reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Objawy i samopoczucie w ciąży i po ciąży

reklama
Mam dziewczyny do was pytanko:

Bardzo twardnieje mi brzuch, jak chodze, siedze i jak leże na plecach i właśnie o to ostatnie chce zapytać - robi się jak kamień - czy to możliwe, że to dzidzia się tak wypycha?
Jak się przewracam na bok to jest już ok.
Generalnie brzuch mam twardy od początku ciąży, biorę magnez i no-spe.


Mam również proślę - mogłybyście jeszcze raz podesłać linka do tej taniej apteki nie moge znaleść:-(
 
no to raczej głową Ci się tak nie wypycha. Mnie twardnieje tuż nad spojeniem i nie przechodzi po zmianie pozycji ;-) takie silne spinanie odrobinę nieprzyjemne ciut bolesne (ale każda ma inaczej :((
 
Witajcie dziewczyny!

Mam do Was takie pytanie: czy któraś z Was w trakcie ciąży miała bóle podbrzusza bardzo podobne do bóli menstruacyjnych??? Bo ja właśnie od wczoraj mam takie nieznośne bóle jak zawsze miałam tuż przed okresem :/ do tego co jakiś czas łapie mnie silniejszy skurcz... mam trochę panikę, bo w szkole rodzenia położna mówiła, że jedną z oznak zbliżającego się porodu to właśnie bóle podobne do tych przed okresem...a z drugiej strony nie mam innych objawów wskazujących na zbliżający się poród. Może to dalej tak macica się rozciąga? Tylko, że tego typu ból złapał mnie pierwszy raz podczas ciąży.....
Nie wiem co mam robić? Pewnie odwiedzę jutro mojego lekarza... Obym tylko nie wylądowała w szpialu do końca ciąży!!!
 
Pójdź do lekarza, ja miałam takie bóle to od razy fenoterol poszedł w użytek. Lekarz zawsze mi mówi, jakimi bólami mam, a jakimi się nie przejmować. Te menstruacyjne to te niebezpieczne. Musisz to skontrolować, dobrze jakby dziecko jeszcze zostało w brzuszku przynajmniej 3 tyg no i jak Cię zbada to się uspokoisz, to już końcówka ale nie warto niczego lekceważyć. Powodzenia, daj znać po wizycie.
 
To i ja się po rozczulam nad sobą. Mnie nic nie twardnieje, brzuch nie boli. Boli mnie rwa, bo mały znowu naciska, ale to jest pikuś. Najbardziej mnie denerwuje to jak puchnę. Dostałam opierdziel od ginki, bo od ostatniego miesiąca +4kg, ale skąd, jak ja pieczywa nie jem, ziemniaki też, może z jeden na obiad, sosów nie robie, słodyczy unikam, słodkich napojów też, nawet już lodów nie jem! Ta cholerna woda tak mi się zatrzymuje, że kostek na stopach nie mam, wygląda to okropnie, jak ta słoniowatość u starszych pań. Buty sie zrobiły za ciasne. Niech się ta ciąża już kończy! jeszcze tylko lipiec przetrwać...
 
Dziewczyny, nie wywołujcie tak tego końca ciąży. Trzeci trymestr jest najtrudniejszy, bo już ciężko, ale dobrze by było doczekać chociaż do tego 38 tygodnia. Na naszym etapie już w zasadzie każde dzieciątko przeżyje po urodzeniu, ale po co je na takie stresy narażać? U mamy w brzuchu najlepiej :) Byle do 38 tygodnia, a nawet i dłużej :)
 
reklama
To i ja sobie ponarzekam. Poza tym co już wcześniej mi dokuczało czyli skurczami co jakiś czas, trudnością z oddychaniem i ogólną ociężałością muszę dodać jeszcze jedno - spuchnięte dłonie!!!! Od dwóch dni moje palce wyglądają w końcu normalnie (bo przed ciążą miałam bardzo chude palce,a teraz już takie nie są). Jak ktoś na nie popatrzy to może nie zauważyć że coś jest nie tak, ale mnie tak strasznie przez to bolą dłonie! Nie mogę zacisnąć dłoni w pięść. Dobrze że pierścionki zdjęłam już jakiś czas temu. Dzisiaj z ciekawości spróbowałam założyć obrączkę ale nagle zrobiła się o kilka numerów za mała!

Na wszelki wypadek zmierzyłam sobie ciśnienie, żeby być pewną że to nie żadne zatrucie ciążowe. Ale na szczęście wszystko jest ok.
 
Do góry