reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odstawianie od piersi

SleepingBeauty

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Sierpień 2018
Postów
512
Cześć :)
Jak poradziłyście sobie z odstawieniem dziecka od piersi ? Moje wkrótce skończy rok, a w ciągu dnia często chce cyca, w nocy 2-3 razy. Nie zamierzam podawać mleka modyfikowanego :) ustaliłam to już z pediatrą.
macie jakieś sprawdzone rady ?
 
reklama
Rozwiązanie
Taki los mam- każda musi się czymś martwić.. Albo mleka mało i dzieciątko głodne, albo za dużo i nie nadąża. Albo do mleka ilosciowo nie można się przyczepic- to na pewno zły skład, mało wartości itp:)
Jesteśmy szalone...💪

Mam taką nadzieję. ;) Co do wygaszania laktacji to powolutku samo powinno się to regulować. Ja karmię tylko jedną piersią bo córka odrzuciła tą drugą jak miała jakieś 3 miesiące. Powolutku ilość mleka w tej piersi się zmniejszała i już praktycznie nic nie leci. Ja nigdy nie miałam problemów z przepełnieniem piersi, nawet na początku karmienia nie miałam nawału. Raczej ciągle miałam schizę, że mam za mało pokarmu i malutka się nie najada... I tak źle i tak niedobrzeo_O
Mój był okroony cycoholik, całe noce na cyckach siedział, gdy zaczął jeść więcej stałych pokarmow karmiłam go raz w dzień i resztę do spania i w nocy, po roczku wyeliminowałam popołudniowego cyca, gdy była już godzina i się domagał to go zabawiałam, dawałam coś do zjedzenia lub gdy było to możliwe znikałam mu z oczu a zostawał wtedy z tatą, zawsze miał cyca do zasypiania, lecz pewnej nocy wisiał mi dosłownie cała noc na cyckach z nerwow już nie wytrzymałam bo od roku żadnej nocy nawet 4godzin wciągu nie przespałam i zdecydowałam odstawic, więc kolejnego wieczoru do zasypiania nie dałam cyca, był cyrk ok godziny, płakał rzucał się na ziemię aż ze zmęczenia padł, w nocy gdy bardzo się domagał najpierw próbowałam go tulic uspokajać dawać butelkę z woda ale gdy wiedziałam że to nic nie da to dawałam cyca, kolejne dwa wieczory był coraz mniejszy płacz, aż wkoncu po paru wieczorach zasypiał wtulony bez cyca bez placzu, ale jeszcze jadł cyca w nocy z dobry miesiąc a bo to ząbki, a ja nie miałam siły w nocy się z nim użerać więc z wygody dawałam cyca, ale z nocy na noc sam chciał coraz mniej i mniej jak się budził podawalam wodę aż wkoncu wgl przestał chcieć i wstawać w nocy teraz wstaje tylko żeby się przytulić, myślę że musisz wszystko stopniowo, najpierw zejdź z dziennego karmienia następnie wieczorne i aż sam odstawi nocne, w nocy zamiast odrazu cyca podaj mu butelkę wody, przytul, nieodstawiaj całkowicie bo może być za ciężko, i odpuścisz a to będzie największy błąd.
 
@SleepingBeauty Jestem dokładnie w takiej samej sytuacji. Córka niedługo kończy rok i powolutku chciałabym ją odstawiać od piersi. Ada z każdym dniem kocha swojego cycusia coraz bardziej i boję się, że jak będę przeciągała ten temat to będzie jeszcze trudniej. Co zamierzasz dawać zamiast mleka, skoro nie mm? Co Ci doradził pediatra? Sama się nad tym zastanawiam i już mam mętlik w głowie...
 
@SleepingBeauty Jestem dokładnie w takiej samej sytuacji. Córka niedługo kończy rok i powolutku chciałabym ją odstawiać od piersi. Ada z każdym dniem kocha swojego cycusia coraz bardziej i boję się, że jak będę przeciągała ten temat to będzie jeszcze trudniej. Co zamierzasz dawać zamiast mleka, skoro nie mm? Co Ci doradził pediatra? Sama się nad tym zastanawiam i już mam mętlik w głowie...
Ja spytałam, czy mogę zamiast mleka modyfikowanego dawać np. jogurt naturalny. Nie ma problemu ;)
Ja na początek zaczęłam sobie zapisywać ile razy w ciągu dnia moje dziecko dostaje cyca. I tak będę obserwować czy ilość maleje. No i więcej podawać mu innego jedzenia, zastępować tego cyca czym innym. Tak jak dziewczyna wyżej pisała, najpierw eliminować karmienie dzienne, potem to do usypiania, no i nocne. Strasznie mnie to stresuje... eh.. boję się że będzie ciężko.... :(
 
Jej pamiętam taki sam stres, bo mój to był taki cycol że szok, też już parę miesięcy wcześniej czytałam myślałam jak to zacząć.. Bałam się że będzie awantura.. naprawdę powolutku stopniowo, zauważ w jakich godzinach w dzień chce cyca i go uprzedzaj a to owoc a to jakiś herbatnik albo go zabaw, może nawet wyjdź z domu z nim na spacer, kilka dni i będzie coraz mniej się domagał, następne zasypianie i wtedy już mu nie odpuść nie możesz że np po 30min ryku ustąpisz i mu dasz cyca, bo to zdolne bestyjki sa, mój po 3dniu zaczął zasypiać wtulony na łóżku a tak to na rękach z płaczu , szkoda mi było ale wiedziałam że to ten czas, już nie dawałam rady psychicznie tak mi wisiał na cyckach.. a teraz bez problemu kładzie się wtula w cycusie, rączka dotyka i tyle, a co do nabiału to ja nie zastępuje niczym ze względu na słabe żelazo, a po drugie mały nie l lubi żadnych jogurcikow, płatek z mlekiem czegokolwiek, daj znać jak ci idzie i głowa do góry, pójdzie łatwiej niż myślisz, powodzonka
 
Dziękuję ci bardzo :)
Jeszcze jedna kwestia mnie niepokoi, udaje mi się przetrzymać bez cyca 3-4 h i pierś jest pełna, robią się zastoje.. Odciągam do ulgi jak już nie mogę wytrzymać, ale jak to będzie dalej :( tabletki na zatrzymanie laktacji w ostateczności
 
Ja na początku też troszeczkę ściągałam ale potem piersi się przyzwyczaja i już nie będzie tyle pokarmu (znaczy będzie ale piersi nie będą już takie pełne), musisz dać czas ściągać troszeczkę, chwila i zobaczysz, ja mimo że odstawiłam całkiem nie miałam pełnych piersi nawet nic nie musiałam już ściągać
 
reklama
reklama
Ja spytałam, czy mogę zamiast mleka modyfikowanego dawać np. jogurt naturalny. Nie ma problemu ;)
Ja na początek zaczęłam sobie zapisywać ile razy w ciągu dnia moje dziecko dostaje cyca. I tak będę obserwować czy ilość maleje. No i więcej podawać mu innego jedzenia, zastępować tego cyca czym innym. Tak jak dziewczyna wyżej pisała, najpierw eliminować karmienie dzienne, potem to do usypiania, no i nocne. Strasznie mnie to stresuje... eh.. boję się że będzie ciężko.... :(
Ja też staram się powolutku rezygnować z karmień dziennych. Rano i wieczorem daje małej kaszkę na mm. W ciągu dnia daje raz pierś do drzemki, a później jeszcze raz. Zauważyłam, że Ada chce pierś nawet jak jest najedzona po obiadku, więc myślę, że chodzi jej bardziej o samo ssanie niż jedzenie. Pierś dostaje jeszcze na dobranoc i w nocy jak się obudzi. U mnie jest problem bo córka od początku bardzo krótko i często jadła. W ciągu dnia było mnóstwo przystawień bo się dopominała co chwilę. Kefiry, jogurty i twarogi daje jej od dłuższego czasu ale bałabym się, że to za mało żeby całkowicie zrezygnować z mleka. Też mnie strasznie to stresuje. W ogóle rozszerzanie diety i temat jedzenia jest dla mnie bardzo ciężki. Wszystko robię intuicyjnie i na wyczucie ale nie jestem pewna, czy robię wszystko dobrze.
 
Do góry