przyszle mamy. Altra:*
 
reklama
Miło nam ,że trafiłas na forum babyboom.pl
Przerzucę Twój wątek do działu "ciąża". Tam zagląda znacznie więcej osób i może trafi się tez mama z nerwicą, która ją opanowała i Ci pomoże wsparciem.

Zapraszam Cię tez do działu https://www.babyboom.pl/forum/przyszle-mamy-f64/
Tam znajdziesz dziewczyny , które są w tym samym miesiącu ciaży co ty.
 
Witaj, jestem psychologiem i psychoterapeuta. Również zdarza mi się odczuwać silny lęk. Miewam też ataki paniki. Długo zajęło mi zrozumienie źródła moich leków.oraz opracowanie strategii radzenia sobie z nimi. Najlepsza metodą okazało się stosowanie technik mindfulness, czyli treningu uwanosci. Uprzedzam jednak, że aby osiągnąć efekt należy wykonywac ćwiczenia codziennie. Polecam Ci genialną książkę 'Mindfulness. Trening ważności' autorstwa Wiliams i Penman. Można dostać Empiku lub kupić online. Książka zawiera też płytę cd z medytacja.
Sama przeżywam teraz trudne chwile związane z prawdopodobna utratą dziecka. Mindfulness i akceptacja rzeczywistości bardzo mi pomaga.
Altra, pomocne byloby tez zapisywanie swoich emocji i myśli w formie dziennika. Być może odkryjesz przyczyny Twoich lękow.

Pozdrawiam Cię serdecznie
 
Do góry