reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

O i dla maluszka ( żywienie, rozwój, akcesoria)

Agatko gdybym miała dużo pokarmu to też bym nie dawała modyfikowanego. Chyba...bo tą kaszkę daję na mleku modyfikowanym na zalecenie pediatry. Mój synuś w ciągu niecałych 3 miesięcy przybrał zaledwie 600 gram stąd akcja tuczenie i taka liczba posiłków.
Całe cycanie w ciągu dnia można liczyć jako 1 posiłek, do tego deser, obiadek, Sinlac z owocami i kaszka na modyfikowanym to akurat 5 posiłków. ;)


 
reklama
Wronka - dzięki za odpowiedź.

Kurcze, mam problem, byliśmy dzisiaj w sklepie Chicco gdzie dowiedziałam się, że wszystkie ich spacerówki są dla dzieci do 15 kg wagi, a mój Adaś obecnie waży 11300g, więc nie sądzę żeby mi taka spacerówka starczyła do 2roku życia. Dziewczyny czy wszystkie firmy tak mają??? A może orientujecie się które są dla cięższych dzieci???
 
A robiłyście może pomidorówkę na pomidorach z puszki ??? Ja zamierzam,myślicie że to dobre rozwiązanie?
 
Myślę, że dobre:) Zwykłe pomidory są teraz niejadalne, blade i wstrętne, a te z puszki dobre:) Ja pomidorowkę robię na koncentracie, ale dla dziecka pomidory z puszki będą lepsze.
Dawidowa, a jak twoj synek je chlebek? Kroisz mu na kawaleczki czy jak? Bo moja to nadal się mocno dławi grubszymi kawalkami, np. dziś miala w Sinlacu maliny i jak się trafiła większa grudka, to zaraz była kaszel, nie wyobrażam sobie jej jedzacej kęsy chleba ::)
 
witajcie!

Moja Kalina je 5 posiłków dziennie w tym 3 mleczne. Poza tym do przegryzania dostaje: chrupki kukurydziane, biszkopty, piętka chleba,. Czytałam ze mozna dawac do rączki tez warzywa. Poza tym gotuje jej kisiel albo ostatnio Misiowy Sad pire - ale to zadko. No i chce juz wprowadzac(zamiennie z kaszka) na sniadanie lub kolacje: kanapkę z szynką ;).

Pozdrówka
 
O Misiowy Sad albo Frutta Pura to u nas hit:)
Paulo, ja szczerze mówiąc nie wiem, ile warte jest w tej chwili moje mleko. Zdania lekarzy i równych innych autorytetów są podzielone, jedni mówią, że to tylko "lepsza" woda i pocieszacz dla malucha, inni, że warto jeszcze dawać, bo mleko to mleko. No i na przedwiośniu przeciwciala - to też ważne (niedawno mkiałam solidną infekcję gardła, a mała się jednak nie zaraziła). Widze, że skrzat się najada, więc na razie tak zostawiam, tym bardziej, że ona, tak na oko - bo ważę ją ostatnio tylko w domu - nadal ejst w górnych centylach wagowych, pełna energii i ogolnie zadowolona z życia :D

Dawidowa, Hogata - jak Wy te chlebki serwujecie?
 
Ja jestem fanka QUINNY, sama chce kupic wieksza spacerowke, bo aktualnie mam jeszcze do kompletu z gondola Quinny Fashion 3XL, a ten akurat model jest dosc waski i przy kombinezonie, kocach itd mala ma troche ciasno. A chce wymienic na Quinny Speedy XS - jest to chyba najwieksza spacerowka na rynku, ma pompowane kola i nie ma takiego terenu, ktorego by spokojnie nie pokonala. http://www.allegro.pl/item93320100_hit_cenowy_nowy_wozek_quinny_speedy_xs_bonus.html
 
Agatka w dziesiątym miesiącu mozna juz wprowadzac jedzonko z glutenem, wiec daje najzwyklejszy chlebek, biały. Ale tez jestem ciekawa jak inne mamusie robią ;)
 
Paula mój Maciek też ostatnio przez 2,5 miesiąca przybrał 600g i waży teraz 7800g a urodził się spory bo ważył 3800g...też się tym niepokoiłam że mało przybiera...ale lekarka mnie uspokoiła że dziecko jest ciągle w ruchu,raczkuje,wstaje,chodzi przy meblach więc dużo spala i żeby się nie martwić! ;D
A żeby Maćka trochę podtuczyć to daję mu do każdego mleka 4 łyżki kaszki ryżowej z owocami :laugh:
A powiedz mi ten sinlac to jak dajesz? z jakimi owocami? świeżymi?łyżeczką?

Maciek zjada średnio 5-6 posiłków dziennie...raz deserek i raz obiadek a reszta to mleko z kaszką!
Daję też chrupki kukurydziane takie długie kupowane w sklepie ze zdrową żywnością i średnio to Maciek wcina ich 7-8 dziennie :laugh:
 
reklama
Przypomniało mi się....Kalina uwielbia chrupki kukurydziane...cała sie tzresie jak je widzi ;) ... a ile ich mozna dac na raz? Ostatnio chyba z 6 zjadła...w expresowym tempie ;)
 
Do góry