reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

In Vitro. Kiedy może pomóc? Odpowiada specjalistka

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 644
Miasto
Warszawa
Tym razem 17. czerwca o godz. 15:00 zapraszam was na rozmowę z dr Katarzyną Kozioł. Lek.; II° specjalizacji w zakresie położnictwa i ginekologii; specjalistką endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości. Embriolożką.
Założycielką Przychodni Lekarskiej nOvum. https://www.novum.com.pl/pl/o-novum/l... Porozmawiamy, kiedy warto zastanowić się nad procedurą in vitro. Czy jest ona dla wszystkich? Ale przede wszystkim czekamy na twoje pytania
 
reklama
Oto moje pytania:
- co to jest PGS i PGD i kiedy się to stosuje? Dlaczego w Novum się tego nie stosuje? I na czym polega genetyczne badanie komórki jajowej?
- jak morfologia zarodka przekłada się na to czy zarodek jest „zdrowy” genetycznie.
- co to jest GV i czy to prawda, ze duza ilość komórek GV może pokazywać ze reszta komórek jest gorszej jakości?
- czy komórki MI które dojrzeją w laboratorium do fazy MII są gorszej jakości, niż te uzyskane „normalnie” w cyklu?
- czy embriolog jest w stanie ocenić jakość komórki? Tzn. Ze jeżeli komórka spełnia wytyczne morfologiczne to napewno jest dobrej jakości?
- o czym może mówić niepoprawna ilość przedjądrzy? To wina plemnika czy komórki jajowej?
- czy z zarodka który ma niepoprawną ilość przedjadrzy 1PN, 3PN może urodzić się zdrowe dziecko?
- są kliniki które nie mrożą i nie transferują zarodków klasy C np. 3.2.3, 5.3.3 obecnie te wytyczne się zmieniły i podawane są takie zarodki. Skąd ta zmiana? I czy mogłaby Pani powiedzieć coś więcej o tym jak oceniacie TE?
- czy to prawda, ze jeżeli z zarodkami po 3 dobie coś się dzieje to trudności mogą wynikać z czynnika męskiego ? Natomiast słabe zarodki do 3 doby to słaba jakość Oocytu?
- czy to prawda, ze metoda in vitro tworzy „gorsze” jakościowo zarodki, niż natura? Stad więcej w nich wad genetycznych? Czy raczej proces powstawania zdrowego genetycznie embrionu nawet w naturze jest bardzo skomplikowany?
- dlaczego zdrowe genetycznie zarodki się nie implantują zakładając, ze mamy dobrze przygotowane endometrium?
 
Moje pytanie: Czy w novum podjeliby się in vitro pacjentki z podwiązanymi tętnicami biodrowymi wewnętrznymi po atoni macicy czy jest to wykluczenie z in vitro.
 
moje pytanie to czy invitro jest refundowane w jakiś stopniu w Polsce, na codzień mieszkam w Danii, i jest to zabieg częściowo refundownay, ale wiaodmo, bardzo drogi...

______________
*spam*
 
Ostatnia edycja:
moje pytanie to czy invitro jest refundowane w jakiś stopniu w Polsce, na codzień mieszkam w Danii, i jest to zabieg częściowo refundownay, ale wiaodmo, bardzo drogi...

______________
Przepraszam, że się wtrącę, ale w Danii in vitro jest całkowicie refundowane. Płacisz jedynie za leki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry