reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nowe produkty dla 3 miesięcznego szkraba??

Magdzik20

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Marzec 2010
Postów
1 461
Miasto
Warszawa
Hej dziewczyny potrzebuje porady bo już sama nie wiem co robić:-( Mój maluch urodził się w 34 tc z wagą 2050g obecnie ma 11 tyg. i waży 5700g i jak by mógł to cały czas by jadł karmię go niestety butlą i zjada 210-250m co 3-4 godz. zaczełam dodawać mu kleik ryżowy do mleka to sytuacja z dziś wyglądała następująco ok. 12.00 zjadł 160ml mleka z kleikiem a za 1,5h znowu chciał jeść Byłam ostatnio w przychodni i jedna z pań powiedziała mi żebym zaczeła wprowadzać nowe produkty bo najwidoczniej samo mleko mu nie starcza :baffled: a ja już głupieje bo nie wiem co mam robić nie chce głodzi małego ale słyszałam że jak za dużo je i szybko przybiera na wadzę to też jest nie dobrze... W przyszłym tyg. idziemy na szczepienie to podpytam się jeszcze lekarza czy mogę mu wprowadzić jakąś marcheweczkę ale jestem ciekawa co wy o tym myślicie czy to nie za wcześnie??
 
reklama
Kurczę Twój kurczak wydaję się jeszcze za mały na stałe pokarmy, ale też przybiera zdecydowanie za dużo. Niby powinien podwoić wagę urodzeniową na pół roku i potroić na rok a Twój prawie już potroił. Obawiam się ze układ pokarmowy takiego szkraba ledwie radzi sobie z mleczkiem (niby do 3 miesiąca się jeszcze rozwija) Mój je 210ml mleka od dwóch tygodni:) w waszym wieku jadł 90. Może on nie chce jeść tylko ssać. Jaką masz butelkę - może za szybko płynie i zanim sygnał o najedzeniu dojdzie do mózgu to już wypije dwa razy tyle. Spróbuj ze smoczkiem i jakąś herbatką może coś to da.
 
wydaje mi się ze Kakakarolina ma rację.. ja bym nie wprowadzała innych pokarmów tym bardziej ze Twój maluch jest ponad miesiac do tyłu wiec gdyby urodził sie o czasie mialby 2 miesiace... u takiuch dzieci uklad pokarmowy nie jest gotowy na inne rzeczy niz mleko...
 
Magdzik ja tez mialam takiego lakomczuszka :tak:,jak mial niecale trzy miesiace dawalam mu na gesto kaszki mleczno-ryzowe np.z malinami,robilam w miseczce i lyzeczka jadl,a jak mial okolo 3.5 miesiaca to dawalam obiady i deserki hipp,one byly od 4 mies.ja zaczelam podawac troche szybciej,moj syn tez nie mogl zyc na samym mleku :no:,urodzil sie z waga 3710,a w wieku 2 mies i tyd.wazyl rowne 6kg !!
 
My też Karoli wprowadziliśmy marchewkę, jabłuszko i banana jak miała 3.5 miesiąca i wszystko było ok ale ty musisz brać pod uwagę że twój maluch jest wcześniakiem :tak: Może spróbuj mu podawać mniej mleka a dopajać herbatką rumiankową albo zmień smoczek na mniejszy. Dziecko w tym wieku powinno zjadać max 160-180 ml mleka na jeden posiłek.
 
po pierwsze Kacperek jest wcześniakiem a po drugie wydaje mi się, że to stanowczo za wcześnie na wprowadzanie jedzenia, w 17 tyg. dopiero wytwarzają się enzymy trawienne więc nie ma sensu podawać nic poza mlekiem. Układ trawienny do 3 miesiąca jest niedojrzały, mozesz tylko biedy narobić sobie a przede wszystkim dziecku. Takie sprawy powinnaś konsultować z lekarzem
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej dziewczyny potrzebuje porady bo już sama nie wiem co robić:-( Mój maluch urodził się w 34 tc z wagą 2050g obecnie ma 11 tyg. i waży 5700g i jak by mógł to cały czas by jadł karmię go niestety butlą i zjada 210-250m co 3-4 godz. zaczełam dodawać mu kleik ryżowy do mleka to sytuacja z dziś wyglądała następująco ok. 12.00 zjadł 160ml mleka z kleikiem a za 1,5h znowu chciał jeść Byłam ostatnio w przychodni i jedna z pań powiedziała mi żebym zaczeła wprowadzać nowe produkty bo najwidoczniej samo mleko mu nie starcza :baffled: a ja już głupieje bo nie wiem co mam robić nie chce głodzi małego ale słyszałam że jak za dużo je i szybko przybiera na wadzę to też jest nie dobrze... W przyszłym tyg. idziemy na szczepienie to podpytam się jeszcze lekarza czy mogę mu wprowadzić jakąś marcheweczkę ale jestem ciekawa co wy o tym myślicie czy to nie za wcześnie??

myśle że 2,5 meisiaca to za wcześnie na podawanie marchewki, tym bardziej ze dziecko jest wczesniakiem.... Co do wagi to chyba za wysoka wg mnie, tzn że przybiera za szybko bo juz podwoił swoją wagę od urodzenia...
 
Do góry