reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Oczopląs

Daff

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Grudzień 2006
Postów
19
Witam drogie mamy...Moj synek skonczyl przedwczoraj 3 miesiace...i w tym dniu podczas wizyty u pediatry dowiedzialam sie ze ma oczopląs poziomy:(martwilo mnie ze Olafek nie skupia wzroku na mojej twarzy a jego galki oczne są od jakiegos czasu ciagle w ruchu.Bylismy u neurologa, po badaniu stwierdzil ze ruchowo z synkiem wszystko ok, i ze najprawdopodobniej problem tkwi w samych oczkach.Musimy zrobic jednak mnóstwo badan, gdyż niczego nie mozna wykluczyc...jestem przerazona!poszperalam troche w sieci.oczopląs moze byc objawem wielu bardzo niebezpiecznych chorob i slepoty!Do tej pory Olafek rozwijal sie pieknie, jest bardzo silny i duzy (8 kg)-karmie go tylko piersia.Strasznie boje sie o jego zdrowie..czy ktoras z Was wie cokolwiek na temat oczopląsu ? bedzie wdzieczna za kazda informacje..jutro czeka nas usg mózgu..tak sie boje:( serce mi sie kraje kiedy patrze na mojego kochanego chlopczyka.:(:(:(
 
reklama
Niestety nie moge ci pomoc bo nie mam zielonego pojecia ale trzymaj sie kochana.Trzymam kciuki zeby bylo wszystko ok.Nie martw sie na zapas i poczekaj na wyniki moze nie jest tak zle.
 
VICI-Dziekuję za dobre słowo...dzis na 20.00 usg mózgu, w poniedzialek rano okulista...dobrze ze mamy jakies kontakty wsród lekarzy to wszystko załatwi sie w miare szybko(i kosztownie niestety), nie wyobrażam sobie czekac na badania tygodniami...moj synus jest taki kochany....usmiechniety, wesoły, slodki..strach o jego zdrowie jest paraliżujący..
 
z główką Olafka wszystko w najlepszym porzadku:D:D:D pozostają do zbadania oczka. 2 dni temu Olafek nauczyl sie chwytac zabawki, a dzis rano patrzyl mi prosto w oczy i odpowiadal usmiechem na moj usmiech:D niby nic, ale przynajmniej mam dowód ze moj synek widzi!jutro rano okulista..dziwi mnie tylko fakt ze w necie tak niewiele mozna znaleźć informacji na temat wad wzroku u niemowląt .
 
Daff widzisz jeszcze wyjdzie ze lekarz tylko stracha napedzil trzymam dalej kciuku i czekam na wiad.trzymaj sie cieplo,bobas boski
 
Daff miejmy nadzieję, że wszystko będzie OK. Kuba jak się urodził miał jedną miedniczkę nerkową większą (wykrył to już lekarz jak Kubuś był u mnie wbrzuszku) co w konsekwencji też prowadzi do jakiś chorób, m.in. może w przyszłości mieć refluksy, czyli cofanie się moczu. Badania wykazały, że tego nie ma, ale zalega mu mocz w nerkach mimo iż sią załatwił do nie do końca to było ponad rok temu. Niedawno zdobiliśmy mu po raz dziesiąty dla niego USG nerek i nie ma wady. Myślę, że taki był jego urok jak się urodził. Dziś jest wszystko OK. Myślę Twoje maleństwo też wyrośnie z tej wady trzeba być dobrej myśli.
Buziaczki dla niuńka.
 
dziekuje za wsparcie:)Bylismy wczoraj u okulisty. Maly ma rozrzedzona siatkowke i blade nerwy wzrokowe, co wskazuje na to ze jego wzrok jest jakby do tylu w stosunku do wieku.I to moze byc przyczyna oczopląsu. Lekarka powiedziala jednak,ze u tak malych dzieci wszystko moze sie szybko zmienic, bo one rosna i rozwijaja sie, jedne szybciej, drugie wolniej. Mozliwe ze jego oczka dojrzeją i bedą w porzadku, ale niewykluczone ze bedzie mial jakas wade wzroku.Mimo to musimy byc pod obserwacją neurologa, zeby wykluczyc jakies inne przyczyny oczopląsu. Jutro czeka nas badanie na toksoplazmoze i cytomegalie..oby wyniki byly w porzadku!co ciekawe , Olafcio kiedy zlapie ze mna kontakt wzrokowy (czasem sie to udaje) a ja sie wtedy usmiechne-to reaguje glosnym radosnym smiechem,dzis rano az sie zakrztusil(na szczescie tylko troszke), tak sie cieszyl..;)Podtrzymuje ten temacik, moze ktos ma podobny problem jak my.I pozdrawiam wszystkie mamusie a ich pociechom zycze duzo zdrowia!!
 
reklama
Do góry