reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

odparzenie pupy

pozdrawiam,wszystkie mamy,ktore tak jak ja borykają się ciągle z nowymi problemami naszych pociech.Ja także mam problem z odparzeniem pupy,dzień wcześniej moje maleństwo mialo rozwolnienie,podalam mu nifuroksazyd, lakcidofil i po kazdej kupe orsalit,na razie jest ok ale mz strasznie zaczerwieniona pupę,smaruję ja sudocremem i często przewijam i nie pomaga,zastanawiam sie czy iść do lekarza czy poczekac i probowac innymi maściami:-:)-(
 
reklama
idz i popros o amsc robiona an recepte z waseliny, lanoliny, parafiny i kwasu bornego jest rewelacyjnamozna ja tez stosowac na codzien:tak:
 
WITAM WSZYSTKIE MAMUSIE!
Pediatra moich dzieci zawsze ni mówiła że żadne kremy , oliwki, zasypki ani tym podobne tylko nasz polski stary TERMENTIOL. Moja córeczka miała straszne odpażenia, tórych nie mogłam niczym wyleczyć ( nawet antybiotykiem ) praktycznie cały czas leżała z gołą pupą i nic, dopuki pani doktor nie kazała kupic Termentiolu i jak ręką odjoł od tej pory mam spokuj i zawsze termentiol w domu:-) . Niestety jak się ubranka poplamią tak nic ich nie dopierze , tak że lepiej używać maść do pamperasa.Życze zdrowych pupek:-D
 
My myłyśmy wodą przy każdej zmianie pieluszki. Potem dobrze osuszałyśmy i wietrzyłyśmy,wietrzyłyśmy i jeszcze raz wietrzyłyśmy.
 
Witam!
Jestem Mamą 10 miesięcznej Wiktorii i nam także przydarzały się odparzenia. Do codziennej pielęgnacji pupy polecam Sudocrem i linomag, ale jak już się pojawią odparzenia to polecam Tormentiol-tani i bardzo skuteczny. juz po 2 dniach widać było poprawę. Jak tylko pojawiały się odparzenia, odstawiałam nawilżane chusteczki i myłam pupę wodą z nadmanganianem potasu i zawsze skutkowało.
 
Witam dziewczyny:-) mam prosbe doTYNKI czy mogłabys podać proporcje tej maści robionej tzn ile ma być tych poszczególnych składników bo mój pediatra starej daty i o tej maści nie słyszał no i musi znać proporcje żeby wypisać recepte?:tak::baffled:
 
Nam najlepiej poskutkowało smarowanie bepanthenem i obsypywanie mąką ziemniaczną. Wcześniej wypróbowałam wszystkiego - to najlepszy sposób. Dodam, że mój syn jest alergikiem a takie sprawy u alergików bardzo trudno wygoić.;-);-);-)
 
Kiedyś mój synek dostał mocne odparzenie po antybiotyku. Poszłam oczywiście do naszego pediatry, przepisał mi Clotrimazol i nasiadówki w naparze z kory dębu. Dawidkowi to bardzo pomogło, tylko że Twoja dzidzia jest trochę malutka... może gdybyś zrobiła taki napar, zwilżyła nim gazę i przyłożyła na kilka minutek do pupy, to by pomogło. U Dawidka metoda się sprawdziła i teraz jeśli widzę jakieś mocniejsze odparzenie stosuję ten napar i dodatkowo Sudocrem. I oczywiście tak jak wcześniej pisały koleżanki, częste wietrzenie pupy. To też jest ważne.
Pozdrawiam i życzę zdrówka:):):)
 
reklama
Jak długo nic nie pomaga to warto wybrać się do pediatry i niech zleci badanie moczu czy nie ma jakiejś infekcji.
U nas też była taka sytuacja , że Natalka była uczulona na pampersy ..........dosłownie po założeniu dwóch sztuk tyłek jak u pawiana....................:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: i 3 tygodnie z tym walczyłam:dry::baffled: mocz wszedł w reakcję z tym "pachnidłem " w pieluchach i wywołał alergię
 
Do góry