reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

O wpływie hormonów na libido, zdrowie, ciążę. Odpowiada specjalistka

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 645
Miasto
Warszawa
Tym razem zapraszam was na rozmowę 10.czerwca 2020 roku o godz. 16.30 z dr n. med. Moniką Łukasiewicz , specjalistką z zakresu położnictwa, ginekologii, seksuologii oraz endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości.
W Przychodni Lekarskiej nOvum, zajmuje się diagnostyką i leczeniem par z niepłodnością, prowadzeniem ciąży, a także zdrowiem reprodukcyjnym i seksualnym kobiet oraz mężczyzn. https://www.novum.com.pl/pl/o-novum/l... I czekamy na wasze pytania!
 
reklama
Witam, mam problem z libido a właściwie kompletnym jego brakiem. Aktualnie mam 14sto miesięczne dziecko i od czasu porodu mój popęd seksualny = 0. O ile na początku (w połogu i zaraz po) nie niepokoił mnie taki stan rzeczy o tyle teraz zastanawia mnie to a nawet drażni. Dodam że nadal karmię piersią - czy to może być przyczyną braku popędu? Czy mogę jakoś podkręcić libido nie rezygnujaąc z karmienia?
 
Czy hormony podczas karmienia mogą spowodować uczulenie na słońce ? Na początku kwietnia zaczęło grzać słońce i miałam bąble na rękach swędzące. I ostatnio po bardzo upalnym dniu również. Kilka kat temu miałam podobnie jak byłam w ciąży ale jeszcze o tym nie wiedziałam.
 
Witam. W lutym 2019 miałam pełną histerektomię z usunięciem jajników (wskazania medyczne). Od tamtego momentu moje libido wyskoczyło w kosmos. Nie wiem, czy to ze względu na to że wreszcie przestałam mieć anemię od wykrwawiania się, czy z tytułu tego że nie muszę się martwić że zajdę w ciążę, ale to mnie już męczy. Nigdy nie sądziłam że kobieta może mieć tak.. wybujałe libido - chciałabym je wyciszyć. Do tego mam problem z lekkimi krwawieniami podczas stosunku - technicznie rzecz ujmując nie powinny się one w ogóle zdarzyć ze względu na brak szyjki, ale jednak. Czekam na wizytę w celu ustalenia co tam się może dziać bo położna nic nie widzi podczas badania. Używam plastrów EstradermMX 75, czuję się na nich dobrze i nie mam żadnych skutków ubocznych. Czy powinnam brać jakieś dodatkowe witaminy/suplementy - mam 34 lata.
 
Miałam to samo co @Marynia88 libido=0 przy karmieniu. Bylo to dawno. A teraz lubido=0 w drugiej fazie cyklu, to też sprawa hormonów? bo tak od pierwszych dni okresu wraca
 
Od marca przyjmuję lek Victoza. Czy może on mieć wpływ na długość cyklu? Miałam do tej pory tylko raz miesiączkę, cykl trwał 40 dni, obecnie też cykl się wydłuża. Czy lek ten może hamować owulację?
 
Forum BabyBoom

reklama

Fora
Pytania i odpowiedzi
Potrzebuję porady
Archiwum BB spotkań ze specjalistami
Bardzo wysokie przeciwciala anty-tg ,pomocy
Starter tematuWika2804 RozpoczętySobota o 12:23 TagiŻaden
Przestań obserwować

•••
Wika2804
Sobota o 12:23
Dodaj skrót
#1
Witam ,jestem tu kompletnie nowa .




Dołączyłam tu ponieważ jestem już bezradna .Bardzo bym chciała zacząć starania o dziecko(pierwsze starania o pierwsze dziecko) w tym miesiącu najlepiej. Ale bardzo martwią mnie wyniki..chcialabym prosic o pomoc . Wizyta u endokrynologa (pierwszy raz) 16.06 a wyniki nieciekawe + brak u mnie obiawow..
27.05 wyniki :
Tsh - 3.78 (0,2-4,5) ( pod koniec lutego miałam 2.6 dopóki nie zaczęłam brać tabletek z jodem (witamin przed ciążą))
Ft3 - 3.56 (2-4.4)
Ft4 - 1.18 (0.93-1.7)
Homocysteina - wyszła bardzo ładna
Hemoglobina - 12.7
Ferrytyna - 12.67 (13-150)
Atpo - 24 (0-34)
Atg - 355 (0-115)😓
Nie rozumiem dlaczego takie wyniki są,skoro czuje się dobrze. Jakbym nie chciała być mamą to wcale bym nie wiedziała że coś jest nie tak ze mną ,bo nie mam obiawow żadnej choroby ,więc nie robiłabym wyników..
Zaczęłam suplementowac :
Wit B,C , d3k2mk7
olej z wiesiołka
Pikolinian cynku
Selen (co drugi dzień)
Omege 3
Ale boje się , że to nie wystarczy ;/

Dodam , że ginekologicznie jest wszystko dobrze,okres regularnie,nawet owulacje są i to jest przykre , że coś się i tak dzieje ,a ja nawet nie odczuwałam tego 😭
Boje się że tak wysokie anty-tg nie pozwoli mi nigdy zajść w ciążę
 
reklama
A u mnie zaczął się okres przekwitania. Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na podniesienie libido? Zaznaczam, że hormony nie wchodzą w grę, bo mam przeciwskazania zdrowotne. Pomóżcie.
 
Do góry