reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obniżone narządy po porodzie 2020

@tulipanek11 obecnie jestem 5,5 miesiąca po porodzie, w dalszym ciągu karmie piersią. Zaczęłam ćwiczyć mięśnie kegla z aplikacja która znalazłam na telefon. Tak jest mi łatwiej. Muszę powiedzieć, że czuje lekka poprawę. Nie jest to spektakularna poprawa ale wyczuwalna. Tzn już nie czuje cały czas ciężkości w pochwie, to uczucie wraca jak za bardzo pre na toalecie lub za długo robię coś stojąc. Miałam to samo co ty kiedy zagladnelam lusterkiem do pochwy... teraz już nie zaglądam bo po prostu się boje. Nie chce wiedzieć co tam wizualnie dzieje, ponieważ boje się ze się załamie i przestane ćwiczyć widząc, ze nie ma poprawy... życie seksualne ? Nie mam go. Wstydzę się i boje jednoczesnie. Mój komfort życia spadł okropnie ! Nie czuje się pełnowartościowa kobieta jak wcześniej. Mam tylko nadzieje, ze to minie, ze da się to wytrenować i po czasie będzie to tylko strasznym wspomnieniem ! Mam 29 lat... chce jeszcze się cieszyć seksem i mieć dzieci. W przyszłym tygodniu chce się umówić ponownie do fizjo, niech on sprawdzi jak to teraz wyglada.
@Gosssia dziekuje Ci za ten wpis ! Oby było jak mówisz. Podnioslas mnie troszkę na duchu! Staram się wierzyć, ze będzie dobrze ale za każdym razem jak to uczucie wraca to automatycznie człowiekowi się wszystkiego odechciewa.
Witaj, masz jakieś postępy? U mnie prawdopodobnie to samo ...
 
reklama
I ja niestety też :( 7tyg po porodzie, przednia ściana ... Jeszcze nie wiem jaki stopień :((((
A jakie masz objawy i czy ją widać? Ja jestem od 3 tygodni pod opieką fizjo i ćwiczę codziennie. Ostatnio wydawało mi się ze jest postep a od 2 dni mam wrażenie że znowu to samo. Jak najwięcej w pozycji odwróconej, ćwiczyć systematycznie ale nie przesadzać bo efekt jest odwrotny i dobre nawyki przy schylaniu, podnoszeniu itd ... Musimy sobie jakoś z tym poradzić 😊💪
 
A jakie masz objawy i czy ją widać? Ja jestem od 3 tygodni pod opieką fizjo i ćwiczę codziennie. Ostatnio wydawało mi się ze jest postep a od 2 dni mam wrażenie że znowu to samo. Jak najwięcej w pozycji odwróconej, ćwiczyć systematycznie ale nie przesadzać bo efekt jest odwrotny i dobre nawyki przy schylaniu, podnoszeniu itd ... Musimy sobie jakoś z tym poradzić 😊💪
Hej! Jednak ktoś jest ;) Jestem "już" 9 tygodni po i nadal boli mnie krocze ... Ostatnio myślałam że jest lepiej ale zrobiłam dłuższy spacer i znów ból :( zauważyłam to przy podmywaniu, kiedy chciałam zrobić to dokładniej wyżej wyczułam kulkę teraz wiem że to cewka a za nią w kierunku pochwy też cos to chyba ta ściana dopiero potem wejście do pochwy. Dwóch ginekologów powiedziało minze to nieznaczne obniżenie przedniej ściany (pochwa i szyjka wysoko) a jeden ze powinno się poprawiać za każdą miesiączką. Miałam iść do fizjo uro ale odwołała wizytę w tamtym tygodniu i czekam na nowy termin :( Niby nie czuje nic między wargami sromowymi i w kroczu a tak jest najgorzej :// ale głowa siadła :( nam wrażenie że zaraz mi wszystko wypadnie i będzie źle ... Jakbym miała lat 70siat ... Dziękuję za wiadomość. Jak najwięcej opozycji odwróconych ? tzn ? Na rękach zacznę chodzić przez 12h bo to chyba tylko wtedy byłby efekt ... A jakie ćwiczenia Ci zaproponowała ? pozdrawiam serdecznie!
 
Do góry