reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Od kiedy na nocnik???

Pewnie racja, ale w czym to przeszkadza?
Ale z tego co czytałam dziecko może i nie wie i nie kontroluje, ale rodzic widzi i rozpoznaje sygnały jakie dziecko wysyła. Dziecko oswaja się z nocnikiem i z czasem z potrzebami z nim związanymi.
Jak dla mnie NHN szkody im nie wyrządza ;) Choć osobiście nie stosuję, to nie mam nic przeciwko tej metodzie. Moje dziecię odpieluchowało się w wieku ok. 2l i 4-6 m. Wcześniej nocnik był zabawą, potem był mega mega bunt nocnikowy, aż w końcu załapało i żyją z zgodzie.
 
reklama
Pewnie, że nie przeszkadza ani nie wyrządza szkody :-) Wyrażam tylko swoje zdanie na ten temat. Dla mnie byłaby to strata czasu sadzać 6 cio miesięczne dziecko na nocnik ze świadomością, że tak naprawdę załapie o co chodzi dopiero za ok rok. A co do tego, że rodzice się zorientują, kiedy dziecko robi kupkę, to się świetnie orientowałam i bez nocnika. Niemniej, tak jak napisałaś, każdy robi tak jak uważa i dopóki nie wyrządza nikomu krzywdy, wszystko jest ok ;-)
 
Ja sadzam Emilę od kiedy potrafi siedzieć czyli mniej więcej od 7 miesiąca, siusiu oczywiście do dziś nie wie robi, ale kupy do pieluchy już zrobić nie chce, sygnalizuje i musi być wysadzona na nocnik albo na nakładkę na sedes. I nikt mi nie wmówi, że jest to niemożliwe. Jest z nocnikiem oswojona i doskonale zdaje sobie sprawę kiedy coś jej się "chce" i umie to pokazać.
 
Do góry