reklama

O słodyczach inaczej

Temat na forum 'Jedzeniowe ABC' rozpoczęty przez nikita33, 4 Luty 2006.

1. nikita33

nikita33 Fan(ka)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Gdzieś na innym forum przeczytałam wypowiedż człowieka, który przytaczał jakieś badania, a z nich wynikało, że słodycze mogą być powodem nadmiaru energii u dzieciaków. Chodzi o sytuacje znane napewno nam wszystkim, kiedy to dziecię nagle dostaje ni z tąd ni z owąd małpiego rozumu, zachowuje się jak dziki człowiek i nijak nie daje się wyciszyć. Ponoć nadmiar słodyczy sprzyja takim zachowaniom. Potwierdziła to przedszkolanka, która zaobserwowała napady małpiego rozumy u dzieci po zjedzeniu smakołyków przyniesionych z domu....
    ciekawe, co o tym myślicie, czy macie podobne obserwacje. No niby cukier to kalorie, a kalorie to energia..... ale czy u Waszych dzieci przekłada się to na takie zachowania?
    Widzicie jakiś związek?

pozdrawiam
    nikita

2. PaulaC

PaulaC Czerwcowa mama 2005

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jedyny związek jaki widzę to taki, że zjadając słodycze dziecku (czy dorosłemu) podnosi się poziom cukru we krwi, a przez to dostajemy zastrzyku energii, a dzieci są dodatkowo ciekawe świata i uwelbiają harce.
    Z własnych obserwacji nie mogę nic stwierdzić bo nie mam żadnego przykładu takiego zachowania.

3. reklama
  4. Renee

Renee Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moja corka wogole nie je slodyczy,bo nie lubi.Natomiast opisany przez Ciebie nikita33 napad "malpiego humoru" jest codziennoscia :).Ja mysle,ze to takze zalezy od charakteru dziecka.Ale z tymi slodyczami to jest tak,ze rzeczywiscie to potezny zastrzyk energii.To dlatego zaleca sie naprzyklad zabierac czekolade na wedrowke w gory.

5. laska0008

laska0008 Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja swoje milosci musze czasem tym przekupic bo niechce normalnego jesc.

6. KarKoss

KarKoss Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja staram się sama coś przygotowywać, nie dawać kupnych, ale wiadomo, że nie zawsze się tak da.Teraz latem robię lody poprzez mrozenie koktajli owocowych czy mlecznych a tak to po prostu piekę ciasta czy ciasteczka ostrożnie dodając cukier, czasem mąkę pszenną zastępuję inną, zdrowszą.

7. gwinda

gwinda Aktywna w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nie zauwazyłam niczego takiego.Niemniej staram się zwracać uwagę na to co je moja córka.I jeśli już daję jej jakieś słodycze to jest to czekolada, która jednak ma jakieś wartości. A nie cukierki, które zawierają sam cukier ( jakieś landrynki czy żelki....).
    Córka jak przyniesie dobre oceny ze szkoly dostaje kostkę czy dwie czekolady mlecznej wedlowskiej ( jej ulubiona to ta nadziewana toffi).

8. youngmama

youngmama Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Szkoda dzieci narażać na skutki zjadania zbyt dużej ilości cukru. Zdecydowanie robią się wtedy bardziej nadpobudliwe i nie wiedzą co się dzieje. Lepiej im zrobić jakieś żelki z soku owocowego w domu niż podawać kupne słodycze.

9. offieczka

offieczka Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jestem tego samego zdania. Jednak trudno dzieciom odmawiać słodyczy, gdy wszyscy wkoło je jedzą...

10. reklama

Poleć forum