reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obecność haplotypu M2 w ukł heteroztgotycznym w genie ANXA5 czy któraś miała stwierdzone??

reklama
Hej, ponawiam pytanie, czy któraś z Was miała stwierdzony haplotyp M2 w genie ANXA5 i jakie były dalsze kroki? Czekam na wyniki kariotypów i dopiero wtedy będę miała konsultację z genetykiem... Na chwilę obecną źyje w wielkiej niewiadomej ponieważ nie ma praktycznie żadnych informacji w necie na temat zaleceń/ postepowania przy stwierdzonej obecności haplotypu M2:(;(
Hej znalazłam wątek i interesuje mnie jakie kroki zostały poczynione przez lekarzy i przez Ciebie? Czy byłaś lub jesteś w ciąży? Ja jestem po dwóch poronieniach i dostałam dziś wyniki - stwierdzony haplotyp m2. Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam
 
Hej znalazłam wątek i interesuje mnie jakie kroki zostały poczynione przez lekarzy i przez Ciebie? Czy byłaś lub jesteś w ciąży? Ja jestem po dwóch poronieniach i dostałam dziś wyniki - stwierdzony haplotyp m2. Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam
hejo ja mam również steiwrdzony i od pozytywnego testu heparyna , po transferach również brałam heparyne i acard . Nieudane .
 
Hej znalazłam wątek i interesuje mnie jakie kroki zostały poczynione przez lekarzy i przez Ciebie? Czy byłaś lub jesteś w ciąży? Ja jestem po dwóch poronieniach i dostałam dziś wyniki - stwierdzony haplotyp m2. Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam
Hejka :) Też mam haplotyp m2 w genke anxa5. Dodatkowo zrobiłam KIRy i wyszło, że nie mam najważniejszych.
Za mną 4 poronienia. 3 ciążę na heparynie. Kolejna będzie na: heparynie, acardzie, accofilu(z uwagi na KIRy) i encontronie.
Jeśli nie ma innej przyczyny, to heparyna powinna dać dobre rezultaty w kolejnej ciąży. Jeśli dojdzie do poronienia, trzeba szukać dalej.
Ja dodatkowo mam macicę dwurożną, która również nie pomaga.
 
Hej. Ja po poronieniu dostałam propozycje od ginekologa że można zrobić wyniki genetyczne, aby móc się nie martwić na zapas. Mam haplotyp m2. Reszta panelu pororonnego w porządku. Moje kariotypy okej. Genetyk powiedziała że od pozytywnego testu leki przeciwzakrzepowe, ryzyko poronienia sporo większe. Dzisiaj niespodziewanie test pozytywny. Bardzo się martwię 🫣
 
Hej znalazłam wątek i interesuje mnie jakie kroki zostały poczynione przez lekarzy i przez Ciebie? Czy byłaś lub jesteś w ciąży? Ja jestem po dwóch poronieniach i dostałam dziś wyniki - stwierdzony haplotyp m2. Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam
Hej, pytanie nie do mnie ale się podepnę. Mam haplotym m2 w homozygocie. Genetyk zaleciła od pozytywnego testu leki przeciwzakrzepowe. Niby teraz 6tc. Dostałam luteinę ze względu na niski progesteron i heparyne 1 x dziennie. Bardzo się boję, jestem po 1 poronieniu, a dzisiaj przestały mnie bolec piersi. Niestety wizytę mam u lekarza dopiero w piątek. I zastanawiam się czy nie iść w poniedziałek na betę 😢😢😢
Hej znalazłam wątek i interesuje mnie jakie kroki zostały poczynione przez lekarzy i przez Ciebie? Czy byłaś lub jesteś w ciąży? Ja jestem po dwóch poronieniach i dostałam dziś wyniki - stwierdzony haplotyp m2. Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam
 
Do góry