reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

odparzona pupa

gosiula372

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Grudzień 2006
Postów
63
Witam mamusie.
Pierwszy raz zetknęłam sie z odparzoną pupa.
Ranki są po bokach,w okolicach jaderek i przy pupie, smarujemy sudocremem,linomagiem, zasypuje kartoflanka, przemywam rumiankiem, ale nic nie pomaga a nawet zaczerwienienia i krostki rozszerzaja się!:sick:
Może polecicie Mi jakis skuteczny sposób na załagodzenie tych zmian.
 
reklama
Hmmm...wiem, ze to trudne w realizacji, ale trzeba jak najdluzej taka pupe pozostawic gola, nie mielismy az takich problemow, bo Jas nigdy nie mial ranek, ale na wszelkie inne problemy najlepiej pomagalo wietrzenie..
 
Nam na ranki pomógł Clotrimazol, zeszły dosłownie po dwóch czy trzech użyciach.
Pozdrawiam
 
u nas najlepiej sprawdzal sie krem nivea baby przeciw odparzeniom sprawdzil sie nie tylko przeciw ale rowniez jak juz cos sie pojawilo np po probie zmiany pieluszek. linomag u nas tylko pogorszyl sprawe.
 
Jasiowi pomagał zawsze Linomag z zielonymi napisami .
Jakyjesz pupe po zmianie pieluszek to myj TYLKO przegotowaną letnią woda , mydło podraznia !
Polecam jak najwiecej wietrzyć pupe !!!

My za pierwszym razem walczylismy z odpażeniem prawie 2 tyg :(


Trzymam kciuki :)
 
Dziekuje za podpowiedzi, :-) staramy sie jak najczesciej wietrzyc dupcie, wczoraj kupiłam Clotrimazol i musze przyznac że dzisiaj jest dużo lepiej.
Pozdrawiam:tak:
 
Gosiula mnie lekarka przepisała maść pośladkową( ona jest robiona na receptę przy tym nie droga) pomogła super. Jeśli tylko pojawia się zaczerwienienie zaraz ją stosuję i jak narazie pupa jest piękna.:-)
 
Gosiula, ja leczyłam pupe Alantanem (ok 6 zł), a moja Siostra Tormentiolem (ok 5 zł). Ginęło w tempie światła. Sudocrem tylko nam rozogniał.
Pozdrawiam.
 
Po kilku smarowaniach Clotrimazolm krostki zeszły ale została czerwona skórka w miejscach po odparzeniach, czy ślady te zejdą czy zostana na skórce, smarujmy teraz dupcie sudocremem ale czerwone miejsca nadal są widoczne:-(
 
reklama
Do góry