reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

NPR - pytania i komentarze

Ewcia, granicę zaznaczyłaś dobrze:-)
Z tym, że popełniasz błąd podstawowy- nie obserwujesz śluzu:crazy:;-)

A granice wyznacza się w następującej kolejności:
1) patrzymy czy jakieś temperatury są zakłócone, jeżeli są oznaczamy je odpowiednio, ja rysuję wykres w zeszycie w kratkę i temperaturę zakłóconą biorę w nawias ( ) ,U Ciebie oznaczyć można dzien, gdy wstawałaś w nocy, ale nei jest to konieczne bo nie zaburzyło temperatury w istotny sposób.
2) oznaczamy OSTATNI DZIEŃ ŚLUZU NAJLEPSZEJ JAKOŚCI (to jest bardzo ważne, rzekłabym- najważniejsze!!!)
3) wyznaczamy pierwszą wyższą temperaturę od sześciu ją poprzedzających i to zrobiłaś dobrze:tak:
4) przez najwyższą z tych sześciu niższych wyznaczamy pozioma linię
5) zakreślamy w kółko pierwszą z wyższych temperatur (nad linią ), która wystapiła PO dniu z najlepszym śluzem.

Żeby lepiej zrozumieć, spójrz na swój wykres. Zakreśliłaś w kółko temperaturę z 21 dnia cyklu. Ale nie wiemy jaki wtedy był śluz. Jeżeli tego dnia byłby śluzik najlepszej jakości, to nie możesz tej temperatury wziąć w kółko. Możesz to zrobić dopiero, gdy śluz tego dnia jest już gorszej jakości.

Z tego wykresu nie wynika czy jesteś w ciązy. Miesiączki spodziewaj się dopiero między 3- 11 lutego, gdyż prawidłowa faza wyższych temperatur trwa od 11 do 16dni, czasem może trwać 10, np przy karmieniu piersią.

Ale ciąży nie mozna wykluczyć ze względu na to, że nei obserwowałaś śluzu lub nie zaznaczyłaś obserwacji na wykresie. Jeśli jednak wiesz, że 21 dnia cyklu nie było już najlepszego śluziku, a jednocześnie nie kochaliście się z mężulem wcześniej niż 23 dnia cyklu wieczorem, to bądź spokojna :tak:

Rozumiem, że jestes zdezorientowana bo cykl jest długi w stosunku do Twoich typowych? Przy karmieniu tak może być. Owulację mogą tez opóźnić jakieś stresy, wyjazdy itp.

Jakbys miała jeszcze jakieś pytania, to pisz. Może coś napisałam niezrozumiale?
Buziaki!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Bardzo Ci dziękuje kochana . Z ta obserwacją sluzu zawsze miałam problem . Bo jakoś wyraźnej róznicy dostrzec nie mogę :sorry:. Ale postaram się obserwowac baczniej , skoro to ważne:tak:. Dziś temperatura lekko w dół więc zbliza się @ . Mam nadzieję , że to opanuję ale w czasie karmienia będę miała stresy jeszcze coś mi się wydaje;-). No i zrobiłam testa wczoraj bo normalnie to 26 dc już mi ciąża wychodziła . Negatywny mnie uspokoił :tak:. Będę ćwiczyć i pytać - bardzo przystępnie i jasno tłumaczysz :tak:. Jeszcze raz dziękuje :-)
 
Ewa-przyjemnośc po mojej stronie:tak::cool2:

Strasznie juz dziś późno, więc idę spać. Ale w najblizszych dniach napiszę Ci kilka rzeczy ułatwiających :tak:obserwację śluzu. Buziaki!
 
Ewa przepraszam, że tak późno, ale lepiej późno niz wcale, nie?:sorry:

Najpierw kilka uwag co do samej obserwacji: najlepiej śluz obserwować po kązdej wizycie w wc, ale w moim przypadku bywa to niemożliwe i wtedy ważne sa dwie rzeczy: najlwpiej przyjrzeć się śluzikowi po załatwieniu w toalecie tej grubszej sprawy (śluzu wtedy najwięcej) i dodatkowo podczas wieczornej kąpieli zawsze o tym pamiętać.
Jeżeli w ciągu dnia pojawią się dwa rodzaje śluzu, na karcie obserwacji zapisujemy ta bardziej płodna jego postać. Ja w obserwacji śluzu stosuję uproszczony autorski:cool2:sposób. Dzilę śluz na 3 rodzaje. Pierwszy to taki najmniej płodny- gęsty, lepki, nierozciągliwy, biały lub żółtawy (jak budyń)- ten rodzaj oznaczam na karcie kółeczkiem zamalowanym w środku. Drugi rodzaj to ten śluz najbardziej płodny, czyli przezroczysty, rozciągliwy, wodnisty (jak surowe białko jajka)- ten rodzaj oznaczam kółeczkiem niezamalowanym w środku. A trzeci rodzaj śluzu to coś pomiędzy najmniej płodnym a najbardziej płodnym, czyli już nie taki bardzo gęsty, troszkę rozciągliwy, jeszcze białawy, ale juz trochę przezroczysty itd. Oznaczam go kółeczkiem z kropką w środku.

Czyli po pierwsze musisz okreslic jak U CIEBIE wygląda śluz najmniej płodny (najgorszej jakości), a jak ten najbardziej płodny (najlepszej jakości). Reszta już będzie prosta.

Gdybyś miała pytania, to pisz, proszę. Daj mi tylko cynk na fb;-), tam nałogowo zaglądam codziennie, nawet gdy mam urwanie kapelusza. I obiecuję, że zawsze odpowiem. Buziaki!!!!!!!!!
 
Do góry