reklama

Oczopląs

Temat na forum 'Zdrowie' rozpoczęty przez Daff, 7 Grudzień 2006.

1. Daff

Daff Zaciekawiona BB

Witam drogie mamy...Moj synek skonczyl przedwczoraj 3 miesiace...i w tym dniu podczas wizyty u pediatry dowiedzialam sie ze ma oczopląs poziomy:(martwilo mnie ze Olafek nie skupia wzroku na mojej twarzy a jego galki oczne są od jakiegos czasu ciagle w ruchu.Bylismy u neurologa, po badaniu stwierdzil ze ruchowo z synkiem wszystko ok, i ze najprawdopodobniej problem tkwi w samych oczkach.Musimy zrobic jednak mnóstwo badan, gdyż niczego nie mozna wykluczyc...jestem przerazona!poszperalam troche w sieci.oczopląs moze byc objawem wielu bardzo niebezpiecznych chorob i slepoty!Do tej pory Olafek rozwijal sie pieknie, jest bardzo silny i duzy (8 kg)-karmie go tylko piersia.Strasznie boje sie o jego zdrowie..czy ktoras z Was wie cokolwiek na temat oczopląsu ? bedzie wdzieczna za kazda informacje..jutro czeka nas usg mózgu..tak sie boje:( serce mi sie kraje kiedy patrze na mojego kochanego chlopczyka.:(:(:(

2. vici

vici mama Victor´a & Raphael`a

Niestety nie moge ci pomoc bo nie mam zielonego pojecia ale trzymaj sie kochana.Trzymam kciuki zeby bylo wszystko ok.Nie martw sie na zapas i poczekaj na wyniki moze nie jest tak zle.

3. reklama
  4. Daff

Daff Zaciekawiona BB

VICI-Dziekuję za dobre słowo...dzis na 20.00 usg mózgu, w poniedzialek rano okulista...dobrze ze mamy jakies kontakty wsród lekarzy to wszystko załatwi sie w miare szybko(i kosztownie niestety), nie wyobrażam sobie czekac na badania tygodniami...moj synus jest taki kochany....usmiechniety, wesoły, slodki..strach o jego zdrowie jest paraliżujący..

5. Daff

Daff Zaciekawiona BB

z główką Olafka wszystko w najlepszym porzadku:D:D:D pozostają do zbadania oczka. 2 dni temu Olafek nauczyl sie chwytac zabawki, a dzis rano patrzyl mi prosto w oczy i odpowiadal usmiechem na moj usmiech:D niby nic, ale przynajmniej mam dowód ze moj synek widzi!jutro rano okulista..dziwi mnie tylko fakt ze w necie tak niewiele mozna znaleźć informacji na temat wad wzroku u niemowląt .

6. MeWiku

MeWiku Zaciekawiona BB

jakie slodkie malenstwo :-D my tez 3mamy kciuki i przesylamy synkowi milion calusow ***:happy:*** na pewno wszystko bedzie dobrze!

7. vici

vici mama Victor´a & Raphael`a

Daff widzisz jeszcze wyjdzie ze lekarz tylko stracha napedzil trzymam dalej kciuku i czekam na wiad.trzymaj sie cieplo,bobas boski

8. myszka.kuba

myszka.kuba Zaciekawiona BB

Daff miejmy nadzieję, że wszystko będzie OK. Kuba jak się urodził miał jedną miedniczkę nerkową większą (wykrył to już lekarz jak Kubuś był u mnie wbrzuszku) co w konsekwencji też prowadzi do jakiś chorób, m.in. może w przyszłości mieć refluksy, czyli cofanie się moczu. Badania wykazały, że tego nie ma, ale zalega mu mocz w nerkach mimo iż sią załatwił do nie do końca to było ponad rok temu. Niedawno zdobiliśmy mu po raz dziesiąty dla niego USG nerek i nie ma wady. Myślę, że taki był jego urok jak się urodził. Dziś jest wszystko OK. Myślę Twoje maleństwo też wyrośnie z tej wady trzeba być dobrej myśli.
    Buziaczki dla niuńka.

9. Daff

Daff Zaciekawiona BB

dziekuje za wsparcie:)Bylismy wczoraj u okulisty. Maly ma rozrzedzona siatkowke i blade nerwy wzrokowe, co wskazuje na to ze jego wzrok jest jakby do tylu w stosunku do wieku.I to moze byc przyczyna oczopląsu. Lekarka powiedziala jednak,ze u tak malych dzieci wszystko moze sie szybko zmienic, bo one rosna i rozwijaja sie, jedne szybciej, drugie wolniej. Mozliwe ze jego oczka dojrzeją i bedą w porzadku, ale niewykluczone ze bedzie mial jakas wade wzroku.Mimo to musimy byc pod obserwacją neurologa, zeby wykluczyc jakies inne przyczyny oczopląsu. Jutro czeka nas badanie na toksoplazmoze i cytomegalie..oby wyniki byly w porzadku!co ciekawe , Olafcio kiedy zlapie ze mna kontakt wzrokowy (czasem sie to udaje) a ja sie wtedy usmiechne-to reaguje glosnym radosnym smiechem,dzis rano az sie zakrztusil(na szczescie tylko troszke), tak sie cieszyl..;)Podtrzymuje ten temacik, moze ktos ma podobny problem jak my.I pozdrawiam wszystkie mamusie a ich pociechom zycze duzo zdrowia!!

10. reklama
  11. Daff

Daff Zaciekawiona BB

sprawdzam czy wklei sie zdjecie:)

12. Daff

Daff Zaciekawiona BB

chyba mi cos nie wyszlo..

Poleć forum