reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

odparzenie pupy

aria

mama the best
Dołączył(a)
1 Październik 2007
Postów
126
:baffled: witam
moja corka ma miesiac w tej chwili. mam problem ma bardzo odparzona pupe. lekarz mowi ze to dlatego ze karmie piersia (praktycznie po kazdym karmieniu jest kupka) i dlatego ze moja mala dostawala antybiotyk (krotko po urodzeniu miala gronkowca). Lekarka przepisala mi clotrimazol przeciwgrzybiczny i koniec, ja poza tym stosuje sudokrem, penaten, penthacream, krem na odparzenia nivea staram sie mieszac te wszystkie kremy poza tym gencjanuje pupe roztworem 2% na wodzie, zmieniam pieluche co 2 godz. i cały czas to samo trwa to juz prawie 3 tyg. jak moge efektywnie i ostatecznie sie z tym rozprawic bo martwi mnie to bardzo, bede wdzieczna za podpowiedzi. :tak:
 
reklama
Ja tez przemywam pupe woda. Poza tym czytalam ze bardzo wazne jest aby pupa zanim zostanie posmarowana jakas mascia lub kremem zostala porzadnie wysuszona, bo inaczej ta pozostawiona wilgoc bedzie powodowala odparzenia.
 
A co myslicie o tym zeby dzieciaczka na 1-2 dni przestawic na sztuczne mleko to chyba tez powinno pomoc bo automatycznie zrobi dziennie ta jedna kupe przykladowo a nie 8 i skora nie bedzie miala tego kontaktu z kupka non stop.
 
nie mialam tej masci a co to za masc? moze sobie ja zalatwie bo juz sama nie wiem. ja smaruje linomagiem i sudokremem.

a alantan masz masc czy krem? jest roznica jakas w dzialaniu?
 
alantan kupiłam w aptece bez recepty jest to maść a na receptę mam advantan

advantan używałam raz dziennie
alantan używam teraz w miare reguralnie a sudokrem z 3 razy w ciągu dnia bo jest dośc silny i później gorzej działa :dry:

zrobiłam sobie przerwę na 5 dni od sudokremu smarowałam tymi pozostałymi i po 5 dniach sudokrem odrazu podziałał :tak:



aha widzisz dobrze wiedziec:szok:
:laugh2: dzieki
tez tak zrobie i zobacze
pozdrawiam:rofl:
 
Cześć dziewczyny .
Mój maluch miał okropne odparzenia jak był malutki ,nie pomagały żadne maści kremy .Nic .
Okazało się że miał bakterie w moczu i to ona powodowała te odparzenia nie dając innych objawów . Dostał Furagin i pozbyliśmy się intruza . a na odparzenia polecam stosować przy każdym przewijaniu ,mąkę ziemniaczaną !!! nam pomagała i jak najwięcej wietrzyć pupcie .
Sposoby babci ale działają !
pozdrawiam :tak:
 
Czesc my oglnie nie mielismy problemow z odparzeniami. A jesli juz to nam pomagal sudokrem.......nakladalam bardzo gruba warstwe i bylo ok. Za to przy mlodszej corce mialam duzy problem bo ma ona uczulenie na pieluszki Pampers miala doslownie zalone trzy raz ...w tym niesety na noc.i powstala " dupka pawiana" :laugh2: nam pomogla masc robiona w aptece na recepte.skald ma podobny do linomagu jest w niej lanolina wazelina kwas borowy i parafina goraco polecam ta masc.Jest rewelacyjna!!!!!!!! Wszystko zeszlo po dwoch dniach teraz stosuja ja na codzien i nie mam zadnych problemow z odparzeniami. Zgadzam sie z moja przedmowczynia ze przed nalozeniem czegokolwiek na pupe powinna byc ona sucha a przy drobnych odparzeniach faktycznie niezastapiona jest maka ziemniaczana........u straszej corki sotosowalam ja przy kazdej zmianie pieluch ot tak profilaktycznie.:tak:
 
Mojemu brzdacowi pomagał PIGMENT CASTELLANI'ego taki różowy płyn,smarowałam 2razy dziennie pupe(farbuje ale na szczeście można łatwo sprać z ubranek).Po 2dniach już była poprawa.!!
 
reklama
Adrianek ma 4 miesiące i nigdy nie miał odparzonej pupy a karmię tylko piersią.SUDOKREMU używam przy każdej zmianie pieluszki.Dobra jest też maść TERMENTIOL kupisz ją bez recepty.Być może twoje słonko jest uczulone na pieluszki których używasz..
 
Do góry