reklama

O słodyczach inaczej

Temat na forum 'Jedzeniowe ABC' rozpoczęty przez nikita33, 4 Luty 2006.

1. nikita33

nikita33 Fan(ka)

Gdzieś na innym forum przeczytałam wypowiedż człowieka, który przytaczał jakieś badania, a z nich wynikało, że słodycze mogą być powodem nadmiaru energii u dzieciaków. Chodzi o sytuacje znane napewno nam wszystkim, kiedy to dziecię nagle dostaje ni z tąd ni z owąd małpiego rozumu, zachowuje się jak dziki człowiek i nijak nie daje się wyciszyć. Ponoć nadmiar słodyczy sprzyja takim zachowaniom. Potwierdziła to przedszkolanka, która zaobserwowała napady małpiego rozumy u dzieci po zjedzeniu smakołyków przyniesionych z domu....
    ciekawe, co o tym myślicie, czy macie podobne obserwacje. No niby cukier to kalorie, a kalorie to energia..... ale czy u Waszych dzieci przekłada się to na takie zachowania?
    Widzicie jakiś związek?

pozdrawiam
    nikita

2. PaulaC

PaulaC Czerwcowa mama 2005

Jedyny związek jaki widzę to taki, że zjadając słodycze dziecku (czy dorosłemu) podnosi się poziom cukru we krwi, a przez to dostajemy zastrzyku energii, a dzieci są dodatkowo ciekawe świata i uwelbiają harce.
    Z własnych obserwacji nie mogę nic stwierdzić bo nie mam żadnego przykładu takiego zachowania.

3. reklama
  4. Renee

Renee Fanka BB :)

Moja corka wogole nie je slodyczy,bo nie lubi.Natomiast opisany przez Ciebie nikita33 napad "malpiego humoru" jest codziennoscia :).Ja mysle,ze to takze zalezy od charakteru dziecka.Ale z tymi slodyczami to jest tak,ze rzeczywiscie to potezny zastrzyk energii.To dlatego zaleca sie naprzyklad zabierac czekolade na wedrowke w gory.

5. laska0008

laska0008 Początkująca w BB

ja swoje milosci musze czasem tym przekupic bo niechce normalnego jesc.

6. KarKoss

KarKoss Zaciekawiona BB

Ja staram się sama coś przygotowywać, nie dawać kupnych, ale wiadomo, że nie zawsze się tak da.Teraz latem robię lody poprzez mrozenie koktajli owocowych czy mlecznych a tak to po prostu piekę ciasta czy ciasteczka ostrożnie dodając cukier, czasem mąkę pszenną zastępuję inną, zdrowszą.

Poleć forum