reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Od kiedy na nocnik???

Dołączył(a)
19 Lipiec 2006
Postów
7
Witam!!! Mój synek ma skończone 7 m-cy. Po każdym przebudzeniu sadzam go na nocnik. Mam nadzieję, że w ten sposób szybciej pozbędę się pieluszek. Mały od kilku dni nie robi już kupki w pieluchę, tylko do nocnika. Oczywiście jeżeli go posadzę zaraz po tym jak rano się obudzi.
 
reklama
Cześć moja Amelka skończyła już rok i tez od jakiegoś czasu walczymy z nocnikiem na początku sadzałam ją na nocnik tylko po spaniu i nawet nam sie udawało jak w miare odrazu to zrobiłam. Ostatnio też nie robi juz kupki w pieluszke tylko do nocnika ale tylko dlatego że jestem w stanie zorientować się kiedy ją robi i szybko wtedy siada na nocnik ale niestety nie woła. Jednak próba chodzenia po domu bez pieluchy okazała sie niewypałem mała wtedy zraziła sie tez do nocnika i zamiast robić siusiu do nocnika zniecierpliwiona wstawała a za chwilke robiła siusiu w miejscu którym była. Teraz nie chce siadać na nocnik juz nawet po spaniu.
Pomóżcie jak ja przekonać:-(. Bo chyba to już odpowiedni czas na nocnik.
 
Wydawalo mi sie, ze czas odpowiedni, ale...
Pierwszy raz posadzilam Paule jak miala 9- 10 miesiecy. Spodobalo jej sie i przez prawie miesiac codziennie byla kupka w nocniczku (tez wiedzialam, kiedy to bedzie, ona sama tez dawala znak). Cieszylam sie jak glupia. Po miesiacu nagle jej sie odwidzialo i do tej pory nocnik jest be. Jak go widzi, to mowi "e e" , ale posadzic sie nie da.
Albo to bylo za wczesnie, albo z jakiegos powodu sie zrazila. Nie wiem:no:
 
My też mamy pierwsze próby nocnikowe za sobą. Mała skończyła 9 miesięcy i zaczęłam sadzać ja na nocniczek. Trochę się boi zwłaszcza jak jest bez pieluszki. Posadzona w pieluszce robi cały komplecik:-):-) Ale od czegoś trzeba zacząć:-)
 
Hmm... Wszędzie w podręcznikach piszą, że dzieci kontrolują zwieracze od 15-16 mca życia i wtedy najlepiej zacząć naukę nocnikowania. Ja zamierzam dopiero kupić nocnik po to żeby Olo się nim... pobawił, nacieszył i go poznał. Potem zaczniemy naukę, razem z moją mamą, bo to ona zostaje z nim gdy pracuję. Nie uważam, że to za późno a to dlatego, że właśnie zauważam jak Olo kontroluje zwieracze, choćby po to, żeby kupkę zrobić na stojąco po śniadaniu a nie w krzesełku, gdzie je zjada. Poza tym ma stałe pory posiłków i drzemek no i już dużo więcej rozumie niż mając 10mcy. Oczywiście każdy robi jak uważa, ale dla mnie 10mcy to dużo za wcześnie.
 
Nelę sadzam na nocnik od momentu jak zaczęła stabilnie siedzieć. Teraz właściwie już mówi jak chce na nocnik, czasami oszukuje, ale w większości przypadków nam się udaje. Oczywiście od momentu jak zaczęła chodzić ciężko jest ją utrzymać na nocniku, ale wtedy daję jej jakąś zabawkę do ręki, żeby się zajęła. W tej chwili bawi ją bardzo szczotkowanie zębów, więc nocnikujemy ze szczoteczką w zębach. Myślę że im wcześniej zacznie się przygodę z nocnikiem tym lepiej, dziecko się przyzwyczaja i kojarzy nocnik z tym z czym powinno. Zwieracze swoją drogą, a przyzwyczajenie to połowa sukcesu. Niestety wymaga to pewnej systematyczności, ale się opłaca, mam nadzieję, że Nela nie będzie dzięki temu latać z pieluchą do trzecich urodzin.
 
Nie jestem absolutnie zwolenniczką szybkiego sadzania malca na nocnik. Uważam, że na każde dziecko przyjdzie czas.
Zastanawia mnie jednak fakt, kiedy my jako dzieci byłyśmy sadzane na nocniczki? W momencie kiedy dziecko pewnie zaczynało siedzieć rozpoczynała sie nauka nocnikowania. To była norma i nikomu nie przyszły do głowy historie o kontrolowaniu zwieraczy czy niepotrzebnym stresie. Nie było pampersów i każda matka marzyła żeby sterty brudnych pieluch jak najszybciej się skończyły. I jesteśmy całe i zdrowe:-):-)
Nic na siłę. Jeśli w jakiś sposób dziecko sygnalizuje swoje potrzeby i pewnie siedzi to dlaczego nie rozpocząć nauki.
Kajenka poczekaj i spróbuj raz jeszcze , może znowu się córci spodoba:)
 
Wszystkie zaczynacie zdecydowanie za wcześnie sadzacie dzieciątko na nocnik. Boże takiegio malucha co to jeszcze nie chodzi!!! GŁUPIE:wściekła/y:
 
reklama
Do góry